Ferin007

Rada ohledně velikosti kol

50 posts in this topic

A ještě jeden dotaz. Auto ještě nemám, takže to nemůžu zkontrolovat podle TP, ale chci si už koupit zimáky (i s diskama), abych mohl hned vyrazit.

Budou na něm 17˝letní (standard u Navteq). Prodejce tvrdí, že se zimníma diskama nemůžu jít níž, než na 16˝, v prodejně autodoplňků mně ale tvrdili, že by prý mohly být i 15˝. Co vy nato? :myslim

PS: Jedná se o 307 SW. Jak tak zjišťuju, tak ty 17˝sou spíš danajskej dar. :nevim

Počkej až to auto budeš mít doma, taky až uvidíš co je napsáno v TP.

Moje zkušenost je nepřehánět to s velikostí ráfků, taky ty zimní pneu 16 nebo dokonce 15 budou levnější a bude v nich větší možnost výběru.

Ale já si právě chci koupit co nejmenší. O 17 vůbec na zimu neuvažuju, to bych se s gumama nedoplatil. Jde mně o to, jestli 16 nebo můžu i 15.

Původně zaslal: Ferin007

Ale já si právě chci koupit co nejmenší. O 17 vůbec na zimu neuvažuju, to bych se s gumama nedoplatil. Jde mně o to, jestli 16 nebo můžu i 15.

Já mám normálně na 307 15´(i podle TP) a je to úplně ok. Ani neuvažuju o větších, na jaře budu kupovat ALU kola a taky budu chtít 15´. Jednak vyjdou levněji a i pneu na ně jsou levnější a také to nebude mít vliv na spotřebu. Jediný by přicházeli ještě 16´,ale to bude jen v krajním případě, když bude nějaká supr koupě.

ja jsem ted o vikendu kupoval zimaky - 15\", 195 - 65 rozmerove. Taky jsem se tu ptal a dost lidi mi doporucilo tento rozmer.

Nevím co by tomu mělo bránit, dát tam klidně 15\" kola. Jedině velikost brzd, ale pochybuji, že bys měl nějaký jiný. Já jezdím na 16\".

Já to nezpochybňuju. Já bych bral taky 15. Jenže z výroby tam sou 17 a prodejce mně tvrdil, že zimáky můžu jedině 16, pač v techničáku budou zapsaný 17 a 16.

Z výroby 17\"? To se mi nezdá...307 určitě nedávají a nedávali z výroby 17\"-to by pro ně bylo moc nákladné. Buď 16\" a nebo ve většině případech se dávají 15\" a tyto jsou zapsaný i v techničáku.

Mám balíček, ve kterým jsou jako standardní 17.

Dobře, asi nikdo nejste případ jako já. Pokud teda máte jako origo 16, můžete si tam dát 14? Neba jaký tam máte zapsaný.

Obvod kola s pneu samozřejmě vždy vykompenzuje pneu tak, aby byl stále stejnej.

Na 90procent bych si typnul, že tam můžeš dát 15\" Dej nám pak vědět, jak to je se zápisem v TP. Docela mě to zajímá. Jak se jmenuje ten balíček?

Ja jsem teď kupoval 195/65/15 firestonky Winter hawk cenově celkem jdou .Měl jsem je dvě zimy a jsem nadmíru spokojenej. :super

Já vím, že je to kravina, ale pokud auto neodpovídá TP, tak je papírově nezpůsoblilý k provozu. Kontrolavat to asi nebudou, ale pokud donde k nehodě :papa

ja pojdem kupovať kolá na leto, na zimu mám 195/65 R15 a momentálne na leto ten istý rozmer ale do leta sa to zmení :D

Ano, to je pravda. Už jsem slyšel o případu, kdy pojišťovna odmítla plnění při nedodržení velikosti kola dle TP. Opatrně na to! Pokud jde o prachy, dá se to vždy nějak vyřešit, ale když v tom figurují lidské životy, už to není sranda.

hádať sa nebudem ale ja som počul že len kolesá ti nepreplatia resp. ti niečo strhnú z ceny, teraz ma napadlo kamarát rozjrbal BMW a ten tam určite namel predpísané gumy uvidím čo mi povie ;)

Já mám SW rok 2002 a mám psané v TP 16 a 17 palců. O 15kách tam není zmínka. Ale na autě je mám. V pohodě tam pasujou a nevidím v tom problém - kromě nehody a to se chci zeptat. Kdy mi ta pojišťovna nebude chtít zaplatit škodu? U zákonné když do mně někdo nabourá nebo u havarijní? Stejně tam ty 15 na zimu dám.