Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Olej


gogogo

Recommended Posts

Plná syntetika je do tohodle motoru podlě mě nesmysl a drahá je to je pravda.

Jinak výplach motoru se dělá :

pokud nevíš co tam bylo předtím za olej

předchozí majitel měnil olej jak se mu zachtělo a nedodržoval intervaly výměny

nebo chceš přejít třeba z polosyntetiky na plnou atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, plnou syntetiku bych tam nelil, mrkni se nejdřív, co doporučuje výrobce. Myslím, že u těchhle motorů je doporučená polosyntetika (zrovna nemám u sebe manuál). Taky dávej bacha, co tam leješ, ten olej musí splňovat viskozní třídy (API, ACEA), opět předepsaný výrobcem. Navíc u těchhle starých motorů může dojít snadno k zadření, navíc bude dost rychle degradovat.

Vypláchnutí motoru - já to udělal tak, že když jsem přecházel u svýho dieselu z minerálu na polosyntetiku, tak jsem zkrátil první interval na polovinu.

Značky oleje - nevím, řídím se API/ACEA, při mém ročním nájezdu měním olej každý půlrok - a leju do svýho diesela obyčejnej MOGUL 10W40 za 85 Kč/lt. Stejně to auto už je, jak se vyjádřil vector, pojízdnej šuplík.

Ale jak už jsem psal mnohokrát .. ať si do motoru dá každý co chce a dělá si s ním co chce, je to jen jeho zodpovědnost a jsou to taky jen jeho peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo přesně tak, výplach tak že zkrátíš interval výměny a mělo by to stačit, taky to budu dělat auto jsme koupil z bazaru teďka jsem měnil olej, ten co tam byl byla černá bramborová kaše a filtr jsem při povolení urval a promáčk, byl schnilej na padrť, takže jsem dolil max hladinu oleje a ještě než napadne sníh výměnu provedu znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj motor bohužel viděl výměnu oleje už před hezkým časem a to mě čekaj ještě rozvody, to bude taky hezká podívaná, jesltiže na to předchozí majitel tak prděl, mimochodem předemnou to měla nějaká ženská, a ta si to nechala dovest ze švýcarska, byla v techničáku napsaná jako jediná majitelka v CR, takže počítám, když jsem viděl ten mazut co jsem měl v motoru, že ona olej neměnila ani jednou, hrozný tyhle řidiči uživatelé, je mi jedno jak to jede, hlavně že to jede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem teďkon o víkendu vyměnil olej (za 450 Kč i s filtrem to zase není tak hrozný), vyměnil jsem i vzduchovej filtr a najednou mám pocit, že auto líp jede.

Jinak, u diesela je ten olej černej už po 1000 km ... prostě je, a nikdo s tím nic nenadělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...