Sign in to follow this  
Followers 0
HOFA

Setrvák dosluhuje.

11 posts in this topic

Pánové nepříjemné pískání,při pomalém rozjíždění a identifikace závady: setrvák.

Tak bych se chtěl zeptat těch co už měnili setrvačník na 307 hdi na kolik ,že penízkú to koho vyšlo.

Mě můj nový mechoš připravil na čásku: 13 000.

13000 ??? tak to je v pohode...za setrvak se davaji daleko vetsi castky....otazka je jestli neni potreba vymenit i spojka, a loziska, atd...

To sa mi nejako nezda tych 13000. Ja ked som sa pytal, tak vymena zotrvaku + spojka cca. 40000,-Sk. Inak, kolko km mas nabehane, lebo na tychto motoroch sa väcsinou menili zotrvaky okolo 60000km a potom uz byval klud, väcsinou si to znovu zacalo popiskovat, ale to bolo tak vsetko. Proste vyrobna chyba.

Aj 406 80kW HDi popiskuje (tam nebola nikdy potrebna vymena).

No tak mě to zatím jen popískává ten setrvák,tak to zatím neřeším,nechám tak.Mám najeto 95 000 km.

Mě začal zbrusu nová 307HDi vydávat při mírném ubrání plynu zvuky, jako když někde v dáli brzdí \"vláček motoráček\", asi tak po prvních 5000 km.

Když jsem si však na to stěžoval na garančce po 10 000 km, něco s tím udělali a přestalo to.

Auto sice bude v záruce ještě skoro půldruhého roku, ale stejně - mám si na to \"pískání\" setrvačníku dávat raději majzla už teď?

A k čemu byste to \"písání\" nejlépe přirovnali? Je to něco jako když brzdí někde v dáli onen \"vláček motoráček\". Nebo jao svist turba u Ochcávky I? Nebo jako co?

A ve kterých jízdních režimech je to nejpatrnější? Při přidávání plynu, po jeho ubrání nebo po vyšlápnutí spojky a následném volnoběhu? Nebo v nějakých režimech jiných?

Zdravím. Mě to pískání (při akceleraci a ubrání) dělal těsnící kroužek výfuku.

mi to dělalo pří vypnutí motoru - několikrát to hvízdlo než se motor zastavil:myslim Měnili to v záruce a ted 105 tis. je to tu zas:grr:nevim a protože záruka je pryč tak s tím nic nedělám

ano lamancha má pravdu při vypínání motoru je to nejzřetelnější,no dal bych krk na to,že to bude u tebe tím kroužkem ve výfuku.

ted jeste uvazuji , ze bych dotahl do servisu papiry o tom jak mi to menili a zadal vymenu znova, ale nevim jestli bych uspel, je to vsechno v holandstine:aut

no tak to si vyhral! neverim, ze tomu niekto porozumie, tak si vymysli, ze tam je to a hento a oni ti to urcite ochotne vsetko vymenia :D

pejsek, kontrolna otazka: mas dizel?

Dělá mi to taky při pomalám rozjíždění v servisu mi řekly že je to v pohodě. Že tam pískají nějaké pryžové pouzdra na uložení setrvačníku a že to nemam řešit. Že je to jenom nepříjemná záležitost na poslech ale ničemu to prý nevadí.