Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sterače


orgacek

Recommended Posts

Na benzínce stojej stěrače kolem 200,- a jsou to ty samá, jako jsopu v hypermarketech (dle mejch skušeností pěkný šmucky)...

Gumičky stojej maximálně do stovky, ale jsou dost nekvalitní (nedávno jsem je kupoval 2x od FILSONu - stáli nějak 89,-) jsou universální velikosti, takže si je lze zkráti na požadovanou velikost. Ale moc toho nevydržej a hlavně oproti origo novejm stěračům stírají nic moc.

Nové stěrače mě stáli 460,- u kelly - jsou to origo Valea a jsou i s těma ostřikama (nevim jestli je 306 má taky). Každopádně se to určitě vyplatí koupit jako celek... a ještě kevšemu origo, co tam má být a ne benzíkáče ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Nové stěrače mě stáli 460,- u kelly - jsou to origo Valea a jsou i s těma ostřikama (nevim jestli je 306 má taky). Každopádně se to určitě vyplatí koupit jako celek... a ještě kevšemu origo, co tam má být a ne benzíkáče ...

306ka ma ostriky na kapote ale jinak souhlasim ze nema cenu kupovat neorigo **** na benzince ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: orgacek

Zdravim,opet amatersky dotaz.Chci vymenit gumicky ve steracich.Musim koupit cele nove sterace a nebo jdou koupit jen ty gumicky.A nevim jaky typ na 306,na benzince jsem svuj typ auta nenasel.Diky za odpovedi

No ramínka se vymačkaj a pak nepřiléhaj po celý ploše, takž epokud nemáš opravu kvalitní, je lépe vyměnit komplet.

na novější 306 mám odzkoušenou MAX velikost 21\" u ridiče a 20\" spolujezdec.

Lépe je samozřejmě kupovat nějakou slušnou značku, pokud nemáš konkrétní zkušenost s něčím levnějším a nevíš, na jistotu, že to vydrží, protože starače za pár kaček obyčejně vdyrží pár deštíků a pak jdou kukat.

Můžeš si koupit nová Valea, které nemají kovová ramínka a přiléhají po celé ploše. Vydrží neskutečné věci, ale cena kolem 1200 za dva stěrače. Budeš mít klid na dost dlouho, dobře to vypadá a krásně stírá... ovšem za předpokladu, že ti je někdo hned neukradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky radši kupuji komplet , testoval jsem stěrače na svém minulém autě zkoušel jsem vyměnit jen gumy a většinou to stálo za prd , nebo dlouho nevydržely.Doporučuji koupit ty z Kelly , značku si už nepamatuji , ale po výměně byl klid. Přežili i auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tescu na zličíně už mají napodobeniny těch bezramínkových boschů. Nevím přesně co to je za značku, ale chystám se to vyzkoušet. Podle mě to má bosch dost natažený, na to že mi to hned někde ukradnou. Tyhle byly stejně drahý jako obyčejně stěrače. Tak se chci zeptat jestli s tim nemáte někdo zkušenost. Vypadají stejně jak Bosch a kvalita by nemusela být špatná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkuste ... ale abych řek pravdu, myslim, že to budou podobný náhražky, jako jsou ty gumičky od FILSONu (BOSH se sice platí velká část sumy jenom za značku a zbytek za zboží samotné, ale přece jenom stěrače dělaj fakt dobrý (Valeo taky))... ale kdyb vydržely alespoň rok, tak za 3 kila by to byl dobrej kauf ... tak za rok dejte vědět ...:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak která 306,ale já mám 3 stěrače a každej jinak dlouhej.Řidič-55cm,spolujezdec-48cm,5-té dveře-45cm,ramínka dosud Valeo.Koupil jsem obyč.gumičky v metráži a to byla chyba.Když moc neprší a jedu mimo město na sklech to drhne a stěrače poskakují po skle-DĚS.Grafitové jsou prý měkší a jsou prý i silikonové/barevné/,ale špatně se shánějí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když dáš na starý vymačkaný ramínka nový gumičky,zaručeně budou skákat. Grafitový budou skákat ještě víc a silikonový ještě o něco víc. Mají větší odpor nebo jak to říct,prostě víc přilnou a pak sou poznat vůle v těch ramínkách. Takže zbytečná investice a radši nové kvalitní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

hlavne ten sterac ma +/- stejnou zivotnost jako gumicky! Ja jednou sehnal nejaky spesl gumicky, tak jsem je nacpal do stavajicich (osoupanejch) steracu a nebylo nic prijemneho, kdyz se mi vnoci v chumelenici jeden rozpadnul a zacal skrabat tema plechama okno :grr

Docela jsi me pobavil:D:D;);):D:D, ale zazit bych to na mem auti nechtel, a kor v te nocni chumelenici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Nové stěrače mě stáli 460,- u kelly - jsou to origo Valea a jsou i s těma ostřikama (nevim jestli je 306 má taky). Každopádně se to určitě vyplatí koupit jako celek... a ještě kevšemu origo, co tam má být a ne benzíkáče ...

Nemas po ruce objednaci kod?

V e-shopu ty sterace nemaji vubec popsany. :(

Dik.

Btw, bylo to i s nejakou hadickou? Ted mam jednu prasklou a nemuzu sehnat zadnou rozumnou nahradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...