Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla po nastartování.Jde to u 406?


Sved

Recommended Posts

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: komisar

tak jsem tam hodil ty dvě malá relátka a NESVÍTÍ po nastartování,asi ještě někde se musí něco,ale až bude více času:papa

Máš starý model, že?

jinak ty dvě relátka jsou skoro u spojky...

Tak to je divné, že ti to nejde... a jsou obě relátka v pořádku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak jsem zkusil relátka a nespínají,mají diodu mezi kontakty cívky 85 a 86 tak jsem ji oddělal a relé spíná.Dnes jsem je namontoval do auta a koukejme.Po nastartování se rozsvítí světla přední ,zadní i parkovačky,ale nesvítí palubka a kontrolka světel.Jen v noci si budu muset pootočit vypínačem , abych mohl zapnout dálková,nebo zapnout mlhovky:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potleskUž nemusím myslet na světla:potlesk:potlesk:potlesk

To jsi tu diodu odcvaknul primo z toho relatka? Je to potreba udelat na obouch rele?

Jinak teda :super:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladaondrackova

Ta dioda je tam jako ochranný obvod. Je zapojena v závěrném směru a chrání spínací obvod, neboť při odpojení napájení cívky se indukuje najejích vývodech napěťová špička, ktrerá může zničit polovodičový spínací obvod.

Myslis, ze by to tedy melo fungovat i s tou diodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladaondrackova

Původně zaslal: bedo

ja by som tiez rad zistil na co tam tie relatka su .. kedze ich tam mam osadene .....

Tento víkend jsem se snažil přijít na to, k čemu ta příprava pro ta relátka je, ale na nic moc jsem nepřišel. V dokumentaci jsem nenašel nic a při měření jsem zjistil, že obě relátka jsou zapojena pouze jako spínací (zapojeny pouze vývody 3 a 5, obě relátka mají na vývodu 3 trvale 12V), ale kam vedou vývody od cívky (1 a 2) a spínaný vývod 5 se mi zatím nepodařilo vypátrat. Kdyby tam byl aspoň lepší přístup. Pokud by to bylo možné, tak by se mi hodilo, kdyby bedo mohl vyfotit pojistky ve svém autě, pro porovnání, neboť některé pojistky nejsou popsané a vzhledem k tomu, že já ty relátka neměl osazené, tak by to mohlo něco říci.

ahoj, skusim to cvaknut, ked sa podari a bude este svetlo tak to urobim este dnes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto zapojená dioda funguje jako ochrana před napěťovou špičkou při rozpojení napájecího obvodu. Pokud není proražená, tak neovlivňuje funkci relátka. Pokud by byla proražená, tak by relátko nespínalo a napájecí obvod by šel do zkratu. Kladný pól napájení se musí připojit na 1. V opačné polaritě funguje dioda jako zkrat a relátko opět nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

že by byly proražené obě diody jak jedno tak druhé relé??,protože mne nespínalo ani jedno,nyní fungují a je to paráda nemyslet na světla.

Tak mohla byt ta dioda prorazena jen na jednom a jestli jsou ty relatka na sobe zavisly, tak ti tim padem nemuselo spinat ani jedno. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak som bol vcera v peugeote u nas v Ziline (ano zase u tych suflikantov)bo som bol na zimnej servisnej prehliadke a opital som sa aj na to celodenne svietenie aj ked to u nas nie je platne cely rok, ja proste svietim(tych par korun ma nezabije za ziarovku)a som aspon videny...a oni mi teda povedali ze to sa neda len naprogramovat(treba tam tiez rele co sa tu spominali) ze to sa da len na novych modeloch co maju ten multiplex ci co a tak ma potom napadlo ze ja ten multiplex mam lebo su tam packy vsetky v jednom a navysse do roku 2005 sa vsetky kazili(konkretne packy blinkrov)ako aj mne sa pokazili a caka ma vymena ktora viem ze peugeote stoji daco cez 8000sk takze podla toho som zistil ze to bude asi stacit preprogramovat!!! a este mam aj svetelny senzor a ten si myslim ze ovlada priamo ta BSI jednotka a este mam aj kluc s dvoma tlacitkami....ale nie som si isty ci by to naozaj mohlo ist...nema niekto toto spojazdnene na rocniku ako mam ja bez relatok pridavnych ze mu to len naprogramovali???(ako som uz hore pisal mam tie nove packy!!!) model: 406 2.0HDi 80KW 2/2002 plna vybava okrem koze :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sved

