Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kotouče


Tommate

Recommended Posts

Nechápu, jak někdo aspoň zčásti soudnej může vůbec vypustit úvahu o záměně větraného kotouče plným, když je mezi nimi takovej rozdíl v tloušťce, a to ani ze srandy. O to víc mě to překvapuje u někoho, kdo se tváří, že má o auta z technického hledika aspoň trochu zájem :nevim

K odpovídajícím kotoučům samozřejmě patří odpovídající brzdiče, a navzájem záměnné to NENÍ. Byť to třeba jde nějak zmatlat, ale pístek je u nových destiček a kotoučů v takovém případě skutečně vysunut prakticky na maximum, a už při částečném ojetí destiček skutečně vypadne. Úplně stejně vypadne, když se sjedou destičky až na kov, a kotouč má menší než minimální předepsanou tloušťku - měl jsem tu auta na ND po debilech, kteří sjeli destičky na kov a jezdili s tím dál, dokud ten pístek nevypadl a oni se s tím nenabourali, a nebyl to zdaleka jediný případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky vylítla zadní deska u 405ky a to nebyly úpně sjetá.akorát nechápu magory co sou schopný místo chlazenejch kotoučů dát plný.a jestli si myslí že ušetří,tak je pěkně blbej a ať se nechá vyšetřit.......toť můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se ještě díval do toho katalogu dílů, proč ke stejnému typu auta (výkonu) nabízejí jak plné tak i chlazené kotouče, je tam vždy poznámka rozmezí roku výroby, chlazené se asi montovaly od určitého roku a k nim i jiné třmeny samozřejmě, čili je to nezaměnitelné, to snad každý chápe, a rozdíl v ceně je zhruba 3kila na kotouči

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Nechápu, jak někdo aspoň zčásti soudnej může vůbec vypustit úvahu o záměně větraného kotouče plným, když je mezi nimi takovej rozdíl v tloušťce, a to ani ze srandy. O to víc mě to překvapuje u někoho, kdo se tváří, že má o auta z technického hledika aspoň trochu zájem :nevim

K odpovídajícím kotoučům samozřejmě patří odpovídající brzdiče, a navzájem záměnné to NENÍ. Byť to třeba jde nějak zmatlat, ale pístek je u nových destiček a kotoučů v takovém případě skutečně vysunut prakticky na maximum, a už při částečném ojetí destiček skutečně vypadne. Úplně stejně vypadne, když se sjedou destičky až na kov, a kotouč má menší než minimální předepsanou tloušťku - měl jsem tu auta na ND po debilech, kteří sjeli destičky na kov a jezdili s tím dál, dokud ten pístek nevypadl a oni se s tím nenabourali, a nebyl to zdaleka jediný případ.

Oddie, ano přiznávám, že jsem napsal něco, co jsem měl pojmout vážněji.

S tím pístkem mám však zkušenosti takové, že vypadnul až ve chvíli, kdy se dal třmen nejblíže k motoru a i tak tam byla malá rezerva, aby jsme ho dostali ven. Z toho můj špatný \"úsudek\".

Ty desky tam držej opravdu tak blbě že mohou vyletět? Vždy jsem viděl, že jsou tam zajištěný tak, že nemohou vyletět ani tam, ani tam. Pokud si dobře vzpomínám, tak Bendixy měli nějaký úhelníček, který se tam nasunul a ty destičky neměli šanci se hnout, natož pak vyletět (ve směru posunu ke kotouči se samozřejmě hýbali).

Závěrem říkám: Ano, napadla mě tato záměna, ale nikdy bych to nikomu nedoporučil ani bych to neprovedl. Což jsem napsal Tommatovi hned v prvním příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommate

tak jsem se ještě díval do toho katalogu dílů, proč ke stejnému typu auta (výkonu) nabízejí jak plné tak i chlazené kotouče, je tam vždy poznámka rozmezí roku výroby, chlazené se asi montovaly od určitého roku a k nim i jiné třmeny samozřejmě, čili je to nezaměnitelné, to snad každý chápe, a rozdíl v ceně je zhruba 3kila na kotouči

NENÍ to podle roku výroby. Obě verze se montovaly po celou dobu výroby té 405-ky. Maximálně s tím hýbali v rámci některých verzí, co byly na pomezí, ale jinak je to rozdělené podle výkonu, příp. podle toho, jestli má auto ABS. Např. v 1,9D může být jak plný, tak větraný, u Mi ale plný nemá co pohledávat... Dtto zadní brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...