Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Děsivé zvuky-ale odkud???


JOO

Recommended Posts

Nedávno jsem při jízdě z kopce na neutál poprvé uslyšel ten divnej zvuk zepředu, jako by se někde přidíralo ložisko , po přibrždění to okamžitě ztichlo.Hledal jsem co by to mohlo bejt,bez úspěchu.Týden to dalo pokoj úplně,ale jezdím jen krátké cesty.Včera jsem jel plně naloženej 360 km a začalo to znova a fest.Když je motor v tahu,je klid a autí jede jako zamlada.Jakmile sundám nohu z plynu,nebo vyřadím,ozývá se to znovu,přibrzdím-li, opět to ztichne.Řízení na to nemá vliv.Viditelné poškození nikde není,nevím kde hledat závadu??? Můžete mi někdo poradit?????? Díky!!!!! JOO :bojim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to takový hučení? Mě to hučelo se zařazenou rychlostí, když jsem si to mastil z kopce bez plynu ale teď v sobotu jsem nechal zrepasovat poloosy a od ty doby jsem ten zvuk neslyšel alespoň zatím nééé a teky to dělalo když jsem jel někam dál.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si myslel také, když se to ozvalo poprvé.Kontroloval jsem desky,prohlížel kotouče,vše O.K.Ozvalo se to ještě párkrát a dalo to pokoj.Tak jsem to dál neřešil.Včera se to objevilo znova a tentokrát to byla síla.Dojedu kolonu,sundámnohu z plynu-a děs.Podřaím,dám motor zlehka do tahu a je zase klid?????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOO

To jsem si myslel také, když se to ozvalo poprvé.Kontroloval jsem desky,prohlížel kotouče,vše O.K.Ozvalo se to ještě párkrát a dalo to pokoj.Tak jsem to dál neřešil.Včera se to objevilo znova a tentokrát to byla síla.Dojedu kolonu,sundámnohu z plynu-a děs.Podřaím,dám motor zlehka do tahu a je zase klid?????????

A co diferák ?

Mělo by se to projevovat, když brzdíš motorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOO

No já se snad picnu,teď jsem najel sice jenom 35 km,ale za celou cestu si ten prevít ani nevrznul,včera začal už 7 km od garáže. Asi s ním nesmím jezdit do Měníka.

Třeba se mu do Mělníka nechce :D:aut , ale do Mělníka jsi byl naloženej ne ? Třeba to mělo na to vliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BobyD:Vím kam míříš,ale řízení na ty zvuky nemělo vůbec vliv.Navíc ,když máš na ciferníku 110 a ozve se ti ta hrůza,těžko budeš zkoušet plnej rejd.Myslím že vnější klouby budou v pohodě,vnitřní nevím,zatím je klid.Pátrám dál.:o:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOO

BobyD:Vím kam míříš,ale řízení na ty zvuky nemělo vůbec vliv.Navíc ,když máš na ciferníku 110 a ozve se ti ta hrůza,těžko budeš zkoušet plnej rejd.Myslím že vnější klouby budou v pohodě,vnitřní nevím,zatím je klid.Pátrám dál.:o:myslim

zkus to zas naložit - zatížit a vyrazit do ulic třeba to začne zas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dalších 60 km a klid po pěšině.Opravdu to asi zkusím nacvaknout po střechu a projet.Vaše diagnózy na nemocné poloosy budou zřejmě pravdivé,prověříme , vyměníme-uvidíme.Jinak díky vám všem!!!!!!!!!!!!:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt mi to připadá jako ta polosa mě to taky děsilo naloženej to dělalo víc po praze se to neozvalo vyrazil jsem na chajdu a na dálnici drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tak jsem ubral nebo přišlánul plyn a bylo to fuč. Kdybys to dělal mám super servisek na repase poloos. Mě to vyšlo na 205 za tři táci i s prací bez práce 2200 a mam obě nový a je klid:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prověřím poloosy ,ale bude-li to na opravu,resp. výměnu ,nemůžu to dát do servisu.To by mne synek snad \"zakous\" -je automechanik.Bohužel s námi v neděli nejel,takže to neslyšel.A od té doby se to jako na potvoru neozvalo!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to loni v létě na 309. Nedařilo se zjistit co to je ,až si jeden servisák všimnul u ložiska jemné oděrky kovu.Sundali ložisko a bylo na šrot.Stalo se to tím,že do něj žduchla poloosa,ono se načalo a udělalo se. Projevy úplně přesně jak popisuješ.Nikomu není jasné (a logice to odporuje)jak to vůbec mohlo jezdit.V záběru klid, ale při přeřazení, nebo v zatáčce, či ubrání plynu - rachot jak v posledním tažení.Poloosu museli ještě oddalovat nějakými podložkami.Zkus to prověřit a dej vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos mi teda dost vyrazil dech!!!!!! Na jaře jsem dával obě ložiska.To snad není možný ,aby to bylo už po smrti ??? Od neděle jsem už ujel dalších 250 km a dosud absolutní ticho!!!

Auto jsem měl ve středu na zvedáku u svého \"dvrního\" lékaře

nenašel vůbec nic jenom doporučil výměnu manžet na kloubech -Trochu potyřelé-suché ,neděravé a nové náplně.Objednanej jsem za dva týdny.Auto projížděl a taky nic--ZÁHADA jako pra.. .Až to budeme kuchat ,budeme se určitě řídit tvou radou .DÍKY MOC!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to tedy bude něco jiného,protože mi to dělalo permanentně. 25O kiláků bez projevu - to jsi byl prázdný, nebo naložený?Já se v tom moc nevyznám,ale podle toho, co mi říkali v servisu ,ta poloosa chodila a narážela do toho ložiska.Pokud je to stejný problém, nemusí být ložisko ještě v háji,možná se při zatížení ta poloosa vydá na cestu,ale to je jen laická úvaha.Možná to líp vysvětlí kluci, co jsou přes nápravy.S ložiskem mi dali novou i tu poloosu a ještě ji oddalovali podložkama na distanc.Od té doby je pokoj. Myslím, že by stálo za úvahu tu situaci znovu vyvolat -(různá zátěž,polní cesta ),ať se má Tvůj doktor čeho chytit a nerozdělá Ti celý předek.Hodně zdaru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do toho Mělníka jsem jel ve čtyřech lidech,kufr naloženej knihama,taškama,prostě jako když stěhuješ dvě holky do školy.Ještě něco si musely vzít k sobě , abych to vzadu vůbec zavřel.Prostě stačilo málo a \"Fanouš\"dřel zástěrkama.Ujedu 7 km a začalo se to ozývat.Zvuky se objevovaly stále častěji, ale tak nějak nepravidelně,takže jsem netušil kdy se to ozve znovu.Potom konečná-Mělník- vyložím holky,zátěž a po půlhodince jedeme zpět.

Auto prázdné,jen já a moje polovička.Zvuky nepřestávaly,jen byly pravidelnější.Dobržďování motorem-děs.Vyřazeno-děs.Troch to ustalo,když jsem při těch zvucích přibrzdil.Zatáčení vlevo,vpravo nemělo vliv.Když jsem byl skoro doma ,dělalo to už i při podřazení, jen :myslimv tom okamžiku ,když jsem vymáčkl spojku.Po podřazení -motor do tahu a zase klid a pohoda.To byla neděle!!!!!!!! Už jsem ten den do garáže nešel!!!!!!!! Od pondělka autí jezdí denně a bez jediného \"ŠKRTNUTÍ\". Asi mi chtělo dát najevo,že se mu do Mělníka nechce,protože vinobraní je až za týden,to zn.tento víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...