Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Brzdy bendix na 205


MareC3k

Recommended Posts

Zdravim, povodne bola moja 205 1.8D z roku 85 osadena brzdovym systemom girling. Po case bola vymenena komplet zadna naprava a namiesto girlingov boli v zadu uz bendixy. A v poslednom case predne strmene girling zacali mat volu na voditkach a dost to robi problem. Zohnal som ine strmene ale uz bendix, dostali nove gumicky, hadice a trubky, zostal len jeden problem. Chlapik ktory mi ich predaval uz nemal k nim nejake kliny ktore zaistuju brzdove dosticky v strmeni. :nevim V servise a predajniach mi tvrdili, ze sa to uz neda zohnat, len nechat niekomu aby to vyrobil. Nevie mi niekto poradit co s tym, pripadne poslat fotku tych klinov resp. rozmery aby to bolo mozne nejako vyrobit? dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MareC3k

Zdravim, povodne bola moja 205 1.8D z roku 85 osadena brzdovym systemom girling. Po case bola vymenena komplet zadna naprava a namiesto girlingov boli v zadu uz bendixy. A v poslednom case predne strmene girling zacali mat volu na voditkach a dost to robi problem. Zohnal som ine strmene ale uz bendix, dostali nove gumicky, hadice a trubky, zostal len jeden problem. Chlapik ktory mi ich predaval uz nemal k nim nejake kliny ktore zaistuju brzdove dosticky v strmeni. :nevim V servise a predajniach mi tvrdili, ze sa to uz neda zohnat, len nechat niekomu aby to vyrobil. Nevie mi niekto poradit co s tym, pripadne poslat fotku tych klinov resp. rozmery aby to bolo mozne nejako vyrobit? dik.

Zdary,

nemyslíš náhodou to co je na fotce....odkaz: http://vladovostranky.wz.cz/obrazkyy/Bendix-prislusenstvi.JPG ... v červeným rámečku???

Pokud jo, tak mrkni na http://obchod.autokelly.cz/?SRC=100&RowID=43567208 ......příslušenství Ferodo.

Pokud to není ono, tak netuším co by to mohlo bejt jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To seženeš v pohodě. Tyhle drobný věci k brzdám jdou sehnat a v Autokelly jsem něco podobného kupoval.

A na těch prodejnách, když ti řeknou, že to nejde sehnat, tak tím myslí, že se tím nechtějí zabývat. Sada v ceně 150-300 Kč pro ně není lukrativní obchod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

To seženeš v pohodě. Tyhle drobný věci k brzdám jdou sehnat a v Autokelly jsem něco podobného kupoval.

A na těch prodejnách, když ti řeknou, že to nejde sehnat, tak tím myslí, že se tím nechtějí zabývat. Sada v ceně 150-300 Kč pro ně není lukrativní obchod...

Presne tak, chce to nejakek mensi obchod, kde to radi objednaj, dovezou a jsou radi za kazdeho zakaznika.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vopičí : Presne tak, chce to nejakek mensi obchod, kde to radi objednaj, dovezou a jsou radi za kazdeho zakaznika.

To mi připomíná, jak mi u nás objednávali 4 měsíce molitanový vzduchový filtr na 1.9 D :)

A jak pak byli šťastný, že mi ho můžou i prodat :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buď rád, že je máš... kvůli takovýmto věcem se vyplatí objíždět vrakáče - podobnýcvh brzd před repasí tam mají mraky a v kompletnějším stavu.

Můžu se zeptat? Takový ty drátový perka máš taky? Jsou to ty protichrastící, neboť ty by na brzdách měly být taky. A do toho klínu patří závlačka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas je problem s vrakacmi... bol som na par z nich, ale nikde ani naznak akychkolvek dielov na 205. Mam presne sadu FE FBA535, do klinov som zavlacky dal, sedia perfektne, nehrozi vypadnutie klinu, ale co s tymi pruzinkami to nemam sajnu... ako ich tam zalozit? a vlastne aku maju funkciu? dosticky tam drzia bez problemov aj bez nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pružinky (no, je to spíš takovej zahlý drát) by měly destičky \"centrovat\" aby byly ke kotouči rovně a aby se na třmenech neuvolńovaly a nechrastily (někde píšou anti rattle).. lehce je předpruží.. ale já taky tomu moc nerozumím... být tam nemusí, ale měly by... i když u nás v servisu mi vynadali a hned mi dali gratis jiný, s tím, že si je mám příležitostně nasadit.

Jestli budeš chtít, tak ti můžu poslat jejich obrázek - dát ho sem nemůžu, jako čestný člen nemám přístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...