Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy MI16


MaxMI16

Recommended Posts

Zdarec mam problemy s brzdama u MI16.Menil jsem vsecky kotouce a desticky a pri ty prilezitosti zistil ze na zadnim brzdici (LUCAS) je zasekla rucni brzda.I rozhejbal jsem ji (ve sveraku nasilim) a ted uz chodi dobre.Problem mam v tom ze po nasledne montazi zpet a odvzdusneni mi zadek skoro nebrzdi-respektive rucka je OK ale kdyz je auto na heveru a brzdim pedalem tak s kolem sice silou ale otocim.Nepomaha ani naslapani.Pri odvzdusnovani mi brzdovka netryska ale spis rychleji odteka.Na predku to sykne a vystrikne-tam to brzdi dobre.Nekdo mi tvrdil ze pokud je zadni naprava odlehcena (coz na heveru je) tak diky jakemusi zatezovemu regulatoru nebrzdi.Otazka zni zda MI ma ten regulator ci jak uvest brzdy do vydatnejsiho chodu.ZA veskere poznatky predem diky.MAX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MaxMI16

Zdarec mam problemy s brzdama u MI16.Menil jsem vsecky kotouce a desticky a pri ty prilezitosti zistil ze na zadnim brzdici (LUCAS) je zasekla rucni brzda.I rozhejbal jsem ji (ve sveraku nasilim) a ted uz chodi dobre.Problem mam v tom ze po nasledne montazi zpet a odvzdusneni mi zadek skoro nebrzdi-respektive rucka je OK ale kdyz je auto na heveru a brzdim pedalem tak s kolem sice silou ale otocim.Nepomaha ani naslapani.Pri odvzdusnovani mi brzdovka netryska ale spis rychleji odteka.Na predku to sykne a vystrikne-tam to brzdi dobre.Nekdo mi tvrdil ze pokud je zadni naprava odlehcena (coz na heveru je) tak diky jakemusi zatezovemu regulatoru nebrzdi.Otazka zni zda MI ma ten regulator ci jak uvest brzdy do vydatnejsiho chodu.ZA veskere poznatky predem diky.MAX

Ahoj, sice neviem na 100%, ale 605-ka ten regulator ma a myslim ze aj mi16-ka ho ma, takze si myslim, ze je normalne, ze ti to nebrzdi na zdvihaku kedze je zadok odlahceny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jestli to regulátor má, tak ho lehce najdeš. Závisí totiž na zatížení vozidla a měl by to být takový rozcestník pro brzdovou kapalinu.

Tudíž, pokud to regulátor má, tak ho nějak stlačit, jakože je auto zatížené a nebo ho seřídit (mělo by to jít).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,každá 405ka která má na zadku kotouče měla z vyroby regulator brzdnýho učinu(ovladanej zatizenim),,je přišroubovanej vpravo na nápravě,v tuhy časti napravy(v poloze,kde je ta ocelova příčka),,,,,ale stejně by to mělo i na heveru trosinku brzdit(cca 10%)..Vetšinou je to zarezlí a ta pruzina není našponovaná,takže to nechodí,,když někdo má \"štestí\":D,tak se mu regulator zasekne(zarezati) alespon v poloze brzdnýho učinku....vyhledej si tady na foru otazku tohohle regulatoru,protoze je docela duležitej ho mít zapojenej a seštelovanej!!:cool:Brzdnej ucinek 50:50 u prazdnyho auta je tak akorat při prudkym brzdení na pořadnej smyk....vlastní zkušenost u P405SRI:D.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Chrudim mam za rohem tak ze bych se zastavil ;) Rozhodne nejlepsi odpoved.Ono mi to na heveru brzdi ale jak jsem psal dost bidne.KJotouce jsem menil prave proto ze poi predchozim majiteli byli predni brzdice zbrzdeny na minimum (15mm) a zadek zase zrezlej tak ze se odlupovali supiny-proto vymena vsech komponentu.Jak to tak vypada bude asi zaseklej ten regulator.Zejtra to hodim na najezdy a pudu po tom.Jeste jednou diky za jednoznacnou odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem se cely odpoledne bavil tim jak sundat plastovej spodek pod kufrem a neznicit ho.Ukol skoro nadlidskej.Problem spociva v tom zer sroub je zasroubovan do takoveho ohnuteho plechu s nekolika zavity ale bohuzel sroub nekonci v zavitech ale \"kilometr\" za nimi.Takze povolovani melo vzdy stejny scenar.Povolis o 6 otacek,pak se plech protoci a ty se s toho po... 2 na nadrzi sem povolil flexou 2 za rezervou po vyndani ty rezervy kicem a plech sem pridrzoval sikovkama, 1 u tlumice sem odvrtaval-ten nemel plech ale vsazovaci matku a posledni u konce narazniku jsem ukroutil i s drzakem na kastli a budu varit novej.NIcmene plast je celej:potlesk.Pri blizsim zkoumani regulatoru sem zistil ze to co je na prvni fotce je jen koncovej kolik na kterym se paka houpe a samotne \"pistky jsou az za tim.Zitra se je pokusim rozhejbat ale sanci si moc nedavam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...