illusions

kontrola oleja - peugeot 206

7 posts in this topic

po nastartovani auta sa mi na displeji vzdy zobrazi informacia o stave oleja v motore - v podobe takych guliciek. poslednu dobu sa mi vsak stava, ze namiesto poslednych dvoch guliciek mam len ciarky. kontroloval som aj fyzicky stav oleja a je v normale. zda sa mi to zvlastne, lebo mam najazdenych necelych 5000km a uz mi \"mizne\" olej. je to normalka, ci s tym mam ist do servisu? a este jedna otazka, ake mate skusenosti s plastmi v 206? mne to cim dalej tym viac vrzga a vrzga. je to prvy krat co mam nove auto a vzdy som si myslel, ze od nova nic nevrzga a pod. je to bezne?

Původně zaslal: illusions

po nastartovani auta sa mi na displeji vzdy zobrazi informacia o stave oleja v motore - v podobe takych guliciek. poslednu dobu sa mi vsak stava, ze namiesto poslednych dvoch guliciek mam len ciarky. kontroloval som aj fyzicky stav oleja a je v normale. zda sa mi to zvlastne, lebo mam najazdenych necelych 5000km a uz mi \"mizne\" olej. je to normalka, ci s tym mam ist do servisu? a este jedna otazka, ake mate skusenosti s plastmi v 206? mne to cim dalej tym viac vrzga a vrzga. je to prvy krat co mam nove auto a vzdy som si myslel, ze od nova nic nevrzga a pod. je to bezne?

S tím olejem je to v pohodě. Záleží jestli stojíš na rovině nebo ne.... každopádně nejdůležitější je fyzická kontrola :D

A s těma plastama si nedělej hlavu to je v 206 normalka jsou tam tvrdé plasty a vrže to.... Buď si dej vice nahlas rádio nebo to v místě vrzání podlep (takovým těsněním s lepenkou) a máš klid.

Taky jsem se nedávno vyděsil než jsem si uvědomil, že auto stojí čumákem mírně dokopce. Udělalo to přesně 3 čtverečky na display palubovky. Tady Ti posílám stránku manuálu, kde jsou popsané jednotlivé stavy dispalye ukezetele oleje, abys vyloučil případnou chybu čidla.

25_206-tc-ed02-2004.pdf

Jé, mě se hladina oleje zobrazuje na ukazateli teploty oleje. Po otočení klíčkem se rozsvítí stupnice množství oleje (na rafice, která ukazuje teplotu oleje, ale blíž k ručičce). Asi po deseti sekundách to zhasne a ručička spadne dolů a ukazuje dál teplotu oleje.

Sem zase o něco chytřejší :D

Tanagy můžeš mi přesně popsat funkci kontrolek olejů,te rafičky a te světelné,proč když otočím klíčkem něco ukazuje a pak spadne?ta světelná je hladina a ubývá ta kontrolka?Musím při startování čekat než to zhasne a spadne?Mam 2.0 HDi XS,černýho kocoura jako ty.Dík za odpověd,mám pouze chvíli a chci to vše vychytat;)

To co myslis je asi analogova kontrola hladiny oleja, pokym je v zltom poli tak je dobre, ak prejde do cerveneho tak treba doliat. Par sekund po otoceni kluca to zasvieti a potom zhasne. Mozes hned startovat, nemusis cakat na tu kontrolu oleja. Mal som to na 1.6i XS-ku. (pre istotu treba obcas kuknut olej aj manualne v motore)

obcas sa to cidlo zanesie a pomoze vycistenie :P

mne to ukazowalo niekedy tak isto blbo...

riesenie: typek mi to vycistil pri vymene oleja a odvtedy to slape:P

cislo nahradneho diela: 15

[upravil dne 7.4.2008 buga]

post-0-14109599811258_thumb.jpg