Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Víčko pro nalévání oleje - odhad stavu motoru


Leo

Recommended Posts

Protože mám auto nové (r.v. 2001 HDI 80kW) tak ho pořád pozoruji (asi až moc). Všiml jsem si, že když sundám víčko pro nalévání oleje při volnoběhu, tak unikne mírný kouř a vyskakují malé kapky oleje. Tohle se u mého bývalého benzínu nedělo, ale nevím jak je to u naftových motorů? Po oddělání už žádný kouř nepozoruji, ale po uzavření a opětovném otevření tam zase obláček je.

V historii jsem se dočetl, že by se to mělo vyzkoušet ještě s přidáním plynu a tak to odpoledne zkusím, ale jde z mého úvodního popisu posoudit zda je to normální nebo ne?

[upravil dne 6.10.06 Leo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já nechci bejt za chytrýho, na to jsou tady jiní :mrk, ale myslím, že to je normální - olej tam je proto že maže zevnitř pohyblivé části motoru a jak se točí klikovka, tak dochází k rozstřikování oleje po stěnách - to jsou ty kapky, které mírně cákají ven nelévacím otvorem a ten kouř, to je podle mě olejová mlha, néééééé? :nevim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o víkendu vyměnil olej a naplnil jsem ho přesně do poloviny mezi rysky. Na volnoběh už žádné kapky nestříkají (možná to bylo starým olejem nebo tím, že ho tam bylo hodně) a při vytočení motoru vyskočí sem tam kapka a kouření při vyšších otáčkách jsem nezpozoroval, takže to snad bude OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to nežere olej tak to vůbec neřeš.... To co popisuješ je normální.

Ještě se taky dělá to, že když přiložíš dlaň na otvor, mělo by jí to mírně nasávat. Podle toho se prý pozná zda je dobrá komprese a něco na tom bude. Když to srovnám s autem rodičů, který žere 1L na 1000km tak ruku to skoro vůbec nenasává....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...