Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

palubní deska P406 (budíky)


pajabubenec

Recommended Posts

Původně zaslal: pajabubenec

Ahoj, mám 406 1.9td a ručičky na otáčkoměru a rychloměru špatně ukazují. Někdy vůbec, někdy se chytnou, když poklepu na plexi. Nevíte co s tím?

Hledej, už se to tu řešilo mockrát, a tady je návod, NÁVOD ZDE akorát místo ohýbání tyček je lepší je proletovat TADY SE TO ŘEŠILO

[upravil dne 8/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pajabubenec

Díky za radu, pokusím se to proletovat a snad to pomůže.

Myslim že určitě.:super Mě to pomohlo, nechodil mi palivoměr, tachometr ukazoval jak kdy, někdy míň někdy víc, vzal jsem to podle tech návodů tady a pak to pod lupou proletoval a je to v pohodě;) A jak to budeš mít venku tak vyměň žárovky kontrolek aby si nedopadl jako já, potom co jsem to letoval asi za tyden přestalo svítit podsvícení ukazatele kilometrů tak jsem to vyndaval znova:D:D:D Ale to už to šlo samo:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

http://www.voigts.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=2

Kompletní návod. Bohuzel sice jsem ho dal k dispozici i pro peugeot klub, ale nikdo ho nedal na zdejsi web... misto toho stareho

No super, škoda jen že to fakt nedal někdo na místo toho co tu je:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: bagr

Tak se mi zdá, že letování plošnýho spoje přístrojové desky se stává

tradiční zábavou každýho majitele 406-ky:D:D:D

To se ti nezdá, to je holá skutečnost:D:D:D:D

Musim jen souhlasit, taky uz jsem to absolvoval a kdyz uz jsem byl v tom letovani, tak sem proletoval i radio na manzelcine 206ce. To zas delalo tu vec, ze si samo pridavalo a ubiralo hlasitost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též jsem se toho kdysi účastnil a dokonce jsem udělal i pár fotek ...

Každopádně je u toho potřeba dávat bacha. Já jsem poprvé dával, ale když jsem to dělal podruhé, jak mi přestali svítit ty žárovky, tak jsem nějakým záhadným způsobem oddělal nějakou část a přestala mi svítit žárovička na podsvětlení počtu km. Svítí jen, když rožhnu světla :( Takže bacha;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tym davanim si pozor suhlasim, ja som si tak odpalil palivomer. Problem bol v tom ze uz nejaka dobra dusa predomnou tento preletovavala .. a spravil to az tak dobre ze ked som to rozobral ja tak som pravdepodobne nieco odtrhol ... konkretne tycky ktore boli v tom motorceku uz boli raz preletovavane.. co som vsak nevedel ked som sa riadil pri vytahovani motorceku heslom Co nejde silou ide este vacsou silou. :) Takze teraz jazdim len podla palubneho pocitaca co ma privadza k otazke ... nema niekto funkcne budiky na 406, 2.0 HDI, 2000 rok ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bedo

s tym davanim si pozor suhlasim, ja som si tak odpalil palivomer. Problem bol v tom ze uz nejaka dobra dusa predomnou tento preletovavala .. a spravil to az tak dobre ze ked som to rozobral ja tak som pravdepodobne nieco odtrhol ... konkretne tycky ktore boli v tom motorceku uz boli raz preletovavane.. co som vsak nevedel ked som sa riadil pri vytahovani motorceku heslom Co nejde silou ide este vacsou silou. :) Takze teraz jazdim len podla palubneho pocitaca co ma privadza k otazke ... nema niekto funkcne budiky na 406, 2.0 HDI, 2000 rok ? :)

