Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prasknul lanovod spojky, Peugeot 205


d.svarc

Recommended Posts

Ahoj,

prsím vás o radu. Lanko spojky nevydrželo. Chci se pokusit vyměnit si ho sám, protože v servisu chtěj nelidský peníze. Mam příručku \"Jak na to Peugeot 205\", kde je vyfocený, kde si mam tu spojku povolit. Já sem ten konec toho lanovodu ale v autě nenašel. Můžete mi, prosím, někdo upřestnit , kde to je? Musim s autem na rampu nebo stačí hever?

Odpovědi mi, prosím, pište raději na d.svarc@seznam.cz

Moc děkuju,

DWS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 205GTI, 1,9 v benzínu. Lanko spojky je přišroubované (kontra-matice). Pokud vim, dělalo se ještě přichycení na takovej háček, ale obojí je na stejnym místě, jen nevim kde. Jde mi o to najít druhej konec toho lanka - ten kterej končí u spojky. Normálně bych si hejbal s pedálem a koukal, ale když je to někde přetržený, tak je mi to na nic. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to není potřeba auto vůbec zvedat, ale bude potřeba sundat část sacího potrubí nad převodovkou, aby ses tam dostal. Vypínací páka spojky je shora vpředu na převodvce, bovden je opřen na horní straně převodovky. Pokud je to starý model (zpátečka vedle jedničky), je tam ještě pomocná páka a tutově odtud vypadla a ztratila se tlačná tyčka. Každopádně ta vypínací páka se přehlédnout nedá, je velká jak kráva, a ten bovden k ní vede taky naprosto jednoznačně, a jiný tam není. Z kastle vychází těsně pod tělesem podtlakového posilovače brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...