Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Napájení zesilovače


falcon16

Recommended Posts

U kabla sa uvadza prierez. Napriklad aj preto, ze je jedno ci je to plny drat, kabel zlozeny z tenkych alebo hrubych dratkov, ked ma nejaky prierez, vysledny odpor je vzdy rovnaky, ale priemer sa meni. A prave o ten odpor ide. Normalne sa pouziva {podla normy} 6 mm2 na cca 60A, takze ten zosik by uzivil v pohode. Pri 12V sa pouzivaju vacsie prierezy preto, ze tu uz aj maly ubytok napatia moze mat vpliv na funkcnost. Na 40A treba 8 az 10 mm2. Da sa to riesit tak, ze v predajni z elektroinstalacnym materialom kupis normalny kabel 10mm2. Vo zvuku ho od specialneho urcite nerozoznas, akurat je trosku menej ohybny, lebo je spletany z hrubsich dratkov,ale pri 10mm2 kabli to este neni problem, da sa tahat bez problemov.Akurat je o dost lacnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

tak 6mm2 má průměr 3,5mm :D hlavně mi neříkejte detailisto :D:D:D

jěště do nedávna se bral jako minimum 20qmm v sadě kolem 500,- ale od té doby co šla měd nahoru jsou to palby za kus drátu...:grr

takze 3,5mm :D konecne v tom mam jasno :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Huh. :P

Najednou nejak moc informaci.

Mam v planu koupit kabely od Dexonu - http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe/system602/dexon/detail.htw?id=670105&id_cenik=7447&odkud_det=M

Maji 6 mm2 a 60A pojistku. A v cene sou i signalovy se spinacem.

Pojistkovou skrin sem mel vyndanou a nic rozumnyho sem nevidel.

Jenom hromady dratu. :aut

Ale kdyz rikas ze to tam je, tak to jeste zkusim - jak konecne koupim ten kabel.

Diky vsem za info. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: falcon16

Huh. :P

Najednou nejak moc informaci.

Mam v planu koupit kabely od Dexonu - http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe/system602/dexon/detail.htw?id=670105&id_cenik=7447&odkud_det=M

Maji 6 mm2 a 60A pojistku. A v cene sou i signalovy se spinacem.

Pojistkovou skrin sem mel vyndanou a nic rozumnyho sem nevidel.

Jenom hromady dratu. :aut

Ale kdyz rikas ze to tam je, tak to jeste zkusim - jak konecne koupim ten kabel.

Diky vsem za info. :super

napájecí kabel podle mě na značce až tak nezáleží, ale bacha na ty signálové, pokud maj špatné stínění tak tě může pořádně potrápit rušení :bojim (záleží také na vedení

když otevřeš pojistky tak nad nima vlevo tesně pod plast. potrubím ofuku okýnka je cca 6cm kulaté gumy a prostředkem jde svazek drátu - to je průchodka :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jestli je to na chlubeni. :myslim

Ale mas to mit:

Sony CDX-MP30 - docela stary, kupoval sem to tenkrat jako novinku

front - original peugeot - nejaky italsky papirovy, ale nehrajou uplne spatne

rear - Axton CAX 169

zesilovac Raveland XCA 700 - to nejlevnejsi co sem sehnal :aut

box - kamosovi prekazel v garazi, takze skoncil u me. Na repraku je napsany SX. Vic o tom nevim.

Ja su docela nenarocnej a zatim su s tim ted docela spokojenej.

Je to vyrazne lepsi nez bez toho wooferu.

Fotky musim udelat i celyho auta do profilu.

Tak jak bude cas a pocasi... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie predne origos repra su jednoznacne najslabsi clanok.Mozno sa ti ZDA ze nehraju spatne, ale to je tym, ze si ich z nicim neporovnal. Ked tak urobis, budes sa cudovat ako si mohol tie telefonno-kelimkove repraky povazovat za dobre.(telefonno-kelimkove = basy sice neviem, vysky tiez nie ale zato stredy skreslujem perfektne...) Az potom zistis, ze dobra hudba to nieje len to, ze mas dost basov a vysok,ale je kopa dalsich podstatnych faktorov, a az celkova suhra vsetkych ti da dobry zvuk. Dost basov a vysok je len prvy, malicky a najlahsi krok.Az potom zacne to prave kuzlenie.

Vela zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Zdravím

nechci zakládat nové téma tak píšu sem, mám podobný problém u peugeota 206 r.v. 99. Koupil jsem si zesilovač k subwooferu, ale s napájením jsou pořád nějaké problémy... A proto mám jen dotaz kam nejlépe zapojit kabel +. Všechno je zapojený, jen pořád koumu kam zapojit ten plus.

Jestli to mám připojit rovnou na baterku, ale zase nevím jestli to nebude napájet i po vypnutí klíčku (spínací kabel k rádiu zapojený je). Nyní je stav takový, že mám plus natáhnutý z rádia, ale varianta to není vůbec dobrá jelikož při přidání basů na zesilovači nebo zesílením rádia začne rádio i zesilovač problikávat a hraje sekaně (myslím že to nestíhá napájet obě zařízení je tam strašně tenká žíla k rádiu).

Proto vás prosím o radu, kam nejlépe připojit plus, abych neměl problém s volume doprava :)

Pokud potřebujete víc info ohledně wooferu či zesilovači stačí si o ně napsat...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...