Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 Kombi - zatekani kolem stresniho okna


johnpeterczech

Recommended Posts

Dobry den,

Mam 406 Executive 2,0 HPI Kombi, r.v. 2003 - po silnem desti se objevi voda pod kobercem ridice. Zda se, ze tam tece pravym prednim sloupkem ze strechy, mozna kolem stresniho okenka. Nevite, jak utesnit stresni okenko, aby neprotekala voda, ci je to necim jinym? Kdyz ho totiz po desti otevru, je v tom \"okapu\" mokro. Vody je pomerne hodne, mozna by se dala pocitat i na litry. Mate reseni? Potiz je, ze to tece do konektoru vpravo vpredu (apropo, mam pravostranne rizeni). Diky moc, Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě kdysi dávno šíbrem zatékalo do 405ky a bylo to těmi ucpanými hadičkami. Oni jak vedou dole do podběhu tak jsou tam hodně zahnuté a usazuje se tam prach, který s vodou tvrdne. Tenkrát jsem to ani nemohl prošťouchnout a musel jsem použít KRTKA na čištění sifonů;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

mám rok 99 starý model se šíbrem,ale pokud by zateklo okolo okna takje tam jakoby žlábek čili hrana okolo okna a na každém rohu odtok hadičkou pod auto,pokud je ta hadička ucpaná tak by mohlo docházet k přetečení.A to jsem vlastnil 2 auta se šíbrem a nikdy mne okolo okna neteklo a parkuji jen venku.Adeštů bylo požehnaně

Diky moc, zkusim se na to podivat, je nekde dostupne schema, kudy ty hadicky vedou a kde usti dole pod autem?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek V.

Mě kdysi dávno šíbrem zatékalo do 405ky a bylo to těmi ucpanými hadičkami. Oni jak vedou dole do podběhu tak jsou tam hodně zahnuté a usazuje se tam prach, který s vodou tvrdne. Tenkrát jsem to ani nemohl prošťouchnout a musel jsem použít KRTKA na čištění sifonů;)

Supr napad, pokusim se sehnat neco podobneho jako Krtek. Jen nevim, jestli to usti hadicek pod autem najdu:) Jeste jednou dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim krtkem bych nespěchal,nechce se mi věřit, že na tříletym šíbru budou ucpany hadice.

Taky mi to teklo a jedna z těch hadiček byla holt jenom vypadlá z tý pipky. Navíc u 406 jsou přední hadičky vyvedený pouze pod torpedo, nikoli pod vuz.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

torpedo je ten plech, kterej je před a pod předním oknem a drží na sobě stěrače..:roll

Diky za upresneni, uz jsem to hledal pod autem a bez uspechu. Zkusil jsem pokus s vodou a hadicka vpravo skutecne neodteka. V tech mezerach mezi plechem a krytem kola, kde se vlevo normalne za chvili objevili dva curky vody, je vlevo bahno a listi. Zkusim to sundat a vycistit nejdrive zespoda, a pak uvidime.:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak Vam Vsem velmi mnoho dekuji za rady, je to zda se vyreseno. Jako obvykle, byla to kombinace problemu:

1. Na prave strane bylo pod podbehem bahno a listi, ktere branilo odtoku vody z dutiny.

2. Vyvod vody pod prednim sklem je resen jen sterbinou mezi plechy, ktera byla vpravo hodne uzka, takze voda protekala jen velmi malo.

3. To zpusobovalo naplneni hadicky ze stresniho okenka vodou az po okraj, a stagnaci, ktera spolecne s prachem vytvorila casem slusny spunt, a hadicku to ucpalo.

4. Voda pak protekala kolem uchytu hadicky po sloupku dolu do elektriky.

Stacilo tedy vycistit podbeh, sroubovakem trochu od sebe oddalit plechy, sundat hadicku, profouknout ji a radne ji utesnit zpet. Pak uz jen vysusit auto a vse se zda O.K.

A perlicku na zaver - znackovy servis Peugeot mi predlozil zde v Londyne za vyreseni tohoto problemu odhad ceny v radu 5 000 liber (cca 200 000 Kc). Slovo zlodeji je v tomto pripade asi slabe. Jeste jednou moc diky za pomoc.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...