Ferry

cim utesnit spoje vyfuku

21 posts in this topic

mate zkusenost s nejakym materialem, kterym by se daly utesnit priruby mezi jednotlivymi dily vyfuku? mam fuky ve spojich mezi katem, strednim a zadnim dilem.Nekolikrat jsem to zkousel spasovat k sobe, ale i kdyz je svorka utazena na krev, casem se udela vule a zase to profukuje

Dik

Původně zaslal: Karel

dostane koupit těsnicí tmel na výfuky BOSAL :cool:

aha, zkusim se po nem mrknout, zkousel jsem nejaky kamnarsky tmel, co jsem nasel doma, ale ten neby pla ticky, vytvrdnul a pak se vydrolil

Ja som to utesnil Hermetikom u Peugeot 405, čo sa používalo pre tesnenie hlavy válca u dvojtajtných motorov. Teraz neviem čím sa to robý ale niekedy nebolo tesnenie.

Vydrolí se i tmel od Bosalu.Já to mám dotěsněné páskou, která se prodává jako opravná sada na výfuky.Páska se namočí, omotá okolo spoje a stáhne svorkou a těsní a nic se nedrolí.

mam takovy cerveny tmel odolava vysokym teplotam a netvrdne je v takove tube jako zubni pasta bohuzel nasi rodinu zasahla rozsahla reorganizace a nemuzu ho najit abych ti napsal znacku ale bosal to nejni kazdopadne vydrzi palsticky coz je pomerne velka vyhoda :mrk

červený tmel jsem koupil v ND škoda na těsnění motoru, sneslo to teplotu asi do 400C, ale musiš to nechat zaschnout jinak ti to plyny vytlači

Já mám dobrý zkušenosti s jednosložkovým silikonovým tmelem LUKOPREN. Napatlám ho na azbestovej knotek na opravu výfuků a omotám tím spoje. Obě dvě věci koupíš snad v každé mototechně,cca 80 kč za vše. Ten LUKOPREN maj taky v drogerkách. Čusík:super

post-0-14109594862099_thumb.jpg

mám zalomený 1 šroub od výfuku v hlavě a profukuje mi spojem mezi hlavou a přední částí výfuku. Myslíte si, že by mi něco takového mohlo pomoct? (výfuk drží na 2 šroubech) dík

Jak píše \"Boby\",odvrtat a vytáhnout ! Tam jsou moc vysoký teploty a podle mě to zhoří.:myslim

no jo, jenomže to zřejmě znamená sundat chladič :grr

no a jakmile sundám chladič, tak už vidim, že mi praskne trubka od klimatizace.....

nebo se to dá udělat i jinak?

Původně zaslal: Leitlik

Já mám dobrý zkušenosti s jednosložkovým silikonovým tmelem LUKOPREN. Napatlám ho na azbestovej knotek na opravu výfuků a omotám tím spoje. Obě dvě věci koupíš snad v každé mototechně,cca 80 kč za vše. Ten LUKOPREN maj taky v drogerkách. Čusík:super

omlouvám se, že vytahuji tak starý topic - nemáte někdo zkušenost s tímto? Mám to samé, jen ve velké tubě a trochu mi začalo profukovat mezi koncovým a středním dílem.

jenže nemám azbestovou šňůru ... vydrželo ti to nějakou dobu? Dával jsem tam jinou svorku mezi koncový a střední ... drží to pevně, ale přeci jen to trochu profukuje ...

Bez té šňůry to nevím, myslím, že to vyfoukne.:bojim Jde o to, že ta šňůra se nasákne tím silikonem a celý to potom zatuhne a scelí se to. Jedno bez druhýho podle mě nemá smysl.

Héééj, azbestovou šňůru koupíš v každým pořádným železářství, nebo tam, kde prodávaj potřeby na kotle a kamna na tuhá paliva.:roll