Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

převod vozidla


Bohouš

Recommended Posts

Akorat blby je, ze kazdy jsme odjinud. Je jsem ze zlinskeho kraje a prodavajici je z chrudimi, tak doufam ze nebudu muset litat sem a tam...... snad by s tou plnou mocí nemusely byt nejake problemy.... Evidencni prohlidku udelaji asi na STK, ze jo? Na povinne ruceni budu muset asi udelat novou smlouvu, na sve jmeno akorat nevim co znamena ta zkratka ORV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem byl neska pro duplikát TP a paní byla buď nová nebo prostě tak důsledná, že si plnou moc přečetla 3x, čísla dokladů překontrolovala 3x, VINko tak 5x, malej TP tak 5x a stejnak se radši šla zeptat kolegyně jestli není divný že bratr mě vyslal vyřídit papíry na auto :nevim

Tak sem tam trčel hodinu kvůli výtisku kterej trval 2 minuty. At žije birokracie! :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franus: trochu formu jo.

Mělo by tam být kdo koho zplnomočňuje (adresy trv. pobytu, datum narození a rači číslo občanky), k jakým účelům a na co - v tomto případě auto (napsat VIN, SPZ, značku a model).

Dole pak obě jména (zplnomocnitel, zplnomocněný), adresa, datum nar., podpisy obou.

Čím víc údajů tam je, tím líp, aspoň se nebudeš muset vracet domů to opravovat. Když je tam toho moc není to chyba, ale málo může být chyba.

K tomu co sem dělal já není potřeba mít notářský ověření, u přepisu ale jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: franus

Akorat blby je, ze kazdy jsme odjinud. Je jsem ze zlinskeho kraje a prodavajici je z chrudimi, tak doufam ze nebudu muset litat sem a tam...... snad by s tou plnou mocí nemusely byt nejake problemy.... Evidencni prohlidku udelaji asi na STK, ze jo? Na povinne ruceni budu muset asi udelat novou smlouvu, na sve jmeno akorat nevim co znamena ta zkratka ORV?

Pak ti doporučuju,aby tu odhlášku jak psal Oddie udělal on v Chrudimi. Byl jsem svědkem jak uřednice v Náchodě chlápkoj,co si chtěl přihlásit motorku a měl plnou moc od prodávajicího řekla,že ji musí nejprve odhlásit z evidence ve Frýdku-Místku (asi 250km):o Nevím,jestli to tak chodí všude nebo se jednalo o neochotu úřednice:bojim,ale při prodeji svého auta do jiného okresu jsem si radši oběhal svoje odhlášení a kupující zase přihlášení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plná moc: Já nížepodepsaný blablabla (jméno, příjmení, datum narození, bydliště) zplnomocňuji p.blabla (dtto) k převodu vozidla xyz (VIN, RZ) z p. blablabla na p.blabla. Plná moc NEMUSÍ být ověřená. Pokud je prodávající z jiného ORP než ty, může on na svém úřadě udělat odhlášku, pak ti dát papíry a ty si to přihlásíš. Pokud budeš dělat odhlášku za něj, potřebuješ od něj tu plnou moc, a pojedeš jí dělat na ten jeho úřad. ORV - tzv \"malý techničák\", jinak \"Osvědčení o registraci vozidla\". Evidenčku ti udělá jakákoliv STK (pozor, musí být na tvé jméno!!!), a smlouvu o pov. ručení si musíš uzavřít svojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Plná moc: Já nížepodepsaný blablabla (jméno, příjmení, datum narození, bydliště) zplnomocňuji p.blabla (dtto) k převodu vozidla xyz (VIN, RZ) z p. blablabla na p.blabla. Plná moc NEMUSÍ být ověřená. Pokud je prodávající z jiného ORP než ty, může on na svém úřadě udělat odhlášku, pak ti dát papíry a ty si to přihlásíš. Pokud budeš dělat odhlášku za něj, potřebuješ od něj tu plnou moc, a pojedeš jí dělat na ten jeho úřad. ORV - tzv \"malý techničák\", jinak \"Osvědčení o registraci vozidla\". Evidenčku ti udělá jakákoliv STK (pozor, musí být na tvé jméno!!!), a smlouvu o pov. ručení si musíš uzavřít svojí.

