Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co udělat před zimou?


imaster

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Ad silikon - Silkal neváže vodu, ale naopak jí odpuzuje. Používám jej na dveře a střešní okna taky, protože je po ruce a jednoduše se s tím dělá. U střešního okna zabrání zatékání, i když těsnící guma úplně nedoléhá - já tam u jednoho auta mám asi 0,5 mm škvíru a nezatéká.

Jinak ale pokud chcete ošetřovat gumové těsnění dveří tak jak to má správně být, kupte si přímo na to určený přípravek - jmenuje se Regum.

Jestli se muzu pripojit, tak taky doporucuji Regum - je to asi to nejlepsi co se tu da za rozumny peniz sehnat.. Jednu dobu jsem tim osetroval i letni pneu na zimu /tedy pred uskladnenim/..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad nemrzka:

Pokud nekdo spekuluje nad tim jak naredit, nebo postupne dolivat nemrzku do ostrikovacu, budis mu ja sam vystrahou. Minulou zimu jsem to trosinku podcenil a muzu vam rict, ze rozebirat nadrzku a hadicky na 406tce je fakt super vopruz - navic kdyz venku mrzne a nemuzete delat v rukavicich, bo pristup je na ***

Takze nejjednodusi je vzit hadicku, zastrcit do nadrzky a z hluboka natahnout a odpustit - ne vypit :D

[upravil dne 9/10/2006 Sepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Sepp

Ad nemrzka:

Pokud nekdo spekuluje nad tim jak naredit, nebo postupne dolivat nemrzku do ostrikovacu, budis mu ja sam vystrahou. Minulou zimu jsem to trosinku podcenil a muzu vam rict, ze rozebirat nadrzku a hadicky na 406tce je fakt super vopruz - navic kdyz venku mrzne a nemuzete delat v rukavicich, bo pristup je na ***

Takze nejjednodusi je vzit hadicku, zastrcit do nadrzky a z hluboka natahnout a odpustit - ne vypit :D

[upravil dne 9/10/2006 Sepp]

nejrychleji při jízdě vystříkat a je po starostech,až tam není pomalu nic tak tam nalít do - 40 a máš jistotu že nezamrzne.Po zkušenostech loňských mrazech do - 20 nedávám

No ja nevim - ale uz jsi nekdy zjistoval jaky obsah je ta nadrzka? Pokud ji mas plnou, tak bys strikal hodne dlouho - navic proc? Kdyz ji odpustis do nejake prazdne nadoby, tak ji v lete muzes pouzit...

Jinak me to zamrzlo prave na redene -25°C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je opravdu kosa a auto není ještě prohřátý a při jízdě si ostříknu okno, tak mi to na něm zmrzne a je jedno jestli mam do mínus xyz stupňů.... :)

Jak vypadá a kde se dá sehnat ten Regum? Ten taky chrání těsnění aby nepřimrzlo? Mam bezrámovky a nerad bych, aby přimrzly. Za ně se nedá zabrat jako za normální dveře.. :)

[upravil dne 9.10.06 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Když je opravdu kosa a auto není ještě prohřátý a při jízdě si ostříknu okno, tak mi to na něm zmrzne a je jedno jestli mam do mínus xyz stupňů.... :)

jo to je jasny, to je taky hloupost to na to sklo frknout hned, po tom co jsem sekrabnul led a v aute je taky jeste \"bod mrazu\" :D

ale jde spise o to, ze kdyz ujedes par stovek metru a chces to striknout, tak neni cim, protoze mas v hadickach a nadrzce led :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sepp

Původně zaslal: MPavel

Když je opravdu kosa a auto není ještě prohřátý a při jízdě si ostříknu okno, tak mi to na něm zmrzne a je jedno jestli mam do mínus xyz stupňů.... :)

jo to je jasny, to je taky hloupost to na to sklo frknout hned, po tom co jsem sekrabnul led a v aute je taky jeste \"bod mrazu\" :D

ale jde spise o to, ze kdyz ujedes par stovek metru a chces to striknout, tak neni cim, protoze mas v hadickach a nadrzce led :)

Ale je to prča... :) Na skle je pak krásná souvislá vrstva ledíčku.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regum je dobrá věc na konzervaci pneu., těsnění atd.. To je fakt! Před minulou zimou jsem s ním napustil těsnění kolem dveří, a to jsem nešetřil. Pak jednou přišly ty největší mrazy (cca -30) a stejně jsem neotevřel ani jedny dveře. Skoro jsem vylámal kliky. Takže proti přimrzání to nebude to pravé ořechové. :nevim:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky kupuju na shellce. U letní píšou že je do -5. Takže je vhodná i na brzké jaro a podzimní mrazíky a nádherně smyje komáry a jinou havěť. Na zimu taky kupuju tam tam a ještě se mi nestalo že bych zamrznul. Navíc setří gumičky stěračů a ty pak chodí po okně jako po másle,takže je nemusím každý rok měnit a to mám přední okno už docela dost oťukané

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...