Sign in to follow this  
Followers 0
renda.j

Ventiilátor chladiče (sahara)

5 posts in this topic

Nazdárek lidi, můžete mi poradit, pořád mi běhaj sahary na, mojí 406 je to benzin 1.8 1998 s klimou. Když zapnu klíček rozběhnou se pomalu, nastartuji a běží rychle. zkoušel jsem odpojit čidlo teploty a preventivně běží pořád i když vypnu klíček. Hledal jsem řídící jednotku údajně je za předním levým světlem, ale tam jsem ji nenašel, ani nevím jak vypadá. Ale v knížce \"Jak na to\" je to nějaký divný, protože na schématu je jeden ventilátor a já tam mám dva. Taky nevím, když zapnu klimu, jestli se maj ty vent. hned rozběhnout, nebo až se ohřeje výměník klimy před chladičem. Klimu mám man. a teď je vyplá. A podle jakýho pravidla vent. běhaj rychle a pomalu. Předem díky. :myslim

starsie modely 406 maju dva ventilatory novsie uz len jeden...viac ti asi nepomozem ja :papa

To jsem resil u 405ky taky. Nejdriv si sezen schema, protoze je to desna detektivka. Jak vent. jedou je mi zahada, ale pri zapnute klime by mely jet oba naplno. Jsou rizeny 3 relatkama, protoze kdyz jsem je dal na jedno rele, tak odber byl tak velkej, ze jely jenom pomalu, takze asi proto. Nakonec jsem do toho kopnul a dal si je natvrdo na spinac. Moc jsem ti asi neporadil, ale aspon se to tady trochu hnulo...:mrk

Takze treba skontrolovat relatka. Tiez som mal takyto problem - ventilatory sli aj ked nebol kluc v spinacej skrinke. Komisar mi poradil a to pomohlo - jedno relatko bolo zlepene, kupil som nve a vymenil a je vsetko OK. Komisarovi este raz dik.

post-0-14109594903495_thumb.jpg

Hoši díky, relátka byla druhá věc co jsem kontroloval. Už jsem z toho na švestku. Brzo mi rupne datel, roztluču prasátko a zajedu k pažoutům do servisu. :roker