Sign in to follow this  
Followers 0
Martas406

Rezonace

33 posts in this topic

Zdravím všechny 406-kaře,mám toto auto už 14 dní,a jsem celkem spokojený,až na pár drobností,kolem 2000 ot/min se auto lehce rozrezonuje,nemáte někdo zkušenost?Je to 1.8 16V 1997

Chtělo by to trošku více popsat. Pokud motor ztrácí výkon tak problémek v zapalování. Pokud někde něco drnčí tak jestli to není výfuku, jestli se něčeho nedotýká....

Je to 97-ka. Už má určitě něco za sebou, mrknul bych se na silentbloky uchycení motoru.

Já měl ten svislej nahoře na pravý straně prasklej a protože je origo naplněnej olejem

tak už netlumil jak měl.

Výfuk jsem prohlédl,ten je v poho,výkon to taky neztrácí,jen začne rezonovat,je to cítit i v pedálu,silenbloky jsem shlidnul,a nic jsem nenašel.

To muze bejt urcite vic veci, ale moje zkusenost s rezonaci je takova, ze mi rezonovaly vyfukove svody ktere mely uvnitr rozsypane prepazky.

Nevim,jestli to neni blba otazka,ale nemohli by to delat rozvody?Kolem tech 2000ot se ten motor roztrese,zadna kontrolka nesviti,zapalovani zkontrolovano,dany nove svicky,ale jinak jde do otacek bez problemu.

Teď mi přišlo na rozum, že mi motor rezonoval když odešel tlumící element na napínací kladce pomocnýho řemene / altík, servo,klíma /.

Ten jsem mel venku,ale nic tlumiciho jsem tam nenasel,prijde mi ze to sice dela leva strana,jak je tedy klinak,ale i rozvodak,ten jsem ale jeste nevidel,nemohlo by to byt i uvnitr?

Původně zaslal: Martas406

Zdravím všechny 406-kaře,mám toto auto už 14 dní,a jsem celkem spokojený,až na pár drobností,kolem 2000 ot/min se auto lehce rozrezonuje,nemáte někdo zkušenost?Je to 1.8 16V 1997

Mám to samý, motor se trochu třese ve 2000 ot/min je to cítit po celém autě, ale jen pokud stojí, za jízdy to nedělá. Ale je to jen slabý, Měl jsem pujčenou Fóbii a ta se třásla mnohem víc a pořád:D. Mluvil jsem o tom s mechanikem a říkal že by to neřešil, že je to víceméně normální. ročník a motor stejnej

[upravil dne 4/10/06 Radek Hurvajz]

Přesně tak,při 2000 ot/min je to cítit nejvíc,ale já to cítím i při vyšších otáčkách,že by sériová vada?Rozvody máš dělané?

Přesně tak,při 2000 ot/min je to cítit nejvíc,ale já to cítím i při vyšších otáčkách,že by sériová vada?Rozvody máš dělané?

Rozvody jsou dělaný asi před 12000 KM, vypadá to jako setrvák mírně nevyváženej nebo tak něco

A jak dlouho ti to dela,od zacatku co to auto mas?

JJ už jsem to tak koupil, mam ho asi měsíc a půl:D právě jsem to chtěl řešit, a chlapi v Pežotu mi řekli že by to neřešili

[upravil dne 4/10/06 Radek Hurvajz]

Jinak ten servis kam to dávám je bývalý značkový servis Peugeot, dá se jim věřit, jsou solidní. Věřím tomu že jinde by ze mně tahali prachy jako že vyměněj půl motoru a vono to přestane.:D

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Jinak ten servis kam to dávám je bývalý značkový servis Peugeot, dá se jim věřit, jsou solidní. Věřím tomu že jinde by ze mně tahali prachy jako že vyměněj půl motoru a vono to přestane.:D

Auto LION? Taky tam jezdím. Jednou jsem zkusil něco jiného a s pokorou a velkýma omluvama se vrátil zpět!