Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

STK a nefukční zadní mlhovky


pavelik_cz

Recommended Posts

Nechci strašit, ale problém to je. Mě teda na technický komplet osvětlení kontrolovali. Dokonce ten technik prudil, že mi po zapnutí zapalování nesvítí podsvícení ujetých km (je tam nějakej problém a nehodlám to řešit, když po rozsvícení světel to svítí). Každopádně mlhovky kontroloval a svítit ti musí. Otázkou je, jestli je to závada na tolik vážná, že by tě nenechali projít ... Já osobně myslím že jo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na jakou STK jdeš a jak jsou tam benevolentní... Mlhovky kontrolujou. Myslim, ale, že když budeš mít jinak auto celkově v pořádku a řekneš, že to se ti to stalo nedávno a chceš to akorát nechat dát spravit do servisu, tak by mohl servisák na STK přimhouřit oko.

Ještě bys mohl, až ti řekne ať rozsvítíš mlhovky sešlápnout brzdový pedál (jestli nemáš 3tí brzdové světlo) ... třeba to nepoznaj ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Byl jsem tam s vozíkem,a na něm kontroloval vše.A mě drbal za to,že neumím rychle zadní mlhovku zapnout (já měl puštěné jen parkovačky a měly být potkávačky).Já za prvé ještě v takové mlze nejel,a za druhé - proč bych šklebil tomu za mnou do očí,když jsou naše cesty přecpané a jezdí se jakoby v kolonách.Stačí,když s tím blbečci svítí za jasného dne.Na STK v jiném městě mi technik přímo řekl: nejdříve potkávačky a pak zadní mlhovku.Záleží to na lidech ,ale kontrolují to vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní mlhovka je snad základ ! To fakt chcete riskovat, že se vám někdo v mlze podívá do kufru ?? A pak v té mlze obíhat okolo auta a zjišťovat, co se stalo a čekat a na policajty ? A riskovat život ?

Přední mlhovky jsou jaksi navíc, nikde v zákoně není psáno, že musí být, nicméně by svítit měly... ale myslím, že tady je možnost jisté benevolence od strany STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno čoveče nejsem si jistej, ale pokus vítím predmí mlhovkama jak vánoční stromeček a dělová koule v jednom, tak jestli tohle někdo je schopen přehlédnout tak si nejsem jistej že mě zadní mlhovka zachrání nehledě na to že tam svítí obě světla červená klasická. Ale jinak samozřejmě souhlasím že auto by mělo bát pořádku, ale nadruhou stranu kéž by všem okolo jen nesvítíly zadní mlhovky. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pavelik_cz: Mlhovka prave sviti o trochu vic, nez 5W zarovicky v koncovych svetlech a to hlavne z toho duvodu, ze v mlze je nizssi viditelnost, tudiz je to potreba, jinak by nebyla videt. Naopak predni mlhovky byvaji vetsinou vepredu, tzn. tomu, kdo jede za tebou jsou uplne na h*vno.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Kamaráda vyhodili i za to, že mu nesvítila jedna PŘEDNÍ mlhovka...

Tak to bych se s nima hádal!!!

Přední mlhovka neni vůbec povinná (to je každýho byznys, jak vidí) a nemá mi jí STKčko co kontrolovat ... beztak je na silnicích více jak polovina aut, co přední mlhovky nemaj... až to bude jako povinná výbava vozidla (a tudíž i podléhající kontorle STK, tak beze všeho). To by mi rovnou nemuseli dát STK za to, že ten voňavej stromeček už nevoní ...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: Marcel505

Kamaráda vyhodili i za to, že mu nesvítila jedna PŘEDNÍ mlhovka...

Tak to bych se s nima hádal!!!

Přední mlhovka neni vůbec povinná (to je každýho byznys, jak vidí) a nemá mi jí STKčko co kontrolovat ... beztak je na silnicích více jak polovina aut, co přední mlhovky nemaj... až to bude jako povinná výbava vozidla (a tudíž i podléhající kontorle STK, tak beze všeho). To by mi rovnou nemuseli dát STK za to, že ten voňavej stromeček už nevoní ...:myslim

Dovolil bych si jen poznamenat, že pokud tam přední mlhovky máš, tak musí svítít a být správně seřízený. Tudíš se hádat můžež, ale ....

Měl jsem dodělávaný mlhovky na škodovce a tenkrát mě kvůli tomu vyhodili. Jedna mlhovka nesvítila (byl uhnilej kabel). Technik mi dal o tom celkem slušnou přednášku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Dovolil bych si jen poznamenat, že pokud tam přední mlhovky máš, tak musí svítít a být správně seřízený. Tudíš se hádat můžež, ale ....

Měl jsem dodělávaný mlhovky na škodovce a tenkrát mě kvůli tomu vyhodili. Jedna mlhovka nesvítila (byl uhnilej kabel). Technik mi dal o tom celkem slušnou přednášku...

OK - tak bych si nechal technika odpřednášet a kdyby stejně trval na svém (a nějakými fakty by mi dokázal, že tomu tak opravdu je), tak bych mlhovky z auta předním odšrouboval ... a??? teď může říct co???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale Neon přece na autě na STK nemá přední mlhovky, neboť jsou volitelná výbava. To, co tam technik vidí, je přece plastiková krabička s čirým krytem, ve které je náhradní žárovka a celá ta krabička má příslušný atest :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

No, ale Neon přece na autě na STK nemá přední mlhovky, neboť jsou volitelná výbava. To, co tam technik vidí, je přece plastiková krabička s čirým krytem, ve které je náhradní žárovka a celá ta krabička má příslušný atest :)

:potlesk:super I na to by se to dalo ukecat ... :D ... jenom nevim, jestli jsou moje mhly atestovaný ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: Marcel505

Kamaráda vyhodili i za to, že mu nesvítila jedna PŘEDNÍ mlhovka...

Tak to bych se s nima hádal!!!

Přední mlhovka neni vůbec povinná (to je každýho byznys, jak vidí) a nemá mi jí STKčko co kontrolovat ... beztak je na silnicích více jak polovina aut, co přední mlhovky nemaj... až to bude jako povinná výbava vozidla (a tudíž i podléhající kontorle STK, tak beze všeho). To by mi rovnou nemuseli dát STK za to, že ten voňavej stromeček už nevoní ...:myslim

Tak to bych se taky hádal pokud máš na autě jaké koliv světla i nepoviné tak na STK musí svítit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak, predni mlhovka neni k tomu, aby vas videly auto co jedou proti vam, ale abyste podsvitili mlhu a vydeli na cestu ;)

a jeste neco, zadni mhovka, je idelani na dalnici, kdyz prsi a za vami se dela clona vody.... to je pak nadhera, kdyz nekdo nema zadni mlhovku zaplou.....

[upravil dne 2/10/06 Marlin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim - nemyslim si, že by servisáci na STK byli tak nebenevolentní a vyhodili by vás jen a pouze kvůli tomu... nebylo těch věcí náhodou víc??? Já bych se fakt kvůli takovýhle blbosti (kor když je to nepoviná výbava!!!!) vyhodit nenechal!!!!!!

Ale už k tomuto tématu raději nebudu nic psát ...:bojim

HOWGH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...