Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Príprava na zimu


Syro

Recommended Posts

Je pravda, že je ještě brzo, ale na druhou stranu radši dřív než pozdějc. Už jsem zažil v říjnu 10 pod nulou.

Pokud jezdíš na pravidelný servis, tak se o náplně krom ostřkovačů nemusíš starat. Jinak chladicí směs by měla být podle mne do - 15 a zkontrolovat náplň do klima a občas ji použít.

Zimní obutí je už snad samozřejmost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Petav

Je pravda, že je ještě brzo, ale na druhou stranu radši dřív než pozdějc. Už jsem zažil v říjnu 10 pod nulou.

Pokud jezdíš na pravidelný servis, tak se o náplně krom ostřkovačů nemusíš starat. Jinak chladicí směs by měla být podle mne do - 15 a zkontrolovat náplň do klima a občas ji použít.

Zimní obutí je už snad samozřejmost.

ještě lopatu, startovací kabely, škrabku na okna:roker

a taky pytel pisku nebo sterku do kufru ... ne ? :D

No a pak retezy, do kapsy nebo na klice rozmracovac zamku ( nenechavat uvnitr, tam je prd platnej :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jen tak pro jistotu, dalka mi samo jde a nemel jsem zatim nikdy problem s otevrenim dveri v zime. Klic do zamku jsem snad jeste od koupe auta v roce 2001 nestrcil :D

Jo ted jsem si vzpomel, ze je taky na zimu dobre potrit tesneni dveri nejakym Regumem, nebo glycerinem ( v podstate totez co Regum ) aby tesneni nahodou neprimrzlo ke dverim

[upravil dne 18/9/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Září je na přípravu na zimu ještě dost brzký termín (možná, kdybych bydlel někde v horách, kde jsou přece jenom nižší teploty, tak bych mluvil jinak).

Já osobně začínám se zimními přípravami (koncem října/začátkem listopadu) zpravidla, když se na autě objevim prvně zamrzlá okna...

Do výbavy auta přidám navíc škrabku, rozmrazovací sprej na okna a startovací kabely (které jsem ještě díky bohu nepotřeboval - ale když už je mám tak pro sichrrrrr)...

Do chladiče přidám nemrznoucí směs, aby vydržela do -20ti (ve středočeských podmínkách zcela dostačující)

Do -15 mi předloni (ne zamrzla, ale zhoustla, tak raději -20)

Vodu z chladiče měním jednou za dva roky (tzn. letos) myslím, že déle jak 3 roky by tam zůstat neměla...

Ostřikovací kapalinu si ředim podle aktuálního stavu zimy sám doma od -5 do -20 - prostě když je větší mráz, přidám víc koncentrátu a je to ...

Přezutí na zimní gumy z letních by se mělo dělat, jakmile se venkovní teplota nedostane nad 6°C ... ne, když se v noci jednou objeví na 6°C, ale když je méně jak 6°C v průběhu dne.

Já osobně se snažim jet na letních co nejdéle to jde - zimáky nemám rád, protže hůř sedí a nemám na nich elektrony, takže auto vypadá jako mrzáček:( (osobně dělám v půlce až koncem listopadu anebo s prvním sněhem - vpřípadě, že zasněží dřív)...

Jinak je dobrý vošéfovat dobrou baterku (v případě, že to není bezúdržbová, tak ji dolít). Lepší, než potom někde na mrazu šašit v motorovym prostoru. A kdo je puntičkář, tak může vypucovat palivový filtr - loni jsem to nechal udělat u kámoše, ale předloni ne a taky se nic nestalo (jde o to, aby tam nezůstala voda).

A když jsou jóó ledovky, tak mám sprej na rozmrazování oken, což je věc k nezaplacení, když člověk ráno pospíchá:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pupik

A hlavně dostatečné zásoby rumu, na groček. ;):super:mrk

(ale až pojízdě):D

Tak tak, ale pak to chce k tomu rumu i řidiče, nejlépe i s autem a příprava na zimu je hotová.

Jinak s chladící kapalinou - protože moc nevěřím všem těm skleněným trubičkám v OBI apod., tak vždycky vytáhnu trochu vody do štamprle a dám ji do mražáku - když zmrzne, přidávám nemrznoucí směs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, ale pak to chce k tomu rumu i řidiče, nejlépe i s autem a příprava na zimu je hotová.

Jinak s chladící kapalinou - protože moc nevěřím všem těm skleněným trubičkám v OBI apod., tak vždycky vytáhnu trochu vody do štamprle a dám ji do mražáku - když zmrzne, přidávám nemrznoucí směs.

Dobrej nápad:super Pořeším to stejně;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...