Sign in to follow this  
Followers 0
mute

Reproduktory (značka/kvalita/cena) prosím o radu

44 posts in this topic

Zdravim Vás zkušenější,

Koupil jsem si 50tiW radio a chtěl bych nějaký reproduktory do dverí a do zadního plata (peugeot 306/99) ptal jsem se jednoho chlapíka co to prodává a řikal že když je radio 50w tak by neměli bejt reproduktory silnější,tak bych potřeboval poradit jaký bych si měl koupit aby to hrálo nějak slušně basy a tak.A aby nestály 2 000/kus?

prave ze obracene..nemel bys mit repro slabsi nez je zesilovac, akorat kdyz tam bude velkej rozdil tak to repro nevyuzijes naplno..navic 50W u radia je ve spicce zatimco u repro se uvadi RMS..radio ma RMS kolem 20W..jestli ti nevadi rezat plato, nebo jeste lepe vymenit ho za MDF tak si dozadu dej ovaly at ti to basuje a dopredu nejaky kompa s 16cm stredobasem...znacku ti tady radi doporuci jini:D

[upravil dne 24/9/06 Tommy306]

Moment, co se stane, když dám na rádio o výkonu 25 W repra 80 W ???

Co mohu zničit? Můžou ty repráky pak hrát blbě?

Jinak s výběrem repra neporadím...

[upravil dne 24/9/2006 Marcel505]

Původně zaslal: Marcel505

Moment, co se stane, když dám na rádio o výkonu 25 W repra 80 W ???

Co mohu zničit? Můžou ty repráky pak hrát blbě?

[upravil dne 24/9/2006 Marcel505]

když je to na rádio tak se nic nestane jen je využeš jen z poloviny a nebudou hrát tak jak by mohly ;)

Původně zaslal: Tommy306

...znacku ti tady radi doporuci jini:D

já bych dal helix blue 62 :roker

prave ze obracene..nemel bys mit repro slabsi nez je zesilovac, akorat kdyz tam bude velkej rozdil tak to repro nevyuzijes naplno..navic 50W u radia je ve spicce zatimco u repro se uvadi RMS..radio ma RMS kolem 20W..jestli ti nevadi rezat plato, nebo jeste lepe vymenit ho za MDF tak si dozadu dej ovaly at ti to basuje a dopredu nejaky kompa s 16cm stredobasem...znacku ti tady radi doporuci jini:D

Ahoj diky moc za rady ado vsech.Hledal jsem na internetu jak jsi radil a nasel jsem tyto reproduktory http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=41658 a http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=41657 nejak nerozumim tomu komponentní.Je to to co jsi spal abych si nasel.Diky.

Původně zaslal: mk405

...znacku ti tady radi doporuci jini:D

já bych dal helix blue 62 :roker

Jdi do Helixu jsou super.Jen to vytlumení,to bylo peklo:roker

Zo Sovetskym Zvazom na vecne casy, a nikdy inak! To v cechach nemate ziadne ine repro len Helix Blue 62? Zeby sudruhovia v Helixi boli taky super? hm.

Původně zaslal: mute

... nejak nerozumim tomu komponentní...

to znamená, že to má zvlášť výškový reproduktor a středobas..koukni třeba tady

středobas šoupneš do díry ve dveřích a výškáč na přední sloupek nebo do toho trojúhelníčku od zrcátka a nasměruješ k uším:papa

Původně zaslal: maro

Zo Sovetskym Zvazom na vecne casy, a nikdy inak! To v cechach nemate ziadne ine repro len Helix Blue 62? Zeby sudruhovia v Helixi boli taky super? hm.

Máme tu aji jiný, ale dle zkušenosti mnohých z nás je poměr cena/výkon super.

Jinak Helixy sou z Deutschlandu.

Třípásma do dveří nedávej.Utopíš vějšky.Kup radši kompa.Do zadu do plata jsem dal třípásmový ovály od Helixu a je to hukot.

No pokud jde o poměr cena/kvalita tak bych doporučil Dexon, mám je a nemůžu si stěžovat :super:roker

Původně zaslal: BOSSCZ

No pokud jde o poměr cena/kvalita tak bych doporučil Dexon, mám je a nemůžu si stěžovat :super:roker

jen to ne, cena sice niská ale kvalita žádná, není to tak dávno co se to tu probíralo;)

Hm tak to sem asi prošvihl ale nevidim na nich nic špatnýho:P

[upravil dne 4/10/06 BOSSCZ]

Původně zaslal: maro

v cene okolo 2k a podobné kvality při použití narádio prostě nenajdeš asi lepší volbu ;) pak možná spíše na taneční hudbu hertz DSK za podobné peníze

známě i jiné a lepší repro ale to je dražší...

Původně zaslal: BOSSCZ

Hm tak to sem asi prošvihl ale nevidim na nich nic špatnýho:P

[upravil dne 4/10/06 BOSSCZ]

no ono je to spíše slyšet, ale hlavně se jim to repro rozpadalo (rozlepoval závěs) a kroutily se membrány od sluníčka...

co doporucuje te za repro, aby byly ciste basy... resp, aby bylo slyset jednotlive \"duc\" \"duc\" a nestavala se z toho jedna linka... jak to ma vetsina tuzeru

Původně zaslal: Marlin

co doporucuje te za repro, aby byly ciste basy... resp, aby bylo slyset jednotlive \"duc\" \"duc\" a nestavala se z toho jedna linka... jak to ma vetsina tuzeru

hlavně asi woofer a zesík, jen z rádia toho moc nevykouzlíš, pak hledat veci na kvalitu (SQ) a ne na tlak (SPL) jako tuneři. Nejvíc je to otázka penez :(