Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

vymena rozvodov 406 Hdi 80kw


Luky406

Recommended Posts

Původně zaslal: Rebik

Špatně, nikdo to nepozná, rozhodil bych to a pokud by byly kladky zjevně dobré, vyměnil bych aspoň řemen a ve 240tKm celu sadu. Ale musí tam být jistota. A zkontrolovat rovnou řemenici na klice - odpruženou pro drážkový řemen!!

Na kolik vyjde cena odpružené řemenice?Začali ji montovat,až do Hdi?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove az budu mit cas tak tady dam oskenovanou servisku na 2,0 HDI z r 99 s intervalem 120 a z roku 2003 s intervalem 160t a HDI2,2 z intervalem vzdy 160t , rozdil byl pry v te kladce , i kdyz v piratu se delaji vsechny stejne.

Nove motory jako 1,4 a 1,6 maji uz stejne 240t tak to bude stejne jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: frenk

Původně zaslal: Rebik

Špatně, nikdo to nepozná, rozhodil bych to a pokud by byly kladky zjevně dobré, vyměnil bych aspoň řemen a ve 240tKm celu sadu. Ale musí tam být jistota. A zkontrolovat rovnou řemenici na klice - odpruženou pro drážkový řemen!!

Na kolik vyjde cena odpružené řemenice?Začali ji montovat,až do Hdi?

:xvul montovala se napr. i u meho motoru, coz jsem dneska zjistitl, neb se mi rozjebla...coz jsem zjistil zahy, kdyz mi nesel altik a tocil jsem volantem tu 1.5tunovou karu jak starou v3s. Takze asi takhle :) Uz to stoji v servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul montovala se napr. i u meho motoru, coz jsem dneska zjistitl, neb se mi rozjebla...coz jsem zjistil zahy, kdyz mi nesel altik a tocil jsem volantem tu 1.5tunovou karu jak starou v3s. Takze asi takhle :) Uz to stoji v servisu... Ona ta řemenice se údajně montovala kvůli kompresoru na klimě,aby se tlumily rázy při sepnutí.Ve snaze ušetřit se dokonce někdo pokoušel ji svařit napevno.U značk.servisu stávala 7litrů. Co se týče rozvodů,tak si myslím,že interval výměny se doporučuje.Auta v městském provozu,např.taxi,se mají držet spodní hranice výměny.Vozy s dálničním provozem by mohli interval mírně překročit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma jsem pročistil a žádám aktéry výměny názorů, aby pokračovali s menším zápalem a větším rozumem. (pokud toho snad někdo není schopen, nechť laskavě nepokračuje vůbec)

Děkuji za pochopení. Kurt - admin fora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: frenk

:xvul montovala se napr. i u meho motoru, coz jsem dneska zjistitl, neb se mi rozjebla...coz jsem zjistil zahy, kdyz mi nesel altik a tocil jsem volantem tu 1.5tunovou karu jak starou v3s. Takze asi takhle :) Uz to stoji v servisu...

Ona ta řemenice se údajně montovala kvůli kompresoru na klimě,aby se tlumily rázy při sepnutí.Ve snaze ušetřit se dokonce někdo pokoušel ji svařit napevno.U značk.servisu stávala 7litrů. Co se týče rozvodů,tak si myslím,že interval výměny se doporučuje.Auta v městském provozu,např.taxi,se mají držet spodní hranice výměny.Vozy s dálničním provozem by mohli interval mírně překročit.

jo, to mas pravdu a prave diky klime tam ta guma odchazi nejvic kdyz se neustale zapina a vypina kompresor klimy..a sakra proc me to udelalo :) me klima nejede uz 2 roky :))) no mozna asi casem, urcite tam byla originalni, takze muzu uznat, ze asi vydrzi hodne dlouho, kdyz auto ma najeto 290:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mám manuál v taliančine, z neho je zrejmé že HDi r. 2000 má predpísanú výmenu rozv. remeňa pri 160 000 km. Avšak v značkovom servise mi uviedli že \" my ho meníme pri 120000 km\". Tak komu veriť? Keď som chcel aby mi ukázali technologický predpis, tak to zahovorili. Jeho cena aj s napínacou a vodiacou kladkou - 7000.-Sk + práca je o 3000.-Sk viac ako v predajni autosúčiastok cca 200m ďalej. Na druhej strane v prijímacej hale hrala príjemná hudba a mali to tam navoňané.

Odporúčam remeň vizuálne skontrolovať, odborne posúdiť jeho napnutie a ak je všetko v poriadku jazdiť do 160000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...