Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Max.rychlost


Medion

Recommended Posts

Původně zaslal: Medion

hmm to de.já měl ve 2 lidech na silnici č 11 směr Vamberk-Hradec Kr. 215km/h a jelo by to klidně i víc ale tachák je jen do 220km/h a v techničáku píšou maximálku 195km/h proto se ptám.

muzu ti rict ze v moji 406 1.8 16V ( nevim ale jestli mas motor XU7JP4 s 81KW a nebo ten novejsi ted nevzpomenu na oznaceni, zacina tusim EW s 85KW ) tak pri tachometrovych 215km/h je skutecna rychlost podle GPS 194km/h pri pneu 195/65 R15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

nojo ale GPS jen jen oryentační ne? a mám ten XU...82KW

a nevíte jak se dá nejlíp změřit rychlost?ale nemyslim tím že prolítnu kolem fízlů....škoda bodíků.asi někde v servisu na válcích že?

GPS je prave daleko presnejsi nez co ukazujou budiky, kdyz mas teda dostatecny pocet satelitu, ja mel 11 z 12ti takze presnost tam byla opravdu velka, vetsi problem je spis s malym spozdenim zobrazeni, ktere je asi 2sec, takze musis tu rychlost drzet alespon ty 3-4 sec. aby se zobrazila spravne a ustalene

Jinak samozrejme nejpresneji ti to zmeri v nejake zkusebne automobilu na mericim pristroji na valcich ( nekde na hlavni strance klubu bys napriklad v sekci srazu nasel clanek z exkurze klubu do takove zkusebny v Brne, ktera se konala nekdy loni )

[upravil dne 15/9/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

nojo ale GPS jen jen oryentační ne? a mám ten XU...82KW

a nevíte jak se dá nejlíp změřit rychlost?ale nemyslim tím že prolítnu kolem fízlů....škoda bodíků.asi někde v servisu na válcích že?

se slusnou GPS se dostanes pod +-2%, podminkou je mimo jine ze musis jet rovne, do kopce nebo z kopce to bude merit jen horizontalni vektor rychlosti. tacho ma +0% az -10%, v tehle rychlosti uz bych se nedivil ze to bude o dvacet premerovat.

ja zkousel v nemecku to moje, na tachu 209, na GPS 200km/h (max. 215km/h)... vic se mi jet nechtelo, byl trosku provoz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

já to mám na gumách 185/65/14 195km/h max v techničáku

na autě 195/50/15 215km/h a jelo by i víc

v technčáku je maximální konstrukční rychlost která se bere jako maximální otáčky na 4. ryhlostní stupen, jinak auto pak na 5. dá samozdřejmě víc :mrk

jo a 195/50/15 jsou menší než 185/65/14 a tudíš ti pak tacho ukazuje o něco větší rychlost a více km než je skutečnost. stejnou velikost jako 185/65/14 mají totiž 195/55/15 ;)

[upravil dne 16/9/06 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Proky

Já s 2.0HDi 66kW vytáh na rovince 190km/h a možná by šel i víc (možná i ne) kdybych nemusel brzdit kvůli kamionu na 195/45 R16

:D jé na HDičku opřel několikrát i s plnym autem tachometr, ale 66kW to už asi nemá. V Kostelci sme si mohli změřit odchylku tachometrů, za což sem dost vděčnej. Takže ve 100km/h podle tachometru sem jel 99 podle PČR a 100 podle GPS s 12ti satelitama na obloze ;) Gumy mám předepsaný, tj. 195/55 R15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkousel a zrovna uplynuly vikend. vubec poprve co karu mam a dopadl jsem stejne jako Tommy.

na pekne, rovne, pomerne kvalitni a ospale dalnici kuty-bratislava do slo kousek za 190. trochu zklamani, pac jsem veril ze 200 padne :nevim

ted premyslim, co je spatne... jel jsem uplne prazdny, gumy mam predpisove 195/55/15 a tachometr asi meri presne (soude podle srovnani s vesnckymi digitalnimi radary)... :roll

[upravil dne 20/9/2006 chechet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...