Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teploměr IN/OUT pro P206 zobrazující teplotu na kapličce


tanagy

Recommended Posts

Tak mě napadlo koupit ještě jeden teplotní senzor (shodný s originálním senzorem venkovní teploty - tuším že je umístěn v pravém zpětném zrdcátku), udělat přepínač na kabel k venkovnímu senzoru a jednoduše by se dalo přepínat mezi vnitřní a venkovní teplotou, která by se ukazovala na středové kapličce.

Dělal už někdo něco podobného - Nějaké další nápady?

[upravil dne 8.9.06 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to vcelku k ničemu - jen další hejblátko a kravinka v autě. Ale nedávno sem ladil přímé sání - respektive teplotu na bavlněným filtru a to se mi externí telpotní čidlo dost hodilo.

Těch čidel by šlo udělat libovolný počet...pak bys třeba věděl,kolik máš u motoru, kolik pod zadkem, kolik u zpětnýho zrdcátka, kolik v kufru,atd......chujovinám se meze nekladou :o))) Je to jen o fantazii :o))))

Má otázka zní. Kde sehnat teplotní čidlo, mající stejné parametry jako to originální čidlo ve zpětným zdrcátku? V diskuzi sem se dočet, že laborovali s teplocitlivým rezistorem, ale k ničemu kloudnýmu sem nedospěl - ještě jednou to pročtu

Huah a Ať žijou nepotřebné kravinky zpříjemňující nám všední život

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

hehe, tiez som rozmyslal ze kam dat cidlo na vonkajsiu teplotu - predny naraznik, uplne dolu...

a perfektne funguje a neni ovplyvnovane slnkom ani motorom... (odkial mas ze je v pravom zrkadielku)

ale to vnutorne.. to je dobra otazka.. to mi stale ukazovalo same bludy, lebo bolo ovplyvnene slnkom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, senzor venkovní teploty je ve venkovním zpětném zrcádku (v tom na straně řidiče). Někde sem to četl..už nevim kde, můžu se podívat do \"Jak na to\". Senzor vnitřní teploty nemám a u 206ky sem ho v sérii ani neviděl.

Můj zámysl byl takový, že dovnitř vozu umístím ještě jeden stejný teplotní senzor a přepínačem budu přepínat mezi vnějším a vnitřním senzorem, tak mi to bude ukazovat dvoje teploty IN/OUT.

Šlo mi o to, kde sehnat teplotní čidlo a nebo čím ho nahradit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo mi o to, kde sehnat teplotní čidlo a nebo čím ho nahradit

To cidlo nicim nenahradis, ma dost netipicke hodnoty, takze jedine orygo, v pug za to chcu nekrestanskych 1000 sk, takze jedine z vrakaca.

Inac nebude mu vadit ten prepinac? Ten senzor je vlastne odpor (zavisly na teplote), nebude tam nejaky prechodovy odpor, alebo nieco take? Niesom elektrikar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

No, prepinac nebude delat problem. Prechodovy odpor tam neni skoro zadny, akorat v mezicase mezi dvema polohama prepinace bude chvilku davat nesmyslny hodnoty (odpor -> nekonecnu). ALe to bude na zlomek sekundy - takze by to taky nemel byt problem.

A tim senzorem teploty ste me nenadchli - sem doufal, ze koupim termistor s exp prubehem o velikosti napr 200Kohm a bude vystarano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...