Mám kámoše co sedlá P307 a byl si v servisu Peugeot upravit nastavení světel v jednotce. Napíchli mu to a za 300,- mu to předělali. Já mám P406 2,0L 16V 97kw 1998 a rád bych si to nechal upravit taky.Problém je, že slečna v servisu neví, jestli to u mího fára jde přes jednotku taky.A když to nepůjde,tak budu muset to napíchnutí na počítač stejně zaplatit:aut.Dělal jste to už někdo? Díky:papa

zdravím

chodím na praxe do peugeota,můžu jen říct,že samorozapínání světel je mám dojem až u těch posledních 2003 my to auto máme a je to tam od základu,ptal jsem se frajera,není problém to přes diagnostiku v servisu nahrát do paměti počítače,ale mám takovej dojem že to jde až u těh posledních typů,zajeď na diagnostiku nebo nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak tady je foto s těmi relátkami,jsou to telátka vpravo ty čtyři a jedná se o ty dvě dolní,původně tam byla propojka modrá žlutá

[upravil dne 25.11.2006 komisar]

Skromný dotaz. :super

Ty jsi odstranil ty propojky (žlutou a modrou) a dal tam relátka a ono to fungovalo?????????? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

ještě další poznatek,pokud nastartuji tak se mi rozsvítí světla bez palubky,pokud páčkou zapnu parkovačky tak světla tlumený zhasnou-mohu zapnout mlhovky a pak dál i páčkou zapnout tlumený či přepínat na dálkový.

Přesně jak tu popisuješ funkčnost, tak to funguje podobně u novějších modelů, kde se to aktivovalo přes BSI jednotku.......jen s tím rozdílem, že vždy svítí kontrolka potkávacích světel. A že nesvítí palubka, to je proto aby bylo třeba vidět za bílého dne na hodiny(u starého modelu), které se jinak ztlumí. Co se týče podsvícení modelu nového, prakticky to význam nemá. Tam se intenzita podsvícení nemění, ale třeba u 307my když klasicky rozsvítíš a máš climatronik-panel, tak tam za světla nevidíš nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Pinďa

Původně zaslal: komisar

tak tady je foto s těmi relátkami,jsou to telátka vpravo ty čtyři a jedná se o ty dvě dolní,původně tam byla propojka modrá žlutá

[upravil dne 25.11.2006 komisar]

Skromný dotaz. :super

Ty jsi odstranil ty propojky (žlutou a modrou) a dal tam relátka a ono to fungovalo?????????? :myslim

přeci to vidíš na foto,jen mne to nesvítilo na palubce -nekoukal jsem na světla,tak jsem zkoušel relátka,ta nešla,tak jsem odstranil ty diody.ta je mezi kontaktem 1-2 jak je vidět na schéma relé je má na krabičce relé,po odstranění diody spínaly relátka tak jsem jej vyměnil za ty propojky nastartoval,palubka ani kontrolka nesvítily ,ale světla jo.Takže jen při jízdě vnoci zapnout páčkou,při pootočení na parkovačky světla zhasnou a svítí park/je možno svítit pak mlhovkama /a při pootočení na tlumený svítí tlumený možnost přepnout na dálku.Jinak pokud bys přečetl předešlé je to tam i s foto

Dotaz: rozsvícení potkávacích světel přes automat je i s rozsvícením kontrolky (zelená - potkávačky) ? ? ?

Přístrojovka ta nesvítí.

[upravil dne 26/11/06 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: komisar

mne nesvítí žádná kontrolka to je škoda

Ano to máš pravdu, žádná kontrolka nesvítí. Je to trošku nevýhoda... protože nevíš jestli svítíš nebo ne.

jen je výhoda že se o to nemusím starat není problém pak páčkou přepnout a svítí i palubka,pokud je šero je na budíky blbě vidět,a pokud svítím je znát na autě přede mnou pokud stojím na křižovatce

Nelze nějakou kontrolku dodělat???? :(

[upravil dne 27/11/06 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: OK406

Tak si nalepte papírek na palubovku před řidiče s nápisem Rozsviť světla!!! A je to vyřešený a nic to nestojí:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:aut

nevím proč když mi to svítí po nastartování JÁ NEMÁM CO ŘEŠIT:D:D:D

Ale už jsem viděl jedince co to mají v autě na palubce:potlesk:potlesk

To nebylo na tebe. O jedincích vím.:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych celoroční svícení zrušil a akorád bych upřesnil za jakých podmínek se musí svítit. Mě stačí, když jedu z Tejna do Budějovic, tak potkávám spoustu protijedoucích ale i zamnou jedoucích vozidel, která nemají seřízená světla. A pak při delší jízdě např. do Prahy, z toho bolí oči.:grr:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...