Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Když nemá městská policie co na práci.....


Driver

Recommended Posts

No tohle mě dneska tedy vytočilo.... Před chvílí přijel kluk co jezdí u nás z dodávkou z Pardubic, zastavil na ulici u obchodu, šel si koupit svačinu a když se vrátil tak u auta stáli dva měšťáci. Po dotazu co se děje mu řekli, že nemá zabezpečené vozidlo. Ohradil se, že auto je zamčené, ale jeden měšťák mu řekl, že zabezpečené není, protože má pootevřené okýnko. Venku svítí sluníčko tak si prostě nechal pootevřené okýnko asi tak 3cm. Měšťáci mu začali vyhrožovat až 1000,- pokuty. No on na ně zůstal koukat s otevřenou pusou (já jsem taky koukal když mi to vyprávěl). Nakonec mu teda dali 100,- pokuty. Chápu, že v zákoně je to tak uvedený, že musíte zabezpečit vozidlo, ale fakt mě zůstává rozum stát, že prostě oni mají čas na to buzerovat za takovou hovadinu a ještě vám vyhrožovat pokutou. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou slusny buzeranti.

Taky jsem jednou prisel k autu a uz mi cpali listecek za sterac.

Prej, ze blokuju auto na parkovisti. Tak jsem jim rekl, ze ho blokuju umyslne protoze to druhe auto je taky moje. Ukazal jsem jim technicak od toho druheho auta, ale vubec snima nebyla rec.

Tak jsem jim podepsal, ze s pokutou nesouhlasim a od ty doby se neozvali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezkej příběh. I když zákon to popravdě umožňuje toto pokutovat až do výše 2.000,- Kč !!!!, tak se to využívá spíše v ojedinělých případech. Holt je vidět že měšťáci nemaj co na práci a nebo jim na složitější přestupky nestačí mozkové kapacity. Já to pořád říkám-městská policie určitě není zbytečná ale je potřeba tam přijímat lidi a ne paka. Vždyť už jen to, že ani nemusí mít středoškolské vzdělání (Policie ČR ano a úplné) a jdou jen na tříměsíční kurz a pak hned hurá škubat pokuty- u Policie ČR trvá 1,5-2 roky než se policista dostane na ulici (pár měsíců na rozkoukání aby věděl o čem vůbec policie je, poté 1 rok škola a poté 6 měsíců na praxi ve speciálním školicím zařízení).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Hezkej příběh. I když zákon to popravdě umožňuje toto pokutovat až do výše 2.000,- Kč !!!!, tak se to využívá spíše v ojedinělých případech. Holt je vidět že měšťáci nemaj co na práci a nebo jim na složitější přestupky nestačí mozkové kapacity. Já to pořád říkám-městská policie určitě není zbytečná ale je potřeba tam přijímat lidi a ne paka. Vždyť už jen to, že ani nemusí mít středoškolské vzdělání (Policie ČR ano a úplné) a jdou jen na tříměsíční kurz a pak hned hurá škubat pokuty- u Policie ČR trvá 1,5-2 roky než se policista dostane na ulici (pár měsíců na rozkoukání aby věděl o čem vůbec policie je, poté 1 rok škola a poté 6 měsíců na praxi ve speciálním školicím zařízení).

Nemáš někde přesný znění zákona? Docela bych se posmál :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Hhonza

Hezkej příběh. I když zákon to popravdě umožňuje toto pokutovat až do výše 2.000,- Kč !!!!, tak se to využívá spíše v ojedinělých případech. Holt je vidět že měšťáci nemaj co na práci a nebo jim na složitější přestupky nestačí mozkové kapacity. Já to pořád říkám-městská policie určitě není zbytečná ale je potřeba tam přijímat lidi a ne paka. Vždyť už jen to, že ani nemusí mít středoškolské vzdělání (Policie ČR ano a úplné) a jdou jen na tříměsíční kurz a pak hned hurá škubat pokuty- u Policie ČR trvá 1,5-2 roky než se policista dostane na ulici (pár měsíců na rozkoukání aby věděl o čem vůbec policie je, poté 1 rok škola a poté 6 měsíců na praxi ve speciálním školicím zařízení).

