Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej 1.4


Tomcat

Recommended Posts

Moja skusenosť výmena mot. oleja v Peug.servise. Doporučili olej Castrol TXT SOFTEC 5w 40 - dalšia výmena po 30000km,alebo 2 roky.Motor 1,4 benzín.

Typ: syntetický

Viskozita: 5W-40 // Castrol TXT SOFTEC

Pre motory: Benzinové, Dieselové

Specifikácia: API SL/CF

ACEA A3/B3/B4

Norma: VW 502 00

VW 505 00

BMW Longlife-98

MB 229.3 // Porsche

Podľa vas pán Fakír PEUGEOT servis klame???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavnou vlasnostou oleja je zabezpečiť mazanie motora, dalšou je zamedziť usadzovaniu nečistot v motore tak preto je po kratkom čase čierny,hlavne u nafty...

Pre Peugeoty(PSA) je najlepšia volba TOTAL, ale je na každom z Vás čo si do motora naleje a kedy vymení:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam sa aj ja s mojou skusenostou

Na jesen mi menili olej bol som na 1 garancke a dali mi olej "MOBIL 5W-50" prve co ma prekvapilo preco nie TOTAL?motor bol sviznejsi ale prekvapilo ma ze bol aj taky nie hlucnejsi ale mal taky cvendžavejší zvuk asi mesiac mi to vrtalo hlavou zistoval som na nete co to moze byt bol som sa pitat na to v servise kadejakych znamich mechanikov a bolo mi vysvetlene ze ten olej je redsi ako co som tam mal /10W-40/ tak som to dalej neriesil a po druhe vrtal mi hlavou ten interval 2roky alebo 30 000km v peugeote mi vraveli ze motor je stavany na taku vydrz a ze Peugeot boxer ma interval 40 000km a to je trosku iny stroj. Na nete som co to o olejoch precital a zislo mi len jedno uz to neriesim ten interval mi nevadi ked je taky dlhy nech tam je asi vedia co robia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...