Podle mě se tyčky v desce dají nahradit kablikem, a tyčka zkracena na konci kabliku a zasunuta do budíku, a byl by pokoj navždy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

na tech tyckach ti drzi celej ten system rucicek s civkama a to podkladove plexi s folii, kdyz tycky ustrihas a das tam dratky, budou ti ty budiky rajtovat v tom plastu jak v krabici

no mě tam držej na nějakejch příchytkách, chtěl sem je odďělat abych vyčistil sklo zezadu a šlo to dost těžko, tak nevim. Hlavní důvod tech studených spojů je ten že tyčky jsou mechanicky namáhaný váhou budíků, na hrbolech a pod. Takže nějaká vůle v tom plastu asi je.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ferry

na tech tyckach ti drzi celej ten system rucicek s civkama a to podkladove plexi s folii, kdyz tycky ustrihas a das tam dratky, budou ti ty budiky rajtovat v tom plastu jak v krabici

no mě tam držej na nějakejch příchytkách, chtěl sem je odďělat abych vyčistil sklo zezadu a šlo to dost těžko, tak nevim. Hlavní důvod tech studených spojů je ten že tyčky jsou mechanicky namáhaný váhou budíků, na hrbolech a pod. Takže nějaká vůle v tom plastu asi je.

jo vlastne asi mas pravdu, to plexi jeste drzi v tom prednim dilu, nejak jsem si to neuvedomil, no mozna by to slo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tie motorceky su prichytene este dvoma skrutkami (torx 6 myslim) na tom plosaku takze lietanie nehrozi .. a drotikmi to nahradit nejde to by som musel rozoberat ten motorcek lebo kontakty su skryte vnutri ... to ze sa odpalili tie tycky z dosky som vyriesil drotikmi .. ale bohuzial je este nejaky preruseny spoj vnutri v motorceku cize sa nedostane stava z tyciek na cievky. Mam to niekde pofotene skusim doma pozriet. Ale asi nema cenu sa v tom rypat skusim zohnat druhe...

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ferry

na tech tyckach ti drzi celej ten system rucicek s civkama a to podkladove plexi s folii, kdyz tycky ustrihas a das tam dratky, budou ti ty budiky rajtovat v tom plastu jak v krabici

no mě tam držej na nějakejch příchytkách, chtěl sem je odďělat abych vyčistil sklo zezadu a šlo to dost těžko, tak nevim. Hlavní důvod tech studených spojů je ten že tyčky jsou mechanicky namáhaný váhou budíků, na hrbolech a pod. Takže nějaká vůle v tom plastu asi je.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bedo

Ono tie motorceky su prichytene este dvoma skrutkami (torx 6 myslim) na tom plosaku takze lietanie nehrozi .. a drotikmi to nahradit nejde to by som musel rozoberat ten motorcek lebo kontakty su skryte vnutri ... to ze sa odpalili tie tycky z dosky som vyriesil drotikmi .. ale bohuzial je este nejaky preruseny spoj vnutri v motorceku cize sa nedostane stava z tyciek na cievky. Mam to niekde pofotene skusim doma pozriet. Ale asi nema cenu sa v tom rypat skusim zohnat druhe...

:myslim ted nevim o jakem motorceku pises? myslis ty civky u jednotlivych rucicek ? ty k plosnaku nijak prisroubovany nejsou, aspon u budiku pro stary model 406, je to proste jen narazeny na tech tyckach

Ted koukam ze mas 406 r.v. 2000, takze mas novy budiky, ty jsem rozdelany nemel, takze fakt nevim, ale u staryho modelu to je jak pisu, bez sroubku TORX

[upravil dne 11/10/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pisal som o novych .. tie su prisrobovane a motorceky som myslel presne tie cievky u jednotlivych ruciciek... ked tak rozmyslam tak pevne verim ze aj pri novom modeli su tie cievky vytahovacie .. lebo ak nie tak som ich vyrval nasilu a uz viem preco to nechce ist .. ale jedna vec s ktorou som si isty je ze predchadzajuci majitel sa s tym uz hral .. ci uz iba \"opravoval palivomer\" alebo pretacal aj km .. kazdopadne to uz rozoberane a prepajkovavane bolo ... vecer sem skusim hodit fotky tych novych budikov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...