Sign in to follow this  
Followers 0
Péťa

Viskozní spojka

16 posts in this topic

Tady najdete fotografii viskozní spojky, která byla v poznávačce na 16. srazu v Červeném Kostelci. Můžete mi, prosím, někdo objasnit, k čemu taková spojka v autě slouží :D Dík!

Původně zaslal: Peta

Tady najdete fotografii viskozní spojky, která byla v poznávačce na 16. srazu v Červeném Kostelci. Můžete mi, prosím, někdo objasnit, k čemu taková spojka v autě slouží :D Dík!

Viskózní spojka je lamelová spojka pohybující se v kapalinové náplni předem stanovených vlastností. Obvykle se používá ve funkci mezinápravového diferenciálu, když vyrovnává otáčky dvou hřídelů. Jakmile jsou jejich otáčky rozdílné, prokluzující lamely zahřejí náplň spojky a ta zvětší svou viskozitu. Díky větší hustotě je unášen také druhý hřídel, který se točil pomaleji. Uf to mi to dalo než sem to vygooglil:D:D:D:D Ale jsem zase o kousek chytřejší:mrk

Takže něco jako chytrá uzávěrka diferenciálu.

[upravil dne 15/9/06 Radek Hurvajz]

Jako ouplnej amatér si dovolím vyslovit domněnku: estli vona neslouží k ovládáni diferenciálu (jakože změnou viskozity uvnitř rotující náplně se otevírá/zavírá mezinápravový diferenciál).

Tak a teď už budu jen čekat, kterej odborník mě ukamenuje! :roll

P.S. Ještě by to mohla být spojka větráku chladiče: http://www.specialturbo.cz/cz/noflash/spojky.php - a teď: babo raď!

Původně zaslal: Kurt

Jako ouplnej amatér si dovolím vyslovit domněnku: estli vona neslouží k ovládáni diferenciálu (jakože změnou viskozity uvnitř rotující náplně se otevírá/zavírá mezinápravový diferenciál).

Tak a teď už budu jen čekat, kterej odborník mě ukamenuje! :roll

P.S. Ještě by to mohla být spojka větráku chladiče: http://www.specialturbo.cz/cz/noflash/spojky.php - a teď: babo raď!

Doměnka snad správná, tak nás snad neukamenuje nikdo:D:D:D:D

Původně zaslal: Radek Hurvajz

neukamenuje nikdo:D:D:D:D

Kdyby něco, máme to na koho svést: \"To já ne, to Google\"! :D

Sice jste hezky googlili, ale tahle viskozní spojka ovládá spínání vrtule chlazení

Původně zaslal: aka

hele, Kurte a nemuze nekdy spravne odpoved nekdo driv nez ty???? :myslim:D

Může. Ale bohužel jsi tu právě nebyla (vykecávala ses ze Zobym a Berym 309 na chatu:aut).

Původně zaslal: Medvěd

Sice jste hezky googlili, ale tahle viskozní spojka ovládá spínání vrtule chlazení

Njn :myslim, google není všemocnej:):)

[upravil dne 15/9/06 Radek Hurvajz]

joj vetrak kdyz se kapalina uvnitr spojky ohreje tuhne cim vic tepla tim vic tuha , vrtule prokluzuje vice ci mene zalezi na teplote kapaliny potazmo motoru pokud je motor horky rovnaji se otacky vrtule otackam motoru a chladi na plny kule . vzhledem ktomu jak se pohybuji ceny visko spojek a jak jsou nespolehlive jsem navaril vrtuli rovnou na hridel sice se pri rozjezdu zda podle zvuku ze startuje autobus ale funkci to plni na vybornou:)

Původně zaslal: Kurt

hele, Kurte a nemuze nekdy spravne odpoved nekdo driv nez ty???? :myslim:D

Může. Ale bohužel jsi tu právě nebyla (vykecávala ses ze Zobym a Berym 309 na chatu:aut).

:o:o:oTY ME SLEDUJES!

:o:o:oTY ME SLEDUJES!!!!

Velký bratr Tě vidí! :aut

oko.gif