Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

unik oleje


rimmer

Recommended Posts

tak opraveno... pokud to nekoho zajima tak zde uvedu soupis toho co se opravovalo a kolik to stalo

12ks zdvidatka ventilu 12709,-

vodici kladka remene 3689,-

rozvodovy remen 1035,-

oprava remenice utrzene z hridele 2000,-

gufero klika 155,-

gufero vacka 175,-

gufera poloos 678,-

tesneni olejoveho vika 547,-

okrouzek 72,-

hadice vody 235,-

hadice olej 516,-

hadice turbo 675,-

6l vymena oleje 1170,- (popravde tak drahy olej bych nemusel, nejaky valvoline 10w40 ale co uz)

filtr olej 159,-

2.5l prevodovy olej 262,-

servo olej 187,-

2l nemrznouci smesi ala fridex 200,-

lamela spojky LUK 4226,-

spojovaci material 250,-

prace 8100,-

celkem...ehm :) 37k plus minus drobne

co se tyce praci tak se delalo nasledovne -

motor ven, kompletni pretesneni motoru, kontroly vseho kolem - kladky, cukala mi spojka (kriva lamela, na ose..prej zpusobene spatnou montazi prevodovky, kdyz ji nasazovali nebo sundavali tak ji zachytili na ose z prevodovky a mohlo se pokrivit..nevim, nemuzu rict zda to tak bylo ci ne, kazdopadne minuly servis nema moc velkou duveru)

ty zdvihatka sou fakt ranec no :( motor ma ovsem tedka nadherny zvuk, rikal me, ze tlaky na motor co ma 300tisic sou perfektni...coz me prekvapil

Dle slov servisaka uvolnenim sroubu doslo k povoleni remenice, dale k temer povoleni rozvodove remenice, a tim se i nejak posunulo nebo povolilo ozubene kolo na retez pumpy...takze mohlo dojit k tomu, ze se bud zadre motor, nebo by se potkaly ventily ve velkem...uf :/ radsi si ani neuvedomuju. Takze pro ostatni, bacha na dotazeni sroubu remenice :))

Akorat me ceka asi jeste vymena zhavicu, pac to spatne zhavi a jeste se mi prave od zhavicu ukroutil na motoru u snimace teploty dratek, takze je tedka vypojeny a rele zhavi na max. cas nez nastartuju, coz nevadi, snimac musim poresit jestli neni spaleny. Zhavice necham vymenit, kdyby to fakt blbe startovalo, je fakt, ze tak od koupe auta nejsou menene, ale nemel jsem se startama problem doposud.

Vypada to, ze servisak a jeho synator jsou velice schopni lide, kteri opravdu vedi co delaji, zel bohu precejenom 5 tydnu bez auta to je i na me dost krute :/ A to byl v podstate jediny duvod, proc jsem byl tak nasrany, nenapadlo me to, ze to bude resit tak dlouho, no hlavne, ze to poresil stastne.

Prevodovka co jsem jim dovezl panove haleluja...koupil jsem ji od jednoho borce za 3 litry, no vypadala hnusne, cela cerna od smiry, kdyz jsem chytl za hridel tak to klepalo, tak jsem si rikal, no co...loterie. A ejhle..ta prevodovka nejde absolutne slyset, velice dobre radi (trochu sice vetsi vule v razeni, ty kloubky ma uz vyjetejsi, ale na to kaslu), takze v tomto smeru jsem potesen, neb kdo z klubu slysel tu moji prevodovku, tak neveril jak to mlati..no hruza.

Ja vim, ze mi tu ted spousta lidi rekne ze jsem blazen, neberu jim to, ale napr. koupi jineho motoru jsem uz zavrhl z toho duvodu, ze to muze byt kdovi co, a tady aspon vim trochu minulost motoru v jakem je stavu, ze startuje i v tuhych mrazech...a hlavne ty starosti se shanenim

Myslim, ze to auto, v jakem je stavu (muj nazor) si to zaslouzi, protoze pokud se neco po tehle oprave skaredeho nestane, tak to snad tuky tuk musi jezdit bez vetsich problemu, co se motorove casti tyce moji vytycenou metu, a to je 3-4 roky provozu tj. cca 60-80 tisic nez bude dalsi auto jiz novejsiho rocniku.

Pristi rok poresim predni kotouce...a par drobnosti, jako nalepka klubu :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

toz gratulace :super at to jezdi :super

edit: ten drahy olej byl 100% stahnuty z prace a nauctovany jako novy, stejne jako dalsi kapaliny atd... :papa:papa:papa

Hold na prajzke se zarabi vsude :D:papa

[upravil dne 13/11/06 Pata]

ted jiz nebrani nic tomu, udelat sraz v hlucine, jako predvoj olesne :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...