Sign in to follow this  
Followers 0
Bohouš

repase zadní nápravy 405 předohrab X 405 4x4

7 posts in this topic

Prosím znalce o info, abych se na to předem připravil. :roker

Je v repasi mezi výše popisovanýma vozy nějaký markantní finanční rozdíl ???? :myslim

Na 4x4 je zadní náprava z BX a nerepasuje se...... Máš jinéuložení, když je s polosama a žádné zkrutné tyče a ložiska v ramenou....

Bohouši, to je, viď?? To by mě nenapadlo, ale jak to teď Rebik napsal, tak jsem si řek ajó vlastně? Takže nic moc ... :(

Nenaziva se to repase ,ale vymena lozisek v ramenou , je to daleko levnejsi nez klasiky , jen je treba to udelat co nejdriv , kupuji se na to sady lozisek s cenou kolem 1500,- , dela se to kdyz mas napravu do A pozna se to podobne jako u normalni napravy .

He he tak jsem opět a tudíž opakovaně za blbce :roll:)

Jelikož zadek absolutně netlumí a totálně leží, tak jsou kola ala BMW, ale když se zadek hydraulikou zvedne je to lepší, tak snad bude stačit barenstova metoda :super Už je to u lékaře......:roker

Samozřejmě děkuji za rady

já u mé bývalé 405 x4 taky nechal vyměňovat ložiska a když sundali ramena tak zjistili,že díry na ložiska(na ramenu)nejsou kulatý,ale pěkně šišatý.řekli mi že se musí dát nové rameno a že stojí 13000kč...:grr nakonec sem si ho sehnal na vrakáči za 2000kč + ložiska nepamatuju si přesně ale něco kolem 1500kč dali mi to do kupy a pohoda

Jo, to u předohrabu se dá zadní náprava taky dostat do takového stavu, že ji už nejde zrepasovat ... a nezbývá, než koupit novou (popř. vrakáčovou) ... mělo by se to dělat zavčasu (vyplatí se to):)