illusions

zrychlenie z 0-100

12 posts in this topic

ahoj, neviem ci sa tu uz niekto niecim takym zaoberal, chcel by som vediet vase skusenosti s nameranim zrychlenia z 0-100km/h. dnes poobede sme sa s svagrom nudili, tak sme si povedali, ze odskusame 206 v zrychleni. bol som vsak prekvapeny, pretoze sme na rovnej ceste namerali najlepsi cas 15sek., pricom v technickych parametroch je nejakych 12,5. sedeli sme vzdy dvaja a bez zbytocnej zataze. viem ze nase meranie nemoe byt uplne presne, ale takyto rozdiel 2,5 sek. som az necakal. vymenili sme sa traja soferi a najlepsi cas, aky sa podaril bolo prave tych 15sek. ako je to mozne? resp. ako sa vlastne take rychlenie da zmerat a je ten \"tabulkovy\" udaj mozny aj v reali, ci len ja mam pomale auto?:-) joj, zabudol som, mam 1.4 55kW.

hm... ten čas, čo uvádzaš je dosť veľký vzhľadom na uvádzaných 12,5 sek. ..... je pravda, že som ešte toto neskúšal, zajtra otestujem aj ja... mám 206 1.4 HDi, som tiež veľmi zvedavý... :-)

no... uz sa to zlepsilo a nejakych 13,3:-) bolo to v technike jazdy, stalo ma to kopu benzinu a casu a nakoniec som zistil ze udaj ako zrychlenie z 0-100 je v praxi uplne relativna vec a v podstate skoro nepodstatna:-) no co no...

Z nuly na sto je v praxi nepoužívané věc.

Důležitější je třeba z 60ti na 120 - při předjíždění (to je tak akorát se zařazenou 3kou a nohou na podlaze). Zkusím změřit na rovné silnici

xjames, no to mas trochu velky cas, ja som skusal a meral kamos, po asi 8 meraniach to bolo v rozsahu od 6,2 sekundy po 7,0 s z 0-100 . zalezi ako sa podari na jednicke rozbehnut, lebo plyn iba hrabe na mieste