chuck11

sportovní vložka do origo boxu(sání)

26 posts in this topic

teď mě tu asi zastřelíte z odpovědma použivej tlačítko hledání atd:potlesk.ale i tak se zeptám kdyby to měl někdo aktuálně;)

jedná se o 306 1,8 16V zvažuju ho pořídit,Má ho v origo boxu už někdo (jestli jo tak napiš prosimtě poznatky) dikec i všem ostatním za názor kladů a záporů těchto filtrů:super

taky na něj mám zálusk,takže sem někdo písněte jestli nastane nějaká změna nebo jestli zůstane vše při starym

mám vložku do origo boxu od Greenu...a že bych pozoroval nějaký změny se říct nedá...ale s tím už jsem to pořizoval...jde spíš o ten pocit;)

Mam vlozku K&N a rozdil jsem nepoznal, mozna to jde trochu lepe do otacek. Je potreba si vsugerovat, ze to jede o 2500 Kc lepe. Cistici sada stoji 500 Kc a da se pouzit tak 3x.

Pokud K&N tak je asi lepsi ten cely kit, ktery se montuje misto boxu a je i levnejsi.

No hosi pocit asi jinej mit nebudete jak uz tu pisou jedine si vsugerujte ze jste za to zaplatily vic penez ale podle toho by mel dele vydrzet nez klasickej filtr a navic se da vycistit a taky nemusite resit dilema s otevrenym kitem sani kdy musite vyresit privod studeneho vzduchu do filtru jelikoz kdyby vam tam sal teplej z motoru svete divte ono by jste jeste tomu ublizily a prisli o nejakej ten vykon..

si spočítám, kolik stojí obyč filtr a zjistím, že než utratím 2500 za tyhle obyč filtry, tak už to auto mít asi nebudu...

Původně zaslal: Toast

Mam vlozku K&N a rozdil jsem nepoznal, mozna to jde trochu lepe do otacek. Je potreba si vsugerovat, ze to jede o 2500 Kc lepe. Cistici sada stoji 500 Kc a da se pouzit tak 3x.

Pokud K&N tak je asi lepsi ten cely kit, ktery se montuje misto boxu a je i levnejsi.

No proč je asi levnější :D

ja som to vsetko nahradil vlastnorucne vyrobenym kitom a rozdiel som evidentne zbadal:D

Mám samostanej sportovní filtr raceland, rozdíl nic moc, jen dám na dvojku o 5 km víc.

Ale ještě nemám to nemám pořádně dodělaný :mrk

Cau, tak jsem byl presvedceny o tom, ze tam dam jen sport filtr do origo boxu, ale jak to tu ctu, tak jsem z toho trochu vedle. :(:myslim:(

proc vo hubu? jak se to teda chova jen s vlozkou od kn v origo boxu?

a co na to jít z logického hlediska, ty bavlněné filtry a teď je jedno jestli KN, Green, P a další dokážou propustit více vzduchu než klasické papírové filtry, to znamená co? To znamená, že do válců se dostane více vzduchu a čím více vzduchu tím lepší spalování, jestli rychlejší to netuším, ale je to možné, že ano. Takže vyhozené prachy to asi nebudou a píšou, že vydrží i milion kilometrů (ale kdo tomuhle věří) a základ je se o něj starat a čistit a čistit a čistit.

no joo..nechal jsem se nachytat :D

Tyto úpravy se řeší až při nějakém větším zvýšení výkonu (třeba po úpravě softwaru řídící jednotky), kdy potřebuješ více molekul kyslíku, aby bylo co nejlepší spalování (a stejně bude poznatek minimální)...pokud nemáš jiné úpravy, tak je ti ta vložka na dvě věci = zbytečně vyhozené peníze = placebo efekt... :aut

[upravil dne 8/4/13 11:15 od JanMartak]

pekny,ma s tim nekdo zkusenost? zmeni se alespon zvuk?

Black306: akorát uslyšíš nasávání vzduchu ve vysokých otáčkách, ideálně u 16v

[Edited on 8/4/13 16:11 by KingSpade]

Vložka v airboxu neudělá se zvukem nic, pokud chceš zvuk, tak to chce otevřený sportovní filtr, ale nezapomeň ho pořádně \"odstínit\", aby ti nesál teplý vzduch z motorového prostoru a nesnížil si si tím výkon. :mrk