simas

Hodne velka technicka zajimavost

35 posts in this topic

Tak to je fakt Hóóóódně pěkný

Tak to je teda velice vymakané přemisťovadlo:super:D

Zajímalo by mě, jak tomu říkaj.:D

Mě tydle stary obrovský zrazavělý věci z nějakýho důvodu nahání strach.

A to od doby co sme v Benátkách projízděli takovou malou loďkou kolem těch obrovitých zrezavělých tankérů.

Brrr

Hustý, ale až jim to zhučí dolů, tak se asi všichni budou drbat na hlavě, kde asi soudruzi z SSSR udělali chybu

Jsou tam ozubene kola tak je mala pravdepodobnost,ze to sjede dolu:DJinak je to dost dobry:superNecekal jsem,ze neco takoveho uxistuje:D

[upravil dne 7.9.06 Zipík]

Takže změna - skoro existovalo i u nás:

Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík je součástí Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Byla vybudována v letech 1954–1961 a přehradila tok řeky Vltavy u Solenice na Příbramsku. Nese jméno zámku Orlík, který kdysi vystupoval na skále nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Těleso Orlické přehrady je v řetězu vltavských přehrad největší, nejvyšší a nejmohutnější. Její 450 m dlouhá betonová tížní hráz dosahuje v koruně výšky 91 m a zadržuje jezero o ploše 2 732 ha, dlouhé na Vltavě 68 km, na Otavě 23 km a na Lužnici 7 km. Největší hloubka je 74 m. Objemem nadržené vody se nádrž Orlík řadí na první místo v České republice. Stálý objem nádrže, určený kótou 330,0 m, činí 280 mil. m³. Zásobní objem je 374,5 mil. m³, z toho využitelný zásobní objem po kótu 351,6 m představuje 85 mil. m³. Ochranný objem nad touto úrovní činí 62,1 mil m³ s maximální hladinou na úrovni 354,0 m nad mořem. Celkový maximální teoretický objem vody tak může dosáhnout 716,6 mil. m³.

Součástí Orlické přehrady je vodní elektrárna se čtyřmi Kaplanovými turbínami o celkovém instalovaném výkonu 4×94,5 MW, sloužící především k pokrytí špičkových odběrů elektřiny. Střední roční výroba elektrické energie představuje 398,1 GWh.

Po koruně hráze vede silnice spojující Milešov s oblastí Příbramska.

:oSoučástí stavby přehrady bylo i lodní zdvihadlo pro lodě o výtlaku do 300 t, to však nebylo dokončeno.:o

[upravil dne 7/9/2006 Trundik]

Super kolos i nápad.

Vzpomínám na své působení v Unexu, kde se dělalo taky hafol velkých a zajímavých věcí. Kromě obrovské těžební techniky, tak jsem se podílel na výrobě několika vzdymadlových vrat, tavící pece na hliník či kolové dempery do lomů.

Stejně mi nejde dohlavy, jak se můžou dělat betonové lodě které plavu...

tak to je fakt paráda , že bych až to bude možné vyrazil na vílet obkouknout Orlík ?

Původně zaslal: raspa

tak to je fakt paráda , že bych až to bude možné vyrazil na vílet obkouknout Orlík ?

Na Orlíku uvidíš tak maximálně to, co na petříně, koleje do kopce :roker I když třeba budeš mít štígro a nějakou tu loďku tam uvidíš

[upravil dne 7/9/06 Vertex]

A nevíte, kde to přesně je?? Možná je to tam někde napsáno, ale já na to nějak nenarazila :myslim :myslim . Že bych se zajela kouknout na vlastní oči :mrk .

Původně zaslal: Aluška

A nevíte, kde to přesně je?? Možná je to tam někde napsáno, ale já na to nějak nenarazila :myslim :myslim . Že bych se zajela kouknout na vlastní oči :mrk .

Že by u hráze?:myslim

Původně zaslal: Trundik

Původně zaslal: Aluška

Že by u hráze?:myslim

No to by mě teda nenapadlo :D :D . Hnedle jsem o něco chytřejší :aut .