Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrola oleja - peugeot 206


illusions

Recommended Posts

po nastartovani auta sa mi na displeji vzdy zobrazi informacia o stave oleja v motore - v podobe takych guliciek. poslednu dobu sa mi vsak stava, ze namiesto poslednych dvoch guliciek mam len ciarky. kontroloval som aj fyzicky stav oleja a je v normale. zda sa mi to zvlastne, lebo mam najazdenych necelych 5000km a uz mi \"mizne\" olej. je to normalka, ci s tym mam ist do servisu? a este jedna otazka, ake mate skusenosti s plastmi v 206? mne to cim dalej tym viac vrzga a vrzga. je to prvy krat co mam nove auto a vzdy som si myslel, ze od nova nic nevrzga a pod. je to bezne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: illusions

po nastartovani auta sa mi na displeji vzdy zobrazi informacia o stave oleja v motore - v podobe takych guliciek. poslednu dobu sa mi vsak stava, ze namiesto poslednych dvoch guliciek mam len ciarky. kontroloval som aj fyzicky stav oleja a je v normale. zda sa mi to zvlastne, lebo mam najazdenych necelych 5000km a uz mi \"mizne\" olej. je to normalka, ci s tym mam ist do servisu? a este jedna otazka, ake mate skusenosti s plastmi v 206? mne to cim dalej tym viac vrzga a vrzga. je to prvy krat co mam nove auto a vzdy som si myslel, ze od nova nic nevrzga a pod. je to bezne?

S tím olejem je to v pohodě. Záleží jestli stojíš na rovině nebo ne.... každopádně nejdůležitější je fyzická kontrola :D

A s těma plastama si nedělej hlavu to je v 206 normalka jsou tam tvrdé plasty a vrže to.... Buď si dej vice nahlas rádio nebo to v místě vrzání podlep (takovým těsněním s lepenkou) a máš klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se nedávno vyděsil než jsem si uvědomil, že auto stojí čumákem mírně dokopce. Udělalo to přesně 3 čtverečky na display palubovky. Tady Ti posílám stránku manuálu, kde jsou popsané jednotlivé stavy dispalye ukezetele oleje, abys vyloučil případnou chybu čidla.

25_206-tc-ed02-2004.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé, mě se hladina oleje zobrazuje na ukazateli teploty oleje. Po otočení klíčkem se rozsvítí stupnice množství oleje (na rafice, která ukazuje teplotu oleje, ale blíž k ručičce). Asi po deseti sekundách to zhasne a ručička spadne dolů a ukazuje dál teplotu oleje.

Sem zase o něco chytřejší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tanagy můžeš mi přesně popsat funkci kontrolek olejů,te rafičky a te světelné,proč když otočím klíčkem něco ukazuje a pak spadne?ta světelná je hladina a ubývá ta kontrolka?Musím při startování čekat než to zhasne a spadne?Mam 2.0 HDi XS,černýho kocoura jako ty.Dík za odpověd,mám pouze chvíli a chci to vše vychytat;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To co myslis je asi analogova kontrola hladiny oleja, pokym je v zltom poli tak je dobre, ak prejde do cerveneho tak treba doliat. Par sekund po otoceni kluca to zasvieti a potom zhasne. Mozes hned startovat, nemusis cakat na tu kontrolu oleja. Mal som to na 1.6i XS-ku. (pre istotu treba obcas kuknut olej aj manualne v motore)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...