Sign in to follow this  
Followers 0
navpoint

Náplň chladiče

11 posts in this topic

a jakou kapalinu by ste mi doporučily?nechci koupit nějakou břečku.díky za rady

No záleží spíš jak chceš dlouho aby tam vydržela a do kolika stupňů. jinak já tam mam antifreeze a řekl bych že na značce až tolik nezáleží :) Dobrej je i fridex.

Jinak samozřejmě je to ještě rozlišené tím z čeho je vyroben motor páč na flašce píšou třeba pro hliníkové motory atd :super

[upravil dne 23/10/06 BOSSCZ]

BOSSCZ:tak motory se v týhle době dělaj hliníkový.a kolik u nás bejvá přez zimu stupňů víš nee??chce to aspoň na nějakejch -30°C a čím dýl tam vydrží tím líp a asi taky dráž že:myslim Vůbec nevim co mám v chladiči nalitýho takže něco odpustim a doleju nemrz.kapalinou

No lepší je to vylejt všechno když nevíš co tam je a dát to nový komplet ja mam směs na 5 let a stálo to asi 140,- lahev do -70 pak náká destilka a maš to na - 30. Jo a je dobrý si pamatovat co tam je páč sou nemrzky co se můžou míchat a pak taky ty co ne.

Jinak pokud budeš chtít aby ti tam vydržela dýl tak to je samozřejmě dražší. ;)

Zkoušel sem sehnat nemrzku Total ale nepodařilo se:(

To Medion

to bych nedelal. Nemrznouci smes ve vyssim pomeru (presne je to napsany na obalu) zacne mit opacny ucinek a bod tuhnuti se zvysuje (k nule). Radsi to zmer hustomerem. H

OK změřim na kolik to mám a kdyžtak vyměnim nebo doleju

nemrzka je věčná - téměř věčná - prostě nemrzkou bude furt (klidně po celou životnost auta).

Akorát se z ní vysosávaj inhibitory koroze, takže pak ty hliníkový motory reznou :D, tak se musí kvůli tomu měnit častěji :D ...

tak sem o víkendu změřil na kolik mám nemrzku.vypadá to že je ještě origo a ukazuje mi to do -35°C,takže dobrý.barvu má žlutou