Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2 pumpy


davmed

Recommended Posts

Původně zaslal: davmed

Nevíte někdo k čemu sloužej ty 2 elektrický pumpy vpravo vepředu dole pod blatníkem?:myslim

Ja zas neviem, ci ABS, ale jedna je brzdova, ktora tlakuje okruh brzd, to je ta co na zaciatku po otoceni klucikom zacne vrcat, ale ta je tam iba vtedy ak mas system brzd BENDIX :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod PRAVÝM blatníkem jsem měl vakuovou pumpu pro EGR. (Rozbíhala se v druhý poloze klíčku) Pod levým blatníkem jsem měl regulátor síly serva. Elektrická pumpa pro brzdy s ABS Bendix je vlevo, ale ne pod blatníkem, je normálně v motorovým prostoru pod vzduchovým filtrem. Strany: levá je tam, kde je volant, pravá je tam, kde není volant - normálka. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr605

Pod PRAVÝM blatníkem jsem měl vakuovou pumpu pro EGR. (Rozbíhala se v druhý poloze klíčku) Pod levým blatníkem jsem měl regulátor síly serva. Elektrická pumpa pro brzdy s ABS Bendix je vlevo, ale ne pod blatníkem, je normálně v motorovým prostoru pod vzduchovým filtrem. Strany: levá je tam, kde je volant, pravá je tam, kde není volant - normálka. :D

jasne, ta pumpa nie je pod blatnikom ale pod vzduchovym filtrom, tak sorry.........a co je ta vakuova pumpa pre EGR?:myslim diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je vec, ktera otvira ventil mez sanim a vyfukem - kdyz zkouknes parohy sani, tak uprostred vede asi 2cm tlusta trubka smerem dozadu dolu spolu s parohama sani. Tim se do sani pousti cast vyfukovych plynu pri urcitych otackach a plynu a pomaha to tak snizovat emise nejakeho oxidu dusiku nebo siry nebo neco. V praxi to zasira sani od sazi, a na vykon to nema vliv, nebo spis negativni v pripade, ze to enfunguje to jak ma. Ja jsem provedl protiopatreni, a tam kde je ten spoj na tech parohach, jak je ta trubka roztazena a stahnuta paskou, jsem narval dovnitr vytrihnuty kulaty plisek, stahnul to zpet a tim sem to ucpal :) Ohledne emisi se bat nemusis, nema to na nic vliv, akorat se ti nebude zasirat sani od sazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no a ten ventil, kterej ty saze pouští do sání je podtlakovej. A v tom blatníku je vývěva, která vytváří podtlak, kterej ho otevírá. Někde pod krabicí na ECU od ABS a EGR vede gumová hadička právě k tomu ventilu. Je to pěkná opičárna. Nejjednodušší odpojení je přerušit právě tuhle hadičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ten plíšek kulatý kde je ten spoj na těch parohách jsem našel i u mého auta a dokonce i na motoru z XM.Pořád jsem nechápal co to znamená, myslel jsem, že tím obohatím přísun vzduchu do turba a pojede to lépe.Ale žádná změna:bojim.Dík už vím na co to tam je:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sranda je..jak mam auto ted v servisu, tak pan mechanik \"chytry\" kdyz jsem mu rikal, pane...v tom spoji tam mam plisek aby nesel bordel do sani, on nato a proc, dyt to EGR potom nefunguje, a ja na to, no prave proto :) Nacez jsem se stal tercem slov, ktere ze me udelali naprosteho bridila a priblba, ktery si mysli, ze ti lide co to auto navrhovali sou naprosto kreteni, ze tim mam spatne emise a kdovi co jeste....

no nic jsem radsi nerikal :) jestli se o tom jeste zmini, tak mu pripomenu, ze az bude chipovat ochcavku ci jine auto, ze jestli si mysli, ze ti lidi co to auto vymysleli sou nejaci kreteni, ze to nenachipovali od vyroby ;)

ale to jen tak bokem :) ono tim pliskem je to asi podle me nejjednodussi, protoze clovek nemuse vedet kde je nejaka pumpa, kde vede hadicka, proto abych pravdu rekl, sam nevim ani nechci o tom EGR nic slyset, jen sem uvolnil jeden stahovacek a vystrihl kus plechu ;) Sofistikovanejsi reseni je vsak jak rika Petr605 odpojit to primo u zdroje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...