Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hadice do nadrze ... nahradni dil


kobli

Recommended Posts

Zdravim,

vam velmi zvlastni problem a ted ji zkusenost. Pred mesicem mi zacal z auta Peugeot 306 valit benzin na cestu. U praveho zadniho kola. Zavolal jsem odtah Peugeot a dozvedel jsem se, ze mam ztyrelou hadici vedouci do nadrze. Rok vyroby auta je 1999. Muj prvni dotaz - je to normalni, aby neco tak dulezitho ztyrelo za 7 let? Dale ... domluvil jsem se na objednani noveho dilu c. 1505YX s tim, ze stoji 800,- a objednaji ho ve Francii, protoze vsechno skladem mit nemuzou. No problem je v tom, ze na ten dil cekam i mesic po havarii a dodani bylo opet posunuto. Druhy dotaz - mate podobnou zkusenost, ze jste na originalni dil cekali vice jak mesic? Dale ... Muzete mi poradit co mam delat? Je nejaka paka jak na ne zatlacit? V servise mi dokonce nedali jistotu niceho. Az to tu bude, tak to bude, delat nemuzeme nic.

Ma smysl takovou hadici shanet na vrakaci?

Diky za pomoc

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si užil s s peugeotem celkem dost, ale je zase pravda, že jsem měl takovej speciální díl - díl mechanismu šíbru na 406. V \"autoservisech\" si můžeš najít info, pokud bys chtěl detaily. Můj názor je, že když u jednoho dealera peugeot něco nejde, tak u druhýho to jde a navíc ještě rychlejc a levnějc ...

To je ale jen můj názor vytvořený z mých skušeností ...

[upravil dne 22.9.06 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě u mého naftového dědečka taky tekla.. tak se tam dala normální, v mém případě naftě odolná asi za 40 Kč metr. Nejhorší bylo se k ní dostat.

za takovouto opravu samozřejmě neberu zodpovědnost, ale kdybych věděl, že je hadice na cestě a autem potřebuju jezdit, asi bych se podíval po nějaké \" běžné konfekci\"... hadice musí splňovat určitá kritéria, ale myslím, že by to mohlo funkovat. Ale jak říkám, je to každého věc a jeho riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to to male kolinko s cislem 4 a nazvem Filler Joint ty cisla TO O 08700 a FROM O 08701 jsou zakodovany datumy vyroby - cili do 4.9.2000 a od 5.9.2000 ( je to to cislo, ktere najdes bud na stitku na dverich u ridice a nebo zlute napsane na levem ulozeni predniho tlumice - ten tlumic pred ridicem vice o dekodovani se dozvis ZDE pod heslem ORGA number) Cena dilu by mela byt 653.17 Kc bez DPH

nadrz_306.jpg

[upravil dne 22/9/06 Ferry]

[upravil dne 22/9/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té hadici - dle obr. vidím, že je to asi něco speciálního, takže tam normální v metráži asi dát nepůjde.

Ale je mi divný, že za sedm let je v háji. Na mém autě, které je dvacet let staré, jsem měnil hadice nafty, chladící kapaliny apod. Ani jedna nebyla v hrozném stavu, že by to teklo či praskla a bez pochyby to byli hadice původní, akorát byli tvrdý jak bota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

K té hadici - dle obr. vidím, že je to asi něco speciálního, takže tam normální v metráži asi dát nepůjde.

Ale je mi divný, že za sedm let je v háji. Na mém autě, které je dvacet let staré, jsem měnil hadice nafty, chladící kapaliny apod. Ani jedna nebyla v hrozném stavu, že by to teklo či praskla a bez pochyby to byli hadice původní, akorát byli tvrdý jak bota...

Jak říkáš, já sem to neměnil na žádným autě.

Jinak ta trubka má odhadem 8cm a půjde nahradit čímkoviv, pokud materiál nebude rozpustnej. Cena nemůže být výšší jak 70kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Ferry: no, ale potom jestli jsem to dobre pochopil, protoze auto je vyrobeno v roce 1999, tak bych mel mit ten dil s oznacenim 1505TC. Tak proc ten manik v Peugeot shani 1505YX .... :myslim

No me vazne streli jak to dojde a on zjisti, ze to objednal spatne ... :bojim

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...