Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 nejede rovne


Bubak

Recommended Posts

Ahoj,

mam takovy problem.. moje 406 break nechce jet rovne.. hned upresnim....

Pokud hodne akceleruji,auto tahne na jednu stranu (levou).. jak pustim plyn, jede rovne. Byl jsem v servisu a rekli mi, ze u Peugeotu maji vypozorovano, ze kdyz se neco kazi neni to dlouho videt a ze se musi pockat proste dyl...

Delali mi geometrii, tlak v pneu je stejny, tlumice jsem nechal merit a jsou OK (vse cv zelenym) a jedine co rikali je to, ze muze byt unaveny silenblok ale ze je kontrolovali a vse zatim OK.

A aby toho nebylo malo.. neco mi tam neco klepe... ale neni to jako tahlo stabilizatoru.. je to neco jineho... kdyz vjedu na ten typ retarderu co je napr. cely prechod vyvyseny, tak jak jsem nahore tak mi tam neco jeste 3x klepne (stejny zvuk jako stabilizatory) ale spis je to vule nez ze to bouchne na nerovnosti.. taky nikdo nemuze prijit co to dela.

Jsem laik a sam to resit nebudu. Jen bych chtel vedet jestli jste se s tim nekdo setkal a pokud ano, co to bylo aby az pojedu zase do servisu jsem jim mohl rict \"jedna pani povidala ze by to mohlo byt...\"

Rad bych zavital k Vasendovi a tam je poprosil.. ale nejdriv prave potrebuju vase rozumy co jim mam vlastne rict :)

Uf jsem se nejak rozepsal.. predem dik za navrhy co s tim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kua kua chuapi, ma to tazke chalan jeden. Tak to by som nechcel, taketo problemy. Ale s tym servisakom by som suhlasil, ze treba na tom jazdit dokial sa to uplne neukaze.

Mna tak trapilo vrzganie v lete pri zatacani kolesami. Kupim spojovacku na riadenie, nebolo to ono, kupim horne ulozenie tlamica /lozisko/ ani to nebolo ono. vsak ma islo vystriet od nervov. A bola to stabilizacna tyc. A jej ulozenie v silent blokoch. Tak som to trochu vystriekal a zakam na mokre pocasie, vtedy to nevrzga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bubak

Ahoj,

mam takovy problem.. moje 406 break nechce jet rovne.. hned upresnim....

Pokud hodne akceleruji,auto tahne na jednu stranu (levou).. jak pustim plyn, jede rovne. Byl jsem v servisu a rekli mi, ze u Peugeotu maji vypozorovano, ze kdyz se neco kazi neni to dlouho videt a ze se musi pockat proste dyl...

Delali mi geometrii, tlak v pneu je stejny, tlumice jsem nechal merit a jsou OK (vse cv zelenym) a jedine co rikali je to, ze muze byt unaveny silenblok ale ze je kontrolovali a vse zatim OK.

A aby toho nebylo malo.. neco mi tam neco klepe... ale neni to jako tahlo stabilizatoru.. je to neco jineho... kdyz vjedu na ten typ retarderu co je napr. cely prechod vyvyseny, tak jak jsem nahore tak mi tam neco jeste 3x klepne (stejny zvuk jako stabilizatory) ale spis je to vule nez ze to bouchne na nerovnosti.. taky nikdo nemuze prijit co to dela.

Jsem laik a sam to resit nebudu. Jen bych chtel vedet jestli jste se s tim nekdo setkal a pokud ano, co to bylo aby az pojedu zase do servisu jsem jim mohl rict \"jedna pani povidala ze by to mohlo byt...\"

Rad bych zavital k Vasendovi a tam je poprosil.. ale nejdriv prave potrebuju vase rozumy co jim mam vlastne rict :)

Uf jsem se nejak rozepsal.. predem dik za navrhy co s tim

mel jsem podobny problem u sebe, cepy na rizeni...silentblokama to nebylo, ale muzou to delat taky. Jinak horsi nebo vadna guma to muze zpusobit taktez. Zkus prehodit prenumatiky vepredu mezi sebou, uzjistis se zda to neni gumou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Kdyz to reaguje na pridani plynu, tak je to silentblok ramene. Cele rameno tak chodi dopredu a dozadu (nebo lepe receno se posunuje - nakrucuje).

Ihned oprav.

To klepani by se dalo zkusit ruznym houpanim auta.

Davali jsme Partnera do opravy v Benesove, pan Žížala, spokojenost.

jak rikam, me to taky delalo pri pridani doleva, pri pusteni plynu doprava. A bylo to spatnym cepem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Kdyz to reaguje na pridani plynu, tak je to silentblok ramene. Cele rameno tak chodi dopredu a dozadu (nebo lepe receno se posunuje - nakrucuje).

Ihned oprav.

To klepani by se dalo zkusit ruznym houpanim auta.

Davali jsme Partnera do opravy v Benesove, pan Žížala, spokojenost.

Dik za rady.. necham vymenit kulak a silentbloky... to bude zase morda... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...