Sign in to follow this  
Followers 0
Rejza

Olej pod turbem

8 posts in this topic

Mám 1.6 HDI 80KW a pod turbem jsem nasel, že prosakuje olej. Nevite co by to mohlo být? Těsnění nebo snad turbo? Nemáte s tím někdo zkušenost?

Otři průsak, dotáhni svorku a pokračuj ve sledování netěsnosti, to za předpokladu, že to nemáš v záruce. Sleduj stav oleje motoru a pokud je v normě, tak zachovej klid. Pokud chceš pro věc udělat maximum, schoď gum. propojovací trubky, vytři je a zkontroluj zda nejsou popraskané, vyndej IC a vymyj techn. benzinem, znovu sesaď, řádně dotáhni svorky a při další výměně olejové náplně to opakuj. Není od věci si poznačit polohy trubek a hrdel, protože se trubka vymačká a pokud je nasazena trochu jinak, pak i po dotažení svorek dochází k drobnému průniku.Průnik oleje od turba do trubek a IC je v menší míře normální.Dodržuj pravidlo, že před vypnutím motoru po rychlejší jizdě necháš turbo vychladit / nech běžet motor na volnoběh 30 - 60 vt./Tohle není o smrti turba, kdyby tě někdo strašil.

Díky Toro. Opravdu to vypadá, že to prosakuje krz těsnění mezi turbem a horní přírubou. Tak zkusím sehnat nové těsnění a vyměnit a dotahnout.

nič nerob my sme teraz tiež kúpili 1,6HDi ale 66kw ak sa mi niečo nebude zdať idem im to tam hodiť nech sa trápia pokial je zaruka nepohnem ani prstom!!!!! aké máš s tým HDi skúsenosti nech viem načo sa mám nachystať

Když kontrolujete trubky od turba nebo IC, máte je bez oleje nebo také ofuněné olejem? A kolik máte najeto?

Ja mám 1,6 HDi 80 kW a tiež tam trochu oleja mám. Oleja z motoru neubúda, tak to neriešim. Zatiaľ mám najazdených necelých 60 000 km.