Sign in to follow this  
Followers 0
MPavel

Bouchnutí při zatáhnutí ručky

4 posts in this topic

Zdravím. Mám doufám menší problém se zadní brzdou... Byla mi spravována levá zadní brzda (kotoučové), protože nebrzdila. Měl jsem tam zarezlý pojezd, který dali dohromady v servisu. Když jsem pak jenom na zkoušku zatáhl lehce ruční brzdu asi při 15km/h slyšel jsem takovéto tření brzd jako když jsou špatné destičky. Říkám si OK ten koutouč je zarezlý tak to dře. Udělal jsem toto asi 4x a po paté se ozvalo při zatáhnutí ručky velké bouchnutí. Tuším že to jde právě od levého zadního kola... Co je za problém? Je už v háji celá brzda?

406 coupe rv 99

Díky.

[upravil dne 8.9.06 MPavel]

Tím zpravováním levé zadní brzdy myslíš co? Máš měněné destičky? Protože kamarádovi se taky jednou ozvalo rupnutí při brždění a příčinou bylo to, že se destička rozletěla na sračky ;)

Mohlo se urvat obložení na pakně ruční brzdy.

Opravou mam na mysli jen ten pojezd. Kotouč a destičky zůstaly. Destička se nerozletěla ještě tam pořád drží... :)

Obložení na pakně ruční brzdy... Co to znamená? Co je potřeba všechno vyměnit a na kolik taková srandička přijde?

Jinak se mi zdá že celkově auto brzdí dobře.... Nikam netáhne a nic nevybruje... Pouze brzdný účinek ruční brzdy je malý. Pokud ji nezatáhnu pořádně tak auto nezůstane stát ani z malinkého kopečku. Takhle slabá byla i před tím boucháním...