Věřím spíš tobě, ale baba z magistrátu mě po telefonu řekla přepis notářsky jo, opravy, duplikáty ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porad me to nejak nesedi. Majitel odhlasi auto na svem urade, pak mi da (treba posle postou) papiry od auta, na zaklade tech uzavru nove povinne ruceni. Ted me, ale zajima, jestli po uzavreni noveho povinneho ruceni na me jmeno, to auto uz muzu prevezt k sobe domu? Jako jestli muzu prevezt auto, ktere neni teoreticky na nikoho napsane, ale ma zaplacene povinne ruceni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto si odvezes hned pokud ma stk teda poud nechces jet na podvalniku, pojistku uzavres na vin casem jim dodas nove cislo.Pokud chces jet hned po vlastni ose a chces mit 100% jistotu

ze nebude prusvih tak bud pokud jses si naprosto jistej ze je to to auto ktere chces tak ho pojisti bud v den koupe nebo den pred koupi a nebo udelejte z prodejcem smlouvu kde bude datum dalsiho dne v tom pripade te bude kryt jeho pojistka coz taky kazdy nechce udelat vpodstate jde o to aby tvoje cesta domu byla kryta pojistkou pokud by te nebo ty jsi nekoho cestou zrusil;)

[upravil dne 26.9.2006 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně uzavřete smlouvu, předáš peníze,vezmeš techničák od auta a uzavřeš si povinný ručení.Ten mu vrátíš a tradá domů s autem. Pokud by tě zastavila silniční kontrola,místo dokladů od vozu je kupní smlouva.Mám dojem,že se na ni dá jezdit až 30dní.On udělá u sebe odhlášku,pošle ti velkej techničák,kde bude záznam odhlášeno na .....tvoje údaje...., ty vezmeš velkej techničák, pojedeš na STK,kde ti udělají evidenční prohlídku, protokol vezmeš na registr vozidel společně s techničákem,dokladem o uzavření povinného ručení a kupní smlouvou,vyplníš přihlášku do registu vozidel, na to ti úřednice vystaví ORV(malý techničák) na tvé jméno a udělá přepis do techničáku, popř. vystaví nové registrační značky.

S tou odhláškou záleží už na vás jak se domluvíte,nejlíp kdybyste to stihli hned ten samý den a tys měl všechny papíry u sebe než něco posílat :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Sagic

Normálně si uzavřeš povinný ručení a můžeš s autem jezdit.Místo dokladů máš kupní smlouvu!:super

Jako kdyby o téma vedle nebylo jasně napsáno, že něco takového nemá sebemenší oporu v zákoně, že :/

Samozřejmě, že nemá,ale je to běžná praxe, včetně všech bazarů!;) Jak bys to tedy řešil ty, jedině na valníku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sagic

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Sagic

Normálně si uzavřeš povinný ručení a můžeš s autem jezdit.Místo dokladů máš kupní smlouvu!:super

Jako kdyby o téma vedle nebylo jasně napsáno, že něco takového nemá sebemenší oporu v zákoně, že :/

Samozřejmě, že nemá,ale je to běžná praxe, včetně všech bazarů!;) Jak bys to tedy řešil ty, jedině na valníku...

Řešil bych to naprosto stejně, jako už nejmíň stokrát předtím, všechno prostě zařizuju sám, a hotovo. Jedině tak to mám na jistotu, že všechno proběhne tak jak má. Že je to \"běžná praxe\" mě ani v nejmenším nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Vertex

Já měl evidenčku spojenou ještě se spoustou keců, že by auto technickou neprošlo, jelikož má jiný gumy, než jsou v techničáku. Pan Chytrej se ale mírně překoukl.

Musíš mít uzavřený ale i povinný ručení

Mě neprošlo auto evidenčkou kvůli gumám, místo 175/80 tam byli 185/70 a kvůli tomu jsem evidenčku dostal se známkou NEVYHOVUJE.

Zní to jako kravina, ale prý to při ev.kontrole kontrolují...

Taky jsem si vybral tu nejblbější STK, Spořilov, nebo tam někde.

Fakt kvůli gumám??? Tak to mě je jen okomentoval

Ptal jsem se ho, a on mi řekl, že kvůli gumám je to z hlediska ev.kontroly nevyhovující. Protože v TP je něco jiného než na voze. Ale to, že nenašel typový štítek motoru, nepovažoval za to hlavní (v TP je totiž v kolonce \"typ\" zapsán zkrácený obsah motoru), protože mi řekl:

1) ať mi Peugeot zjistí, jestli se na vůz dávali jiné pneumatiky, pak mi je technik na magistrátě zapíše do TP

2) ať mi Peugeot potvrdí, že ve voze je onen motor onoho obsahu

A když bych měl tyto doklady, tak mi to přehlásí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...