Sign in to follow this  
Followers 0
peugeot 306

CVAKANI ASI RELE

15 posts in this topic

Zdravím borci,

včera mi začalo cvakat sem tam rele v přístrojové desce nevíte čím to může bejt? Je to během jízdy a většinou se to aktivuje zapnutím blinkrů ty ale normálně funguji jen tam stále něco cvaká:potlesk

Původně zaslal: peugeot 306

Zdravím borci,

včera mi začalo cvakat sem tam rele v přístrojové desce nevíte čím to může bejt? Je to během jízdy a většinou se to aktivuje zapnutím blinkrů ty ale normálně funguji jen tam stále něco cvaká:potlesk

Me takhle cvaka relatko kdyz se pousti zadni sterac, taky nevim cim to :(

Původně zaslal: lukash

Původně zaslal: peugeot 306

Zdravím borci,

Me takhle cvaka relatko kdyz se pousti zadni sterac, taky nevim cim to :(

To bylo asi při cyklovači, ne?

Ale při blinkrech - nemáš otevřenou přístrojovku? Ono je potom totiž trošku víc slyšet

klasika u 306tek .. a vubec skoro vse PSA aut bez multiplexu ... pres packu blinkru tecou velke proudy (dalk. a potkavaci svetla) a vypali se u ni kontakty ... tudiz zacne cvakat rele blinkru jak dochazi v pacce k jiskreni ... obcas to i zakouri kdyz tam preskoci el. oblouk ... stalo semi to dvakrat na citroenu saxo (stejne packy) a myslel jsem ze dostanu tecku od airbagu :D...

reseni jsou dve:

1) rozebrat a osetrit kontakty (vymenit) - coz je ale jen pro velmi klidne a trpelive povahy, protoze rozebrani packy je neskutecna pakarna :-)

2) koupit novou original valeo :

H7+H7 - 1133kc bez DPH

H7+H7+mlhovky(predni) - 1278kc bez DPH

pro roky 1997-2002

pro 1xH4 cenu nevim :-)

Mechanické díly v relé ... taky mi to dělalo, pak chvíli spínalo a chvíli ne, a pak se totálně odebralo do věčných lovišť ... zkus ho vyměnit (nebo si ho někde půjč), stojí tak do 200,- Kč (já ho dostal na vrakáči gratis k nějakému dílu, protože jich tam maj mraky) - to relé je unikátní, má více pacek než ostatní (ale 205 má jen 6 relé v přístrojovce, u 306 nevím).

Jinak, každé relé nějak cvaká, teď tam mám italské a to cvaká spíš do staccata ;)

tak tuhle věc řeším také.. zapnu blinkr a ještě tak min. dvě mi to cvaká v nepravidelných intervalech... a s*** mě to:grr co s tím?

Ahoj kluci , na 306ce moji mladé taky něco začlo cvakat . Někdy to zacvaká při otočení volantu , někdy po zapínaní blinkrů . Dělá to náhodně během jízdy . Např. 6x rychle zacvaká a na chvíli klid a pak znova .

Může to být těma vypálenýma kontaktama ?

Je to levou páčkou, už jsem to řešil na několika autech. ;) Bolístka snad všech aut od PSA z devadesátejch let.

ok myslel jsem si to :-) takže rozebrat , vyčistit a přijít na to v čem to je ? Nebo je lepší koupit z vrakáče levou páčku ? :)

Nie je to žiadna veda. Vo vazelíne v kontaktoch sú čiastočky kovu z oderu kontaktov. Tie vytvárajú falošný kontakt a uzatvoria obvod a zopnú relé, preto cvaká. A nie je to problém len áut PSA.

sehnal jsem za 300 kč druhou páčku ,tak je jen přehodím a původní rozeberu a uvidím , pak dám vědět :-)

RE: funguje správně , pokud by někdo chtěl , mám tu původní páčku , kterou jsem rozebral a vyčistil . Cena : 100 kč :-))

[upravil dne 7/4/14 06:10 od venomcz]

Ahoj, začala mi cvakat 306tka, asi nějaké relátko, někde u ventilátoru jak je u spolujezdce u nohou.

Cvaká to tak 15 vteřin hned po otočení klíčku v zapalování, pak přestane a už nezačne. Vše zdá se funguje.

Nevíte někdo co by to mohlo být?

Díky

pravdepodobne spatna kostra relatka bolo by dobre identifikovat o ktore sa jedna 

V 25. 11. 2016 at 17:16, krtek 2 napsal:

pravdepodobne spatna kostra relatka bolo by dobre identifikovat o ktore sa jedna 

Díky za tip, kouknu na to.