Hhonza

Ostřikovače

15 posts in this topic

Jen se chci zeptat-jak zjistím kolik mi zbývá kapaliny v ostřikovačích? Na tu nádobku nevidím a kontrolka tam asi není,co? Možná už se to tu řešilo,ale já to nenašel (teda ne že bych to nějak usilovně hledal;) ) Díky a :papa

Ja to bohuzel zjistim az to zavrci naprazdno a je po vsem. Ale doplnuju to prubezne a vetsinou nemam problem, vleze tam toho hodne. V zime vozim rezervu kapaliny v kufru, mista je tam dost.......;)

Taky tak jako Kosta, vzadu v boční kapse vozím dve PETky s kapalinou - nic lepšího jsem nevymyslel - ale rád se nechám poučit:papa

len nech vam ta voda nedojde, v niektorych 307 (v mojej vcitane) ked nahodou dojde voda, tak ten system ma tendenciu sa zavzdusnit zaujimavym sposobom - ked ostreknete predne okno, utrie predne, a ked ostreknete zadne okno, tiez utrie predne...stalo nas to vymenu 3x motorcek, kym sa prislo na to, ze to nie je motorcekom, ale zavzdusnenou nadrzkou z dovodu uplneho vycerpania kvapaliny.

Mě se stalo nedávno, že to prskalo takovým malým proudem jen na spodní třetinu skla. Zastavil jsem, vypl motor a poslouchal jak jde motůrek. Ten se točil trochu rychlejc, dolil jsem a dobrý. Nádržka je asi na 2,5l kapaliny. Naposled jsem to dolýval vloni před zimou.:super

No nikdy jsem ten objem nemeril, ale rekl bych, ze se tam vejde mnohem vic nez 2,5l. Aspon v Breaku. Muj odhad je 3,5-4l.

Dá se to změřit velmi snadno! Vezmeš si z kuchyně odměrku na vaření a poprosíš někoho (přítelkyni, manželku, případně psa) aby držel v činosti zadní ostřikovač a Ty pod něj dáš odměrku. (Přední ostřikovače nedoporučuji neboť by se Ti špatně chytaly do odměrky oba proudy naráz.) Až to přestane stříkát, ak na odměrc zjistíš, kolik tam toho (tedy v této fázi měření špíš není) No a pak to vezmeš a naleješ zpátky! :D :D :D:D :D :D

Původně zaslal: destiny

Dá se to změřit velmi snadno! Vezmeš si z kuchyně odměrku na vaření a poprosíš někoho (přítelkyni, manželku, případně psa) aby držel v činosti zadní ostřikovač a Ty pod něj dáš odměrku. (Přední ostřikovače nedoporučuji neboť by se Ti špatně chytaly do odměrky oba proudy naráz.) Až to přestane stříkát, ak na odměrc zjistíš, kolik tam toho (tedy v této fázi měření špíš není) No a pak to vezmeš a naleješ zpátky! :D :D :D:D :D :D

Skvělý....jdu do toho :super

Hlavně to co se vzadu \"vystříká\" nezapomeň hned vpředu dolít. :mrk:mrk:potlesk:potlesk:potlesk:papa

no potěš - 9 litrů zimní směsi, to je pěkná pálka za čistý světla. Měl jsem mytí světel kdysi u Formana a po 14 dnech jsem z finančních důvodů raději urval drát od motůrku.

No mě se tam vejde přesně až po víčko 3,70 l . A víc a víc pěny je signál,že bych měl dolít kapalinu. Samozdřejmě když to nechám na poslední \"vychrstnutí\" pěny,tak stírám na sucho a to dost \"bolí\":bojim

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: destiny

Skvělý....jdu do toho :super

Jen aby vám to nepřestalo stříkat z důvodu spálenýho motorku:D