Nemáš někde přesný znění zákona? Docela bych se posmál :D

Silniční zákon nemám u sebe a nechce se mi ho hledat na netu. Ale v podstatě je to v tom smyslu, že řidič je povinen zabezpečit vozidlo proti pohybu, odcizení a vykradení....ale nevím přesně, tohle fakt v práci nepoužívám :myslim Ale spadá to pod §22/1 l přestupkovýho zákona a to je možno pokutovat až do 2.000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minuly tyden kdyz mi kamion na dalnici rozbil okynko zadnich dveri me hned asi po 500 metrech od mista kde k tomu doslo, kdyz jsem se po obhlidnuti skody zase rozjel, spatrila osadka policejniho vozu, ktera vedle me prave najizdela na dalnici, policie me predjela, na naslednem omezeni rychlosti na 50ku se nechala dojet a za skoncenym omezenim rychlosti pokracovala 50kou, inu neminil jsem za nimi jet 50kou, takze jsem podradil a zase jsem je predjel a to uz jsem si vsimnul jak si me prohlizeji a spolujezdec se chopil vysilacky. Zaradil jsem se pred ne, dodrzujic presne v tom miste povolenou rychlost ( oni taky zrychlili ) a za dalsich 400 m co jsme ujeli jsem videl ve zpetnem zrcatku zapnuti majaku. Odbocil jsem tedy k benzinove pumpe ke ktere jsme se prave blizili a zastavil na parkovisti. Vystoupil jsem a sel jsem jim naproti se slovy, zda za mnou jedou kvuli tomu rozbitemu oknu. Vystupujici policista odvetil ze ano a co pry se stalo, vylicil jsem jim tedy celou udalost, ktera se stala chvilku pred tim nez jsme se potkali, pozadal me jeste, zda mam od vozu doklady, prohlidnul si je, podekoval, pronesl, ze je vse v poradku, ze se jen chteli ujistit, kdyz videli to rozbite okynko, ve kterem jeste trcely zbytky strepu a popral mi stastnou cestu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Hlavně nás necházej všechny do jednoho pytle to bych se :grr

Neházím policajty do jednoho pytle to rozhodně né,mám dost kamarádů naštestí policajtů a tak vím,že jsou i světlé výjimky který u práce přemýšlí..... ale jinak měštáky ty co člověk vidí..... :bojim :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad MP dnes 12. 30 v Plzni:

Často (pravidelně každý čtvrtek) potřebuji zajet dodávkou do Divadelní ulice, kde mám zákazníka (jedná se o slepou ulici, na jejímž konci je malé parkoviště tak na 6 aut a zrovna tam má zákazník prodjenu). Každý čtvrtek zde zažívám krizovou situaci, protože v té uličce parkují auta nejen na parkovišti, ale po obou stranách vozovky, takže jízdní pruh zde zústává tak na šířku DUCATA + 5 cm z každé strany (a to musí mít auta sklopená zrcátka, jinak jim je sklápím autem). Dnes jsem ale nezajel ani do oné uličky, protože v zatáčce stála proti sobě dvě auta a já se mezi nima prostě nezlomil - tak jsem tedy spravedlivě rozhořčen zavolal na MP, po chvíli opravdu dorazili dva mladíci, okoukli situaci a sdělili mi, že to ke krámu nemám až tak daleko, že mi tedy povolují vjet s autem na chodník a že mám prodavačku dovést k autu - oni že můžou maximálně zavolat odtahovku a ta než přijede, tak to auto už v zatáčce určitě nebude A ZA CHVILKU ODJELI!!!!!!!!!! Když jsem je upozorňoval, že mě TRVALE tvoří překážku cca 10 aut parkující tak, že mezi nimi není zákonem stanovený jízdní profil - pokrčili rameny a sdělili mi, že BY MUSELI ODTAHNOUT PůLKU PLZNĚ - tak nevím k čemu MP v Plzni je (majitel krámu, kam jezdí denně několik aut se zbožím dokonce byl i na odboru dopravy a stěžoval si na problémy se zásobováním - A NEPOCHODIL!!!!!!!!!!!!!!!!)

Jen pro pobavení:

V oné ulici sídlí i autoškola a když si představím, že jako čerstvý adept řízení mám projíždět touhle uličkou - fakt žákům nezávidím!

[upravil dne 21/9/2006 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se teda zase dějou věci.

Já teď na Náměstí Republiky viděl na jedné křižovatce snad Městského Policistu ve vestě, jak to tam všechno pokutoval. Vypadal spíš jako někdo, kdo vybírá za parkování.

Mimo to by mě zajímalo, jak to, že nákladní přívěs na vaření asfaltu zapojený za Liazkou nemá SPZ? Vždyť taky jezdí po pozemní komunikaci, takže by měl mít SPZ a povinné ručení?

A totéž maringotky cirkusáků či dělníků, taky jsou bez SPZ.

Nás pleskují za ptákoviny, ale tyhle firmy na tomhle vydělávají velký prachy a po těch nejdou. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...