Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotřeba - VYŘEŠENO


raspa

Recommended Posts

Mám vyzkoušené na vlastní \"kůži\" i známí s tíhle typem /1,4 hatchback/jezdí léto nakrátko do6,5,delší cesty max. 6, v zimě max.7,5. Je to daný stavem motoru,ale hlavně NOHOU!!!!! Já jak to jde jezdím bez kvaltu , ale jen tak abych ho nemusel znovu moc roztahovat.Jezdím s tímhle autem třetí rok a spotřeba dosud stejná.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm když jsem na to šlapal snědlo to kolem 10 ale když jezdím na spotřebu tak 8 l , dnes jsem se díval na filtr , byl pěkně zanešen , koncem týdne jsem obědnán na kompletní výměnu filtrů , svíček , oleje prostě taková menší generálka tak uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: JOO

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

Aluško,nejsem žádnej závodník,ale v neděli Mělník a zpět za 5hodin, celkem 360 km a stačilo mi na to 21 l.Jsou to úplně jednoduchý počty.Jel jse sice s problémama , ale moje spotřeba je taková.

Tak to máš teda dobré, co jsem spočítala tak ti vyšla spotřeba nějakých 5,8l/100km . Proč já se tedy nedostanu se svým ropákem aspoň pod 5l/100km???? :myslim To by snad mělo jít, ne? Když můžou Oktávky jezdit za 4l/100Km....

Oktavku za 4 l jsem jeste zadnou jezdit nevidel a mame na firme 4:).Je to blabol a chce se nekdo jen predvadet.Prumerna spotreba je od 5.0- 6.5l zalezi jak se s tim jezdi.:D.Ty mas 1,9D a ty maji prumernou kolem 5-6.Ano taky jezdit dislem po meste hlavne kratke trasy=vetsi spotreba:(.Na druhou stranu muzes tento motor honit a vytacet spotreba by nemela jit pres 7:)Zkus si to zmerit na delsich trasach a uvidis,ze je ta spotreba mensi:papa

[upravil dne 20.9.06 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: JOO

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: raspa

No mě to pávě vrtá hlavou kolega má taky 306 1,4 ještě starší , rozdíl je v tom že je to 5 ti dvéřák a i na takovýhle couračky jezdí do 6l , jezdím dost na spotřebu a přitom 8l to spolkne :myslim

Tak tomu bych moc neveřila :myslim.

Aluško,nejsem žádnej závodník,ale v neděli Mělník a zpět za 5hodin, celkem 360 km a stačilo mi na to 21 l.Jsou to úplně jednoduchý počty.Jel jse sice s problémama , ale moje spotřeba je taková.

Tak to máš teda dobré, co jsem spočítala tak ti vyšla spotřeba nějakých 5,8l/100km . Proč já se tedy nedostanu se svým ropákem aspoň pod 5l/100km???? :myslim To by snad mělo jít, ne? Když můžou Oktávky jezdit za 4l/100Km....

Oktavku za 4 l jsem jeste zadnou jezdit nevidel a mame na firme 4:).Je to blabol a chce se nekdo jen predvadet.Prumerna spotreba je od 5.0- 6.5l zalezi jak se s tim jezdi.:D.Ty mas 1,9D a ty maji prumernou kolem 5-6.Ano taky jezdit dislem po meste hlavne kratke trasy=vetsi spotreba:(.Na druhou stranu muzes tento motor honit a vytacet spotreba by nemela jit pres 7:)Zkus si to zmerit na delsich trasach a uvidis,ze je ta spotreba mensi:papa

[upravil dne 20.9.06 Zipík]

Já mám dokonce 1.9 TD, takže je mi jasné, že to o to žere více než normální D. Jenže je mi právě divné, že ve měste mám průměr kolem 6,3l a na delší trasy, asi jen o litr méně. Myslela jsem, že to bude větší rozdíl. Ale máš pravdu v tom, že jak na to šlapu, jak chci tak přes 6,5l se nedostanu :aut .

[upravil dne 20/9/06 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jazdim na 2.0 za spotrebu okolo 9-10 v meste... okolo 7,5 mimo mesto... ale to je na spotrebu...

Kamaratka s novucickou 206 1.4i jazdi za 9l :o ... takze asi tak....

Je to skor o style jazdy... ona tomu tiez dokaze nalozit...

Zase na druhej strane... otcova Xsara 1.4i dokaze tiez jazdit pod 6 litrov na dlhe trate :)... ale to pri rychlostiach do 90kmh ;)

Takze poucenie do buducna - radsej kupit silnejsi motor, nez potom plakat nad spotrebou ktora sa velmi nelisi :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1,8 diesel 205 je fakt ze ma komplet přetěsněnej motor ale parada spotřeba do pěti litru naftičky a měřil jsem to tak že jsem vyjel nádrž úplně nalil 20 litru do kufru hodil 5l v kanystru a jezdil než se Pažoutek nezastavil a to žiju v práglu:))))) A na vikendy jezdim do jižních čech :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

To jsem zvědavej, jak to dopadne, určitě se ozvy!

Po výměně se určitě ozvu , uvidíme jak moc to pomůže.:super

Pro ostatní: Jinak auto mám pouze jako přibližovadlo , šlapat na to nepotřebuji takže ta 1,4 postačuje 1,6 by byla lepší , kdybych s autem lítal deno deně určitě bych si koupil něco silnějšího a pravděpodobně ropáka , ale to jsem řešit nechtěl . Kdybych měl spotřebu 6-7l tak bych to neřešil ale při hodně šetřivé jízdě jezdit za 8l to už mi vrtá hlavou , s tímhle motorem

Jinak ještě jednou dík za všechny uvedené reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasim spotrebu peugeot 306 1.8 16V pri jizde na spotrebu tzn. kdyz jedu do prace pres mesto potom je to asi 8km mimo mesto tak jezdim za 7.2-7,5l na 100 ,kdyz jezdim normalne abych se necoural tak kolem 8l na 100 a kdyz jezdim tak abych mel mladou furt zarazenou v sedadle tak za 9a vis povedlo se me i 12l na 100 kdyz sme zkousely co to umi :D:cool:

sem po vymene oleje a olej.fitru vzduchac stacil vyfoukat byl dobrej :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k te Oktavce, tatik ma Oktavku r.v.99 1,9 Tdi 81kw, ma to cipovane a zde jsou nasledujici spotreby. Pri normalnim pojezdeni po meste 5,8l

Při delší jízdě podle předpisů 5,5l, podle palubniho pocitace.Při jizdě do Chorvatska 5,8l. Zkousel sem s tim jet na spotrebu 100km usek,a při plynule a předpisove jizdě jsem udělal 4,3l to je tak vse co jsem chtel dodat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

Hlasim spotrebu peugeot 306 1.8 16V pri jizde na spotrebu tzn. kdyz jedu do prace pres mesto potom je to asi 8km mimo mesto tak jezdim za 7.2-7,5l na 100 ,kdyz jezdim normalne abych se necoural tak kolem 8l na 100 a kdyz jezdim tak abych mel mladou furt zarazenou v sedadle tak za 9a vis povedlo se me i 12l na 100 kdyz sme zkousely co to umi :D:cool:

sem po vymene oleje a olej.fitru vzduchac stacil vyfoukat byl dobrej :super

to je 1,8 u týhle bych takovou spotřebu kolem 8l očekával

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Ked tu vidim tuto temu, opytal by som sa aku spotrebu maju majitelia P406 2.0hdi 66kw motorov?

Ja som si to meral a neviem ci je to pravda ale v zime cez 6 litrov a teraz v lete cez 4 litre. Nie je to akosi malo na to leto?:myslim

Celkove je to nejak malo ale nemuzu posoudit mam 80KW.:papaJa mam prumerku 6,2;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V patek jsem ridil Megana kombika 1,9Dci, dlouhodoba spotreba 4,7l a s tim autem se pomalu nejezdi... Jinak kolega ma s nejslabsim TDi ve VW Bora cca 4,2 pri ceste z Rakouska, strejda s Golfem III kombi 3,9 cestou na Slovensko :D

S moji 1,4 neni tech 8 problem - ale to jsou cesty 10km tam a druhy den z5 :roll ale umi i za 10 :D honicka s BMW E30 1,6 :D Dal jsem mu na prdel :cool::roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest chmeldaGTI

já s GTíčkem tak těch 8,5 kdysh jezdim normálně, 7,5 kdysh shetřim a kdysh se na to shlape tak to nemá cenu řeshit :) :) :) , proto sem si eshtě pořídil 1,8d a s tim jezdim za 5 l ropy :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...