Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alu disky


Rejza

Recommended Posts

to destiny:souhlasím s tebou, ale tady tě asi fakt nikdo nepochopí !

myslím, že tu jsou dvě skupiny lidí - jedni racionální, kteří preferují kvalitní obutí na auto a ti druzí kteří chtějí aby jejich auto dobře vypadalo. Pokud někdo namítne, že patří do druhé skupiny a přesto má kvalitní obutí, tak pak klobouk dolu kolik lidí je ochotno vrazit do 18\" alu a novych michelinu (nebo jinych stejně dobrých pneu)...... pak uz je to skoro polovina hodnoty auta a to uz bych raději volil 407 na plechach nez 307 na 18\"alu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to destiny: nejsem žádný machýrek, co si myslí, že alu kolama udělá hustou tuningovou káru. To sis možná myslel ty, když sis kupoval 17\" Alessia. Ale pak ti dal někdo potěžkat závodní kolo a od té doby nás krmíš tím, že dávat alu kola na auto je nesmysl.

Pokud jde o bezpečnost, tak to s tebou plně souhlasím. Slušné pneu to chce, i když není důvod mít to údajně nejlepší. Kdo má 200koní pod kapotou, pro toho jsou určeny ty špičkové Micheliny a pod..

A že osmnáctky na 307 nepatří, to je jen o tom, že to u nás není povolené. Jinak auto to v pohodě snese, i když třeba s částečným snížením životnosti některých dílů podvozku. Že těžká kola snižují účinnost brzd, to je pravda. Ale totéž platí i o tom, když si auto víc naložíš. Že?

Tak tedy jediný důvod pro to, nedat si 18 na auto, je ten, že se můžeš dostat do problému, kdybys to náhodou někdy někde neubrzdil a způsobil nehodu. Ale to se ve většině případů děje spíš dík nepřiměřené rychlosti.

Proto dejte si na auto každý co chcete, ale jezděte s rozumem. Rizika znáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

Původně zaslal: zabzab

mam je tam už rok najel jsem 40000 a je to pohoda pneu 225/40/18 nesmysl to není, to spíš 17\'\' jsou nesmysl vypadají malý tak nemá cenu za ne utracet peníze protože elektrony myji delat paradu nebo ne proto je většina lidí kupuje!

stale nemame to foto...

foto nepošlu ještě by mě je někdo ukrad, ale možná ne když všichni rádi jesdíte na plecháčích:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

2 PetasoLukaso: No, to je zase vidět, žes to vůbec nepochopil. Celou dobu tady hovořím o tom, že naprostá většina z Vás si narve na své 307 co největší kola, ale hlavně aby to moc nestálo! Jde vám jen o vzhled, ale už serete na to, co to dělá s autem. Prostě jsem kritizoval přístup, narvat na auto 18\" kola za 15.000,- (což nemůže být kvalitní a lehké ALU) a protože vam už nezbyly prachy na pneu, tak tamdáte ojeté někde z vrakoviště. Hlavně že to dobře vypadá!

Proto jsem psal, že než tohle, raději tam nechat plecháče s kvalitním a novým pneu. Tvrdost toho plechového disku je skoro srovnatelná s tvrdostí ALU za 15.000,- O váhovém rozdílu raději snad ani nemluvím. A hlavně to co drží auto na silnici je pneumatika, tak jestli nemáte na nové kvalitní pneu v rozměrech 17\" nebo 18\", tak raději zůstaňte u 15\"! Naprosto přesně vím o čem mluvím. Taky jsem si tím prošel, když jsem řešil obutí pro 307. Kvalitní kola v rozměrech 17\" nebo 18\" se rovnají cenou třetině ceny 307. Proto píšu, že ALU má být hlavně lehké a tvrdé. To co se běžně prodává v čechách na trhu je měkký a těžký humus, nikoliv ALU. Co to potom dělá s podvozkem a brzdami u 307, která na takové věci není stavěná bych nechtěl vidět. Hlavně že pak řešíte spotřebu o par příspěvků jinde, jestli to žere o půl litru víc nebo míň.

Konec, už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Dejte si na auto co chcete. Pak ale nebrečte že máte v háji kulové čepy brzdy, větší spotřebu nebo že vám vibruje řízení.

Správně já si tam dam co chci konečně si to pochopil, a jestli si myslíš že mám na autě pneu za 2000,- ks tak máš pravdu ale normální cena v obchodě byla v době kdy jsem je kupoval asi 6000 ks GoodYear NCT-5 když víš kde koupit tak je to legrace:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PatasoLukaso

Původně zaslal: destiny

2 PetasoLukaso: No, to je zase vidět, žes to vůbec nepochopil. Celou dobu tady hovořím o tom, že naprostá většina z Vás si narve na své 307 co největší kola, ale hlavně aby to moc nestálo! Jde vám jen o vzhled, ale už serete na to, co to dělá s autem. Prostě jsem kritizoval přístup, narvat na auto 18\" kola za 15.000,- (což nemůže být kvalitní a lehké ALU) a protože vam už nezbyly prachy na pneu, tak tamdáte ojeté někde z vrakoviště. Hlavně že to dobře vypadá!

Proto jsem psal, že než tohle, raději tam nechat plecháče s kvalitním a novým pneu. Tvrdost toho plechového disku je skoro srovnatelná s tvrdostí ALU za 15.000,- O váhovém rozdílu raději snad ani nemluvím. A hlavně to co drží auto na silnici je pneumatika, tak jestli nemáte na nové kvalitní pneu v rozměrech 17\" nebo 18\", tak raději zůstaňte u 15\"! Naprosto přesně vím o čem mluvím. Taky jsem si tím prošel, když jsem řešil obutí pro 307. Kvalitní kola v rozměrech 17\" nebo 18\" se rovnají cenou třetině ceny 307. Proto píšu, že ALU má být hlavně lehké a tvrdé. To co se běžně prodává v čechách na trhu je měkký a těžký humus, nikoliv ALU. Co to potom dělá s podvozkem a brzdami u 307, která na takové věci není stavěná bych nechtěl vidět. Hlavně že pak řešíte spotřebu o par příspěvků jinde, jestli to žere o půl litru víc nebo míň.

Konec, už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Dejte si na auto co chcete. Pak ale nebrečte že máte v háji kulové čepy brzdy, větší spotřebu nebo že vám vibruje řízení.

Správně já si tam dam co chci konečně si to pochopil, a jestli si myslíš že mám na autě pneu za 2000,- ks tak máš pravdu ale normální cena v obchodě byla v době kdy jsem je kupoval asi 6000 ks GoodYear NCT-5 když víš kde koupit tak je to legrace:D

fakt dobrá cena za 18\" pneu :super a ty alu k tomu asi taky nemáš z obchodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...