Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"Houkání\" z výfuku (406, 1,9TD, rv. 99)


Marsip

Recommended Posts

Zhruba před měsícem mi začalo houkat z výfuku. Houkání se objevovalo při určitých otáčkách kolem 2 až 2,2tis. Minulý týden mi odešlo turbo a tak jsem ho nechal repasovat. Po nasazení se houkání objevuje již při počátečním rozjezdu od nejnižších otáček a postupně jak přeřazuji, tak to zní jak houkající sanitka či poliši. Nad 2,5tis to již není tolik slyšet. Napadlo mne zda to není od turba, ale zvuk vychází až za tlumičem výfuku a i v nízkých otáčkách. Turbo samo o sobě začíná být typicky slyšet kolem 2tis + otáček. Newím si s tím rady, výfuk jsem kontroloval a díra žádná. :myslim Taky mě napadlo, zda není v tlumiči uvolněna nějaká přepážka. Houkání je závislé na otáčkách motoru. Díky za pomoc :super

PS: Zítra odjíždím do ciziny, tak budu reagovat později.

[upravil dne 14.9.06 Marsip]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to to nějak pomůže ale:

tohle se dělá i naschvál aby to houkalo - do potrubí (nejlépe poslední kousek výfuku) se napříč navaří zhruba 1cm široký, tenký kus železa a udělá se doporostřed dírka

Vypadá to nějak takto

(=o=)

To pak dělá houkačku :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

to prave vubec..pokud je dira nekde ze zacatku, a je to turbo motor, tak prdeni nepujde moc slyset..turbo to hodne utlumi..pujde prave vic slyset vyti turba

Asi máš recht (s tim turbem) - bral jsem to podle sebe ... měl jsem dírku na kraji a prdělo to ... kámoš měl malinkou těsně před tlumičem a houkalo mu to ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...