dracik

žhavici sviečky

22 posts in this topic

nazdar.minulu zimu mi auto v tych tuhych mrazoch nešlo naštartovať.kolega mi radil aby som si vymenil sviečky.

ale ake?brisk alebo bosch.

brisky su lacnejsie ale kvalita je ta ista.ze sa to všetko vyraba na jedno stroji, len brisky cez den a bosch v noci:myslim

co vy nato?

Nazdar! No neviem, ale ja som minuleho roku menil žhaviče na VW Golf, dal som tam BOSH a bol som spokojny.:super

dnes ráno -10 a nastartoval jsem asi na 5tý pokus, na horách minulý rok jsem při -17 nenatočil a myslel jsem že zamrzla nafta (odpoledne při -10 to chytlo)

no a hádejte čím to bylo - ani jeden žhavič nežhavil, všechny 4 Boshe v háji, divím se že to vůbec chytlo.

je fakt že jsem je nikdy nekontroloval, vždy to chytlo bez nějakých problémů akorát od -8 to šlo hůř (2x 3x..5x)

koupil jsem Denso za 1400Kč, už se těším jak to zítra půjde na drc.

Ja som kupoval nejake talianske, este pozriem mam krabicku bv kufri, mal sa 2 uplne mrtve a teraz startuje super. Sa to neda porovnat, inak sada (4ks) ma stala 16 eur. Co je pri cene bosha, 10 eur dost uspora, som zvedavy kolko vydrzia.

Ja som kupoval nejake talianske, este pozriem mam krabicku bv kufri, mal sa 2 uplne mrtve a teraz startuje super. Sa to neda porovnat, inak sada (4ks) ma stala 16 eur. Co je pri cene bosha, 10 eur dost uspora, som zvedavy kolko vydrzia.

4ks za 16 ojro? to jsou voskové? :)

Žhaviče BOSCH jsou poniklované, což usnadňuje jejich vyšroubování. Nevim jak BRISK a ostatní značky, ale zlomení žhaviče v hlavě znamená její demontáž-(hlavy)-a to se vyplatí:D

[upravil dne 17/12/10 19:18 brutall]

není Bosh jako Bosh stejně jako Michelin a jiné značky.

z jedné linky to jsou super kusy a z jiné šmejd.

je fakt že všichni na ně nedaj dopustit a do VW a Škody nekupují nic jiného, já chtěl taky koupit hned Boshe, ale řekl jsem si proč nezkusit něco jiného.

Denso jsou Japonci ale třeba je bouchaj v Číně.

..s Bosch dielami mam ja osobne len zlé skusenosti a do auta mi to rozhodne nesmie tak isto ako TRW jesto žhaviče Meyle za 10€ ks

Ja som dával asi pred týždňom NGK, menil som všetky 4, pôvodné tam boli BOSCH, asi od novoty, 10 rokov :o 2 boli uplne nefunkčné, od výmeny sú štarty tak ako majú byť aj za silných mrazov. Kus vyšiel 13€

Ahoj. Taky jsem viděl žhavičky od Bosche a bylo tam Made in India - takže asi pozor - není všechno zlato co se třpytí;)

Asi bych je nekoupil.

Zdravim... takze takto minuly rok som mal problem so startovanim ale prezil som to cez leto v pohodke a prisla tato zima... -10 a musel som startovat aj na 3x cize nieco nebolo dobre. Baterka nova tak som si objednal zhavice bosch stare som skusal a nesiel ani jeden :-D teraz? -21 a auto na 1x startuje :-) zijem v \"horach\" podtatranska oblast a posledne dni tu je vzdy okolo 20-tky a vzdy startujem na 1x... a SYRO keby som vedel ze dokazes zohnaz zhavice bosch 4ks za 1200 tak by som sa ti ozval ;-) ja som si ich kupoval po znamosti so zlavou a dal som za ne 60€

Ahoj. Taky jsem viděl žhavičky od Bosche a bylo tam Made in India - takže asi pozor - není všechno zlato co se třpytí;)

Asi bych je nekoupil.

já měl Bosch made in France

JA TAM MEL TAKY BOSCH A NEVYDRŽELI ANI DVA ROKY TAK SEM TAM DAL NAKY ČESKY TED PŘESNE NEVIM TU ZNAČKU MAM KRABICI V GARAŽI ALE STALI 850KČ STARUJE TO VYBORNE TAK UVIDIM JAK DLOUHO ZEJTRA NAPIŠU TU ZNAČKU:myslim

...já mám v nádrži podávací čerpadlo BOSCH made in cz, to samí čerpadlo CR, taky made in cz, a neznamená to, že jsou horší než \"dojčland\" to samí žhavky.