Hhonza

Tlačítko na palubovce

17 posts in this topic

Chci se zeptat, zda je možno využít volná tlačítka na palubovce (viz. foto) a zda je těžké je zprovoznit a napojit na ně nějaké zařízení (přídavné osvětlení), či mi to musí udělat v pežotu? Vím, že u aut co jsem měl dřív mi to šlo, ale nechci hned kuchat do 307 abych pak nesplakal nad výdělkem....:myslim A pokud by to šlo, jak se k tomu tedy dostanu? Díky...:papa

post-0-14109594908528_thumb.jpg

Těžké to nebude, jen si koupíš v Peugeotu origo vypínač (a nebude to levné, protože jen krytka, kterou tam teď máš stojí 115,-Kč). Vyndá se to jednoduše \"vydloubnutím\" v horní části krytky. Nejlépe je to dělat u ohřátého interiéru. :papa

Původně zaslal: jardas

Těžké to nebude, jen si koupíš v Peugeotu origo vypínač (a nebude to levné, protože jen krytka, kterou tam teď máš stojí 115,-Kč). Vyndá se to jednoduše \"vydloubnutím\" v horní části krytky. Nejlépe je to dělat u ohřátého interiéru. :papa

Takže to co mám tam teď není zaslepený vypínač? Protože u nějakého auta (co jsem měl dřív-Opel) byl tohle vypínač a jen stačilo ho zprovoznit vydloubnutím a ulomením takových umělohmotných tyčinek a dalo se na to cokoliv napojit. Takže tady je to jen obyčejná záslepka?

Původně zaslal: Hhonza

Takže to co mám tam teď není zaslepený vypínač? Protože u nějakého auta (co jsem měl dřív-Opel) byl tohle vypínač a jen stačilo ho zprovoznit vydloubnutím a ulomením takových umělohmotných tyčinek a dalo se na to cokoliv napojit. Takže tady je to jen obyčejná záslepka?

Nevím, jak to máš ty, ale u mého auta jsou to jen záslepky a hádám, že to budeš mít stejně. :(

Nevím, jak to máš ty, ale u mého auta jsou to jen záslepky a hádám, že to budeš mít stejně. :(

Tak to jsi mě nepotěšil....a netušíš řádově na kolik to vyjde? A to zapojení jde už pak snadno?

Tak to jsi mě nepotěšil....a netušíš řádově na kolik to vyjde? A to zapojení jde už pak snadno?

nevím k tomu nic bližšího :(

Možná ale budeš mít problémy s protahováním drátů, je to tam takové nepřehledné. Kdybys zjistil cenu těch vypínačů, tak mi jí můžeš dát vědět. :papa

Poptám se po ní a i po tom jak na to. Zase nehodlám aby mi zprovoznění přídavných světýlek v ceně ani ne 500,-Kč stálo 2 tisíce.

Poptám se po ní a i po tom jak na to. Zase nehodlám aby mi zprovoznění přídavných světýlek v ceně ani ne 500,-Kč stálo 2 tisíce.

On ten tvůj odhad asi nebude až tak zcestný, zvlášť jestli si tu elektriku necháš natáhnout od někoho. Jen pro srovnání - tlačítko ovládání stahování oken u spolujezdce stojí 900,-Kč (a to možná ještě bez DPH), tak si přestav cenu toho na palubovce. :bojim

Jedno z těch dvou \"zakroužkovanech\" tlačítek je na vypínání ESP, :myslim , asi to pravé.:aut

Původně zaslal: Bohumil

Jedno z těch dvou \"zakroužkovanech\" tlačítek je na vypínání ESP, :myslim , asi to pravé.:aut

to bude asi pravda, ale hhonza chtěl jen využít nepoužitá tlačítka :mrk

Původně zaslal: Bohumil

to bude asi pravda, ale hhonza chtěl jen využít nepoužitá tlačítka :mrk

Má tam zakroužkovaný dvě tlačítka? Má. Jestli je má, nebo nemá využité obě, to ví jen Hhonza. Já jsem jen napsal, že asi to pravé z těch dvou zakroužkovanejch bude pro ESP, jestli ho má ve výbavě. Jestli ne, bude asi voné taky.:papa

Podle to jak to mázakroužkováno jsou to jen záslepky a EPS nemá, tak když dokoupí vypínač tak tam může dát cokoli, pronej by bylo nekde v elektru zakoupit normální spínač a napasovat. Honzo co chceš spínat, když koupíš originál musíš koupit i patici, tak raději zajed na vrakáč a vyber si.

To Bohumil: Nie, ja mam 307 s ESP a tlacitko na ESP je to lave z tych zakruskovanych. Volne mam prave.

Aby jste se nehádali....já ESP nemám, tudíž mám volné vlastně tři tlačítka. Dva vpravo a ještě jedno na druhé straně vedle zamykání dveří. Nějak to promyslím, nechci zas tam mít jinej vypínač aby to nehyzdilo interiér.

Původně zaslal: DanculD

To Bohumil: Nie, ja mam 307 s ESP a tlacitko na ESP je to lave z tych zakruskovanych. Volne mam prave.

jj, je to to levé:super. Jeste se musim hodne ucit.:D

Ja mam aktivne len 1 :(...

Ale oto nejde... ja sa naopak chystam \"sprovoznit\" tu krytku...

Proste pod tu krytku namontujem nejaky mikrospinac... a pojde to :)

Ta krytka je schopna sa mierne ohnut po stlaceni - a mikrospinacu to staci...

Len tak informacne - na staru 309 stalo obycajne tlacitko 850,-...

Predpokladam, ze jeden takyto spinac vyjde na 1500,- SK ako nic...

A zabudate na jedno - ono to neni vypinac, ale tlacitko - takze okrem samotneho \"spinaca\" potrebujete este elektroniku ktora vam bude to konkretne zariadenie zapinat/vypinat len obycajnym impulzom...