Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Sekačka na trávu - prosím o radu


Péťa

Recommended Posts

Protože tady je spousta lidí, ochotných poradit, prosím o doporučení sekačky na trávu. Na její pořízení nespěchám, budu ji potřebovat až na jaře.

Měla by být motorová s pojezdem a ocelovou šasi (žádná slitina nebo plast) - to jsou asi jediné podmínky, které mám. Sekat s tím budu maximálně tak 600m2 rovné plochy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajdi do Mountfieldu, tam ti urcite poradi ;)

mame od nich taky nejakou potovoru, uz 6 let, a porad sece pekne..... kupovat neco stylem v Obi nebo Baumaxu bych nedoporucoval... no, i kdyz....

Pokud chces vaaazne neco extra, tak kup od Hondy... Pezot sekacky nedela.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to urcite,... vytocis si slevu 100% :D abych pravdu rekl, tak me proste nic jineho nenapada.... no, apk zkusit nejake zelezarstvi v okoli, o kterem vis je kvalitni. Tech sekacek je strasne moc druhu, a to si nevyberes.... ja ti nemuzu doporucit, co bycs chtel, to chce vylozene odbornika, a ja delam do neceho jineho (treba kdby jsi chtel novy auto z Acek.... :D :D :D ) Pro by byl skutecne nejschudnejsi ten Mountfield....

Edit, co sem daval Ondra, tak taky neco podobneho mame, dokonce i s pojezdem ;)

[upravil dne 3/10/06 Marlin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

zajdi do Mountfieldu, tam ti urcite poradi ;)

mame od nich taky nejakou potovoru, uz 6 let, a porad sece pekne..... kupovat neco stylem v Obi nebo Baumaxu bych nedoporucoval... no, i kdyz....

Pokud chces vaaazne neco extra, tak kup od Hondy... Pezot sekacky nedela.....

V Mountfieldu bych nekoupil ani kolo a sekačku od Hondy taky ne.

Honda dělá kvalitní motory, ale tím to hasne.

Protože o tomhle \"trochu\" něco vím a protože jsem už pár sekaček proháněl, tak bych doporučil něco od Husqvarny, pokud budeš sbírat, tak kousek s TrioClipem, pokud ne, tak s BioClipem (a teď se v tom vyznej!:aut).

Bral bych TrioClipku, máš možnost si zvolit, zda sbírat, nebo ne.

Odkazy na závěr:

http://www.husqvarna.cz/

http://www.husqvarna-shop.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

V Mountfieldu bych nekoupil ani kolo a sekačku od Hondy taky ne.

Honda dělá kvalitní motory, ale tím to hasne.

Protože o tomhle \"trochu\" něco vím a protože jsem už pár sekaček proháněl, tak bych doporučil něco od Husqvarny, pokud budeš sbírat, tak kousek s TrioClipem, pokud ne, tak s BioClipem (a teď se v tom vyznej!:aut).

Bral bych TrioClipku, máš možnost si zvolit, zda sbírat, nebo ne.

Odkazy na závěr:

http://www.husqvarna.cz/

http://www.husqvarna-shop.cz/

No, něco jsem našel tady - ani to není drahé (17.000,--)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My mame Floraself nebo tak nejak. Je ocelova a s pojezdem. Ma to asi sestikonovej ctyrtaktni motor. Sekame s tim na chalupe casto dost vysokou travu (treba pul metru) a zvlada to v pohode. Navic je tam hodne nerovnosti a kamenu a sekacka zatim zvlada bez poskozeni. Koupili jsme ji v Hornbachu. Moutfield mi prijde drahej i s tema slevama.

[upravil dne 3.10.06 Brandy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

No, něco jsem našel tady - ani to není drahé (17.000,--)

No u tý Husqvarny celkem nemůžeš sáhnout vedle - mají to vymyšlený. Liší se jen v motorech a materiálu šasi. Jen si zjisti nejbližší servis - nejsem si jistej, že to umí Hrnčíř v Hronově. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

No u tý Husqvarny celkem nemůžeš sáhnout vedle - mají to vymyšlený. Liší se jen v motorech a materiálu šasi. Jen si zjisti nejbližší servis - nejsem si jistej, že to umí Hrnčíř v Hronově. ;)

Šasi jedině ocelové - už jsem viděl ze slitiny, jak se rozletělo od drobného kamínku. Záruka neuznána :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Šasi jedině ocelové - už jsem viděl ze slitiny, jak se rozletělo od drobného kamínku.

Jo, taky se nám to stalo - šásko z lehkých slitin - jediný důsledek je, že je to křehký a nikdo to nespraví. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme scháněli sekačku pro tchýni na Slovač, oslovil jsem kamaráda, který má firmu na údržbu zahrad a zeleně a ten mi doporučoval sekačku od firmy STIGA

STIGA

- a až do zničení rotoru fungovala jedna báseň (rotor jsem zničil mou chybou a částečně chybou nějakého umělce, který uřezal mladé ovocné stromky tak 15 - 20 cm nad zemí a jejich pařízky ponechal na místě. Co se stane, když je tráva vyšší než pařízky a jeden z nich donutí roztočený nůž zastavit nahned - to určitě netřeba sáhodlouze rozepisovat).

[upravil dne 3/10/2006 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Když jsme scháněli sekačku pro tchýni na Slovač, oslovil jsem kamaráda, který má firmu na údržbu zahrad a zeleně a ten mi doporučoval sekačku od firmy STIGA

Tak tuhle značku prodává majitel kempu Brodský :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

No vidíš to - tak se domluv s ním, určitě ti poradí co a jak, aby Ti to vyhovovalo

To on poradí a udělá mi i pěknou cenu :D Ale momentálně jsem rozpolcen jestli Husqvarnu nebo tu Stigu. Naštěstí mám do jara čas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

To on poradí a udělá mi i pěknou cenu :D Ale momentálně jsem rozpolcen jestli Husqvarnu nebo tu Stigu. Naštěstí mám do jara čas...

Do jara se třeba i Stiga naučí dělat sekačky s ocelovým skeletem. :aut

(Stiga je dobrá, doporučil bych ji hned po Husqvarně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co mate proti Mountfieldu .. my od nich mame veskery zahradni veci uz 11 let (cerpadlo, sekacku, hadice, atd.) a naprosto bez problemu. Sekame zahradu cca 850 m2, pomerne clenitou kazdy tyden. Starou sekacku jsme vyhodili jen proto, ze po 9 letech odesla spojka na pojezd a byla uz tezka na startovani (pro mati) a navic ji odkoupili zpet za solidni cenu.. Ted mame neco s motorem od Hondy, ticha, vykonna, pohoda :).

Osobne je povazuju (mozna je to od prodejny k prodejne) za profiky ochotny poradit a s pomerne kvalitnim obsluznym servisem (privezou, predvedou, predaji .. odvezou, opravi, dovezou atd.). Proste dobra (ceska) firma.

[upravil dne 3/10/2006 DD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...