Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tachometr P460 HDI 2.0


blackhorse

Recommended Posts

Původně zaslal: hnusoba

Niesom si isty ale impulzy pre tachometer by sa mali snimat zo snimaca rychlosti na prevodovke aj ked si pri 460-ke niesom isty :D

Mělo by to být někde v oblasti setrvačníku? Předpokládám, že v tom případě by to mohl být magnetický snímač a na setrvačníku kus magnetu. Jestli to najdu, tak sem dám vědět. Koupil jsem knížku Peugeot 406 Jak na to? Vypadá jakoby to psal nějaký pomatenec. Skoro nic se tam nedá najít. Nějaký rejstřík autorovi nic asi neříká. V obsahu je takovej hokej, že se v něm těžko orientuje. Kde jsou starý zlatý knížky o škodovkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: blackhorse

Můžete někdo poradit odkud se snímají impulzi pro tachometr, popř kde je toto čidlo k tachometru.

pouzij vzdy nejdrive hledani, cca pred mesicem jsme to tu resili asi ve trech vlaknech a daval jsem tam i fotky umisteni

Ze jsi novacek, tak ti to pro tentokrat promijim a zopakuji ;)

cidlo tachometru je na vyvodu z prevodovky na pravou poloosu ( ve smeru jizdy z pohledu ridice ) Cili pro pristup k nemu musis nadzvihnout predek auta a vlezt pod nej. Drzi na jednom sroubku 11tce, pri vyndavani vetsinou ukapne trochu prevodovkoveho oleje, tak si priprav hadr.

Cidlo vypada priblizne takhle ( muze se v detailech lisit ) cidlo_tacho.jpg

Takhle vypada rozebrane ( ty katalogovy cisla ale plati pro stary model, na novy to mozna bude jine )

cidlo_katalog_list.jpg

Je to nerozebiratelny kus, takze je treba koupit jine jako celek, na vrakovisti cca 500Kc, nove v peugeot by se mohlo pohybovat od 1500 do 4500 ( zalezi na typu, jsou asi dva druhy ) Kazdopadne doporucuji poradne prohlednout to ozubene kolecko na osicce - na katalogovem listu cislo 2, jestli nema poskozene zoubky, staci malo a pak preskakuji a to je duvod blbnouciho tachometru. Nejlepsi jak to vyzkouset, je zastrcit ho na sve misto v prevodovce, pridrzet rukou tu osicku a otacet pravym prednim kolem, kdyz ucitis jen male preskakovani zoubku, je spatne a je treba ho vymenit ( stoji asi 170Kc nove v peugeot ) pokud osicku neudrzis a zoubky nepreskakujou, bude chyba bud v tom cidle a nebo nekde dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc. Protože v knížce za 700,- nic není. Ale aspoň tam je komplet el.zapojení, takže zase tak vyhozený peníze to nebyly. Ono to vypadá jako by nikdy nikdo nehledal, ale hledal jsem tady asi 20min. NAšej jsem jen dotaz na tacho k P306, proto jsem se ptal. Kdyby jste někdo něco z knížky JAK na to? Peugeot 406 potřeboval, napište na skalna@seznam.cz (sem chodím velice málo) oskenuju, nekupujte ju. Jsou to vyhozený peníze!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: blackhorse

Díky moc. Protože v knížce za 700,- nic není. Ale aspoň tam je komplet el.zapojení, takže zase tak vyhozený peníze to nebyly. Ono to vypadá jako by nikdy nikdo nehledal, ale hledal jsem tady asi 20min. NAšej jsem jen dotaz na tacho k P306, proto jsem se ptal. Kdyby jste někdo něco z knížky JAK na to? Peugeot 406 potřeboval, napište na skalna@seznam.cz (sem chodím velice málo) oskenuju, nekupujte ju. Jsou to vyhozený peníze!

jojo ta ceska knizka neni nic moc, mam anglickou verzi od nakladatelstvi Haynes a ta je lepsi, ale zase je jen na starej model od r.v. 1996 do 1997

Ty elektricky schemata uz jeden clen naskenoval a jsou ke stazeni u nej na strankach, kdybys byl clenem uz driv, tak bys usetril ;)

Jinak asi zalezi co davas vyhledat, hodne zavisi na klicovem slove, ale ja zatim nasel vzdy vsechno ( ale taky uz jsem na foru asi tretim rokem, takze to chce jen praxi :D - chod castejc ) Jinak sekce Modely/406, tam je docela dost poznatku k tomuhle vozu a da se tam dost najit

Ale samozrejme pokud budes mit dotaz, klidne se ptej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dostal k tomu čidlu (snímači) impulzů pro tachometr. Vlezu pod auto, hledám a hledám, ale marně. Tak jsem se šel podívat sem jestli su úplně tak blbej, ale ještě to nebude tak strašný. Fotečky i popis je perfektní, ale tam kde je na fotce snímač z poloosy, tak já tam mám jen plechem zakrytou díru a přišroubovanou tím šroubkem co by měl držet snímač.:myslim Tak buď mě to někdo zežral, nebo to bude někde jinde. Je to P406 2.0HDI 110k r.2003 . Zatím dík a jdu hledat dál. Protože jsem tam kdesi zahlídl podobný konektor co je na fotce a taky má tři dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: blackhorse

Tak jsem se dostal k tomu čidlu (snímači) impulzů pro tachometr. Vlezu pod auto, hledám a hledám, ale marně. Tak jsem se šel podívat sem jestli su úplně tak blbej, ale ještě to nebude tak strašný. Fotečky i popis je perfektní, ale tam kde je na fotce snímač z poloosy, tak já tam mám jen plechem zakrytou díru a přišroubovanou tím šroubkem co by měl držet snímač.:myslim Tak buď mě to někdo zežral, nebo to bude někde jinde. Je to P406 2.0HDI 110k r.2003 . Zatím dík a jdu hledat dál. Protože jsem tam kdesi zahlídl podobný konektor co je na fotce a taky má tři dráty.

tak ja se ti mrknu do katalogu ND a dam pak vedet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: blackhorse

Tak jsem se dostal k tomu čidlu (snímači) impulzů pro tachometr. Vlezu pod auto, hledám a hledám, ale marně. Tak jsem se šel podívat sem jestli su úplně tak blbej, ale ještě to nebude tak strašný. Fotečky i popis je perfektní, ale tam kde je na fotce snímač z poloosy, tak já tam mám jen plechem zakrytou díru a přišroubovanou tím šroubkem co by měl držet snímač.:myslim Tak buď mě to někdo zežral, nebo to bude někde jinde. Je to P406 2.0HDI 110k r.2003 . Zatím dík a jdu hledat dál. Protože jsem tam kdesi zahlídl podobný konektor co je na fotce a taky má tři dráty.

Tipuju, že auto bylo vyrobený v pátek před koncem pracovní doby a nebo stávkovali dělníci výrobce A, tak se na rychlo vzaly čidla výrobce B (sice úplně jiná, ale nějak se to dobastlilo a Ty pak pátrej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím tipováním ses přesně trefil. Kupoval jsem to nový, ale od samýho začátku mám takový problémy, že kdybych to tady napsal, tak pežota všichni zahodí a asi budou chodit pěšky. Ale i přesto je to miláček protože je to AUTO a věřím, že seriozním postojem ke svým zákazníkům si Peugeot ostudu neudělá (jak který servis). Můj servis se zatím choval velice vstřícně. A až se to všechno nějak vyřeší, tak sem dám vědět. Buď hodně vychválím, nebo hrozně moc nepochválím. Taky aby ostatní